Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Eğitim Lokasyonları

Dünyanın En İyi Öğrenci Şehirleri

2969

Seçeceğiniz üniversitenin lokasyonu en az verdiği eğitim kadar önemlidir. Yapılan araştırmalar göre, yabancı uyruklu öğrenciler için lokasyon, eğitime karar verirken üzerinde durulan en önemli ikinci kriter.

 

Öğrenciler genelde eğitim kalitesine odaklanıp dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alma amacı güderken, aynı zamanda yaşayacakları öğrencilik deneyiminin de önemi üzerinde duruyorlar. Avrupa'dan Amerika'ya birçok ülke yabancı uyruklu öğrenciler için eğitim sunarken, peki hangi şehir en iyi öğrenci deneyimini sunuyor. İşte size bazı popüler öğrenci şehirlerinden öneriler:

 

1. Londra

 

london

 

Kültür ve yaratıcılık alanlarında dünyanın en mükemmel merkezlerinden biri Londra. Aynı zamanda gece hayatı ve kültürel çeşitliliği ile de meşhur. Tabii şunu da göz önünde bulundurmak gerekir ki, sürekli eğlence bazen pahalıya patlayabilir. Londra aynı zamanda dünyanın en önemli finansal merkezlerinden biri olup ekonomi ve finans alanında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için fırsatlar dünyası olabilir.

 

Londra'da bazı üniversiteler:

 

>>İngiltere'nin En iyi 5 Öğrenci Şehri
 

2. Boston

 

boston

 

Amerika'nın kültür başkenti ve en tarihi şehirlerinden biri olan Boston, yeşil alanları ve sonbaharı anımsatan renkleri ile en popüler öğrenci şehirleri arasında yerini alıyor. Her yıl Boston 250.000'den fazla öğrenciye kapılarını açıyor.

Boston'da bazı üniversiteler:

 

>>Amerika'nın En iyi 5 Öğrenci Şehri

 

3. Melbourne

 

melbourne

 

Avustralya'nın ikinci büyük şehri olan Melbourne, ülkenin kültür merkezidir. Öğrenci barları ve açıkhava kafelerini keşfederken, dünyanın en ünlü restoranlarında yemek yeme şansına sahip olabilirler. Aynı şekilde kültürel faaliyetlerin de meşhur olduğu şehirde, mutlaka bir kez tiyatroya gitmenizi öneririz. Melbourne, yurtdışında eğitim için herkesin gitmek isteyebileceği tarzda bir şehirdir.

 

Melbourne'da bazı üniversiteler:

 

4. Sydney

 

sydney

 

Birkaç kez üst üste dünyanın yaşanılacak en iyi şehirleri arasına giren Sydney, Avustralya'nın ekonomik ve finansal damarıdır. Her yıl binlerde yabancı uyruklu öğrencinin okumak için gittiği şehirde, kültürel faaliyetler, parklar, sahiller Sydney'i Sydney yapan özelliklerdendir.

 

Sydney'de bazı üniversiteler:

 

5. Dublin

 

dublin

 

Barlar, restoranlar, butik mağazalar ve daha fazlası. Dublin'de yapacak çok şey varken, aynı zamanda tarihi mekanları, misafirperver halkı, öğrenci aktivitelerini de unutmamak gerekir. Dublin'de öğrenci olarak, İrlanda müziğini, hikaye anlatımı geleneğini, Gaelic kültürünü deneyimleyebilirsiniz.

 

İrlanda'da bazı üniversiteler:

>>Yurtdışındaki üniversitelerin broşürlerini buradan indirin!

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA