Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Eğitim Lokasyonları

Öğrenci şehirleri: Manchester

947

Manchester gibi bir şehirde eğitim görmek size, işverenler tarafından önem verilen, bir diploma kazandıracağı gibi harika bir eğitim deneyimi elde etmenizi de sağlar. Bilimin ve keşfin şehri olarak tanınan Manchester, Kuzey İngiltere'nin kültür ve ticaret başkentidir. Londra'dan trenle sadece 2 buçuk saat uzaklıktan olan şehir, bu özelliği ile öğrenciler için oldukça ilgi çekicidir.

 

İngiltere'deki tüm üniversiteleri bu sayfadan görüntüleyin!

 

Eğlence

Şehir merkezinde 400'ün üzerinde bar, klüp ve cafeye ev sahipliği yapan Manchester'ın gece hayatını üniversiteye varır varmaz anlayabilirsiniz. Şehir, birçok kültür ve eğlence aktiviteleri sunar. Farklı birçok müzik türünü dinleme ve deneyimleme şansına sahip olabileceğiniz bu şehirde, en iyi müzik gruplarının yanı sıra Manchester'ın klasik müzik ziyafetine de tanık olabilirsiniz. Yemek kültürüne gelince, farklı lezzetler tadabileceğiniz şehirde restaurantlardan paket servise kadar birçok seçeneğe sahip olduğunuzu göreceksiniz. Manchester'da mutlaka gidilmesi gereken yerler ise Chinatown ve Curry Mile.

 

Aktiviteler

Spor özellikle de futbol hayranları, Manchester'ın ne anlama geldiğini iyi bileceklerdir. Manchester City ve Manchester United klüpleri turlar düzenleyerek, ilgililer için klüplerin tarihi ve şehirdeki önemi konusunda bilgi verirler. Alışveriş de en az futbol kadar önemlidir şehirde. İngiltere'de alışveriş için gidilen şehirlerden biri olan Manchester, müzeleri, galerileri ve diğer kültür-sanat aktiviteleri ile de meşhurdur. Imperial War Museum, Lowry, Royal Exchange Theatre ve Whitworth Art Galery, Manchester'da bulunduğunuz süre içerisinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerdir.

 

Dünya'nın en iyi öğrenci şehirleri...

 

Manchester ile ilgili bazı gerçekler

* Manchester 100.000 üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar.

* 20'nin üzerinde Nobel ödülü sahibi Manchester'dan çıkmadır.

* İlk modern bilgisayar Manchester'da yapılmıştır.

* Manchester dünyanın ilk endüstriyel şehridir.

 

İngiltere'de yaşam ve eğitim hakkında diğer yazılarımızı buradan okuyun!

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA