Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Üniversiteye Başvuru

Wentworth Teknoloji Enstitüsü Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

998

İyi bir üniversitede eğitim almak hepimizin hayali! Massachusetts eyaletinde bulunan Wentworth Teknoloji Enstitüsü iyi bir eğitim alma şansınız yanında sosyal hayatı ile de size harika bir üniversite deneyimi sunuyor. 1904 yılında kurulan üniversite 12 dalda lisans eğitimi veriyor. Aşağıda Wentworth Teknoloji Enstitüsü’nde eğitim almanız için geçerli nedenleri sıraladık!

 

1. Fazlasıyla ünlü mezunları var

 

 

Okuyacağınız üniversitenin mezunlarının iş hayatındaki başarıları sizin için en büyük motivasyon kaynağı olacaktır. Ünlü mezunları olan bir üniversitede okumak da öğrenciler için tüm dünyada etkili bir etiket olacaktır. Ünlü girişimci ve mucit Dean Kamen, Amerikalı aktör ve yönetmen Matt LeBlanc, Amerikalı politikacı Stephen Lynch, Amerikalı TV şov programı yapımcısı Denise Martin Wentworth Teknoloji Enstitüsü’nde eğitim görüp mezun olan ünlüler arasında. Girişimci, mucit, aktör, politikacı ve TV yapımcısı gibi geniş bir yelpazede mezun veren üniversitede okuyarak siz de ünlü bir mezun olabilirsiniz!

 

2. Başarılarla Dolu Bir Spor Takımı: Leopards

 

 

Türkiye’de üniversiteler arası spor rekabeti pek yaygın değil ama yurtdışında özellikle Amerika’da üniversitelerin prestijini spor branşlarında elde ettiği başarılar oluşturuyor. Amerika’da Leopards ismini çok duyacaksınız çünkü Wentworth Teknoloji Enstitüsü’nün spor müsabakalarında bilinen ismi! Leopards NCAA Division III liginde 16 takımla rekabet ediyor. Leopards son 25 yılda basketbol, buz hokeyi, Amerikan futbolu ve masa tenisi branşlarında toplam 16 şampiyonluğa ulaştı ve okulun prestiji gerçekten üst seviyede. Okulun mezunlarının profesyonel liglere sıklıkla transfer olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

 

3. Üniversite Bünyesinde Ödünç Alma Dükkanı

 

 

Üniversitenizin farklı haberlerle basına çıkması ve konularında lider olması gerçekten çok önemli. Wentworth Teknoloji Enstitüsü Amerikan basınında çok farklı ve özel bir haberle gündem oldu; ödünç alma dükkanı! Öğrenciler arasında takas sistemi üzerine kurulan sistemde, spor müsabakaları için geçici ekipmanlar, günlük kıyafetler, ders notları hatta mezuniyet balonuz için kiralık bir elbise bile bulabilirsiniz. Sosyal yardımlaşma ve paylaşım duygusunu ön plana çıkaran dükkan öğrenciler arasında bağı da kuvvetlendiriyor.

 

4. Sıradışı Instagram Hesabı

 

 

Instagram; birçoğumuzun kullandığı bir sosyal medya aracı ve genellikle kurumlar resmi paylaşımlar yapar. Wentworth Teknoloji Enstitüsü Instagram sayfası gerçekten sıra dışı! Cinsiyet eşitliğine ve LGBT haklarına önem veren üniversite “Trans Day“ etiketi ile paylaşım yapabiliyor veya öğrencilerine bıyık efekti yaparak yeni iş hayatlarında başarılar dileyebiliyor. Eğlenceli ve duyarlı paylaşımları ile ön plana çıkan üniversitenin Instagram sayfasını mutlaka ziyaret edin.

 

 

5. SAMSUNG GALAXT NOTE 7 Telefonunu yasakladı

 

Teknoloji dünyasının son zamanlarda en çok paylaşılan haberlerinden biri; Samsung firmasının ürettiği Galaxy Note 7 telefonlarında yaşadığı fiyasko! Dünyanın birçok köşesinden gelen Note 7 telefonların patlama haberi üzerine öğrenci ve çalışan iş güvenliğini önemseyen Wentworth Teknoloji Enstitüsü önemli bir karara imza attı ve üniversite kampüsüne Galaxy Note 7 telefonların girişini yasakladı!

 

6. Öğrencilerine sunduğu kariyer imkanları

 

 

Üniversitelerin sunduğu kariyer imkanları ve iş fırsatları öğrenciler açısından çok yararlı oluyor. Wentworth Teknoloji Enstitüsü işe başladığında en çok kazanan mezunlara sahip 10 üniversitesinden biri! Mezun olduğunuzda sizi hem Amerika’da hem dünyada birçok kariyer fırsatı bekliyor. Ayrıca üniversite bünyesinde öğrencilerin gelişimlerini ve kariyer planlamalarını gerçekleştiren bir kariyer merkezi de mevcut!

 

7. Satellite programı

 

2000’li yılların en önemli gündem konularından biri uzay araştırmaları ve uzay programları! Wentworth Teknoloji Enstitüsü gibi başarılı ve inovatif bir üniversitenin bu konuya kayıtsız kalacağını düşünmek imkansız ve üniversite 2016 yılında uzay araştırmaları programı başlattı. Bu konuda sertifika ve diploma eğitimi veren üniversite ayrıca Ar-Ge çalışmaları için de ekibini kurmuş durumda!

 

8. En yaşlı mezunu 100 yaşında

 

Amerika’da üniversitelerin mezuniyet törenlerinde yaygın bir uygulama var; hayatta olan en yaşlı mezunlara onur belgesi veriliyor. Wentworth Teknoloji Enstitüsü bu konuda ilginç bir habere konu oldu çünkü 100 yaşında olan ve üniversiteden 78 yıl önce mezun olan Willard Merrill onur belgesi almaya hak kazandı. Willard Merrill sağlık sorunlarından dolayı toplantıya katılamasa da oğlu John Merrill toplantıya katılarak 1937 yılında Makine Mühendisliği bölümü mezunu babası için belgeyi kabul etti.

 

9. Gelişmiş ve İnovatif Laboratuvarda Eğitim

 

 

Wentworth Teknoloji Enstitüsü teknik bir üniversite ve mühendislik öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyduğu laboratuvar hizmeti konusunda inanılmaz bir yatırım yaptı. 3.8 Milyon $ maliyeti ile malzeme test laboratuvarı şu an Amerika’nın en gelişmiş üniversite teknik ofislerinden biri. Wentworth Teknoloji Enstitüsü’nün 2011 yılında 1.8 Milyon $’a açtığı bilgisayar merkezi ve 3.1 Milyon $ değerindeki üretim merkezi, üniversitenin Silikon Vadisi oluşturma çabalarının temelini oluşturuyor.

 

10. Yenilikçi Eğitim Teknikleri

 

Sınıf çalışmasını, laboratuvar veya stüdyo çalışmasını ve işbirliğine dayalı eğitimi 3 kısımdan oluşan deneysel bir öğrenme yönteminde birleştiren Wentworth Teknoloji Enstitüsü eğitimin yanı sıra birçok öğrenci topluluğunu da içinde barındırarak öğrencilerin her yönden kendini geliştirmesini hedefliyor.

 

Eğer Wentworth Teknoloji Enstitüsü'nde eğitim sizin de ilginizi çektiyse, üniversitenin Mühendislik, Mimarlık, Bilişim Teknolojisi, İşletme ve Tasarım bölümleri mevcut.

 

Wentworth Teknoji Enstitüsü ile iletişime geçip ücretsiz danışmanlık almak için mesajınızı gönderin!

 

 

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Yurt dışı eğitim fırsatları ve yurt dışı üniversiteler ile ilgili blog yazarlığı ve Yurt dışı eğitim sürecinde; başvuru ve vize süreçleri, kabul aşaması, ülkelerin eğitim potansiyeli ve şehirlerin sosyal hayatları konusunda çalışmalar yapmaktayım.

Şuna bir göz at...

Wentworth Institute of Technology