Temel bilgiler
YURTDIŞI EĞİTİM BİLGİ : Bölüm Rehberleri - Okunması gerekenler

İngiltere'de Dil Eğitimi

ingiltere dil okulu
2369

Bu yazı siz de İngiltere’de geçirerek dil öğrenmeyi planlıyor musunuz? Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz mevsiminde İngiltere’ye İngilizce dil eğitimi almak için binlerce kişi akın ediyor. İngiltere’de dil eğitimi ile ilgili temel bilgileri makalemizde bulabilirsiniz.  

 

Tüm dünyanın ortak dili haline gelen İngilizce, bu dile hakim olmayanların kabusu. Yıllardan beri özel ders aldığınız, çeşitli kurslara gittiğiniz halde İngilizce'niz hala "Konuşulanları anlıyorum ama cevap veremiyorum," noktasındaysa, daha etkili bir çözüm yolu bulmanız şart. İşte bu noktada İngilizce'nin anavatanı İngiltere'deki dil okulları, bulunmaz bir fırsat. İngilizce öğrenmek ya da İngilizcesini geliştirmek isteyenler, İngiltere'deki dil okulları sayesinde öğrendiklerini, aynı zamanda sosyal yaşamda uygulama imkanı da buluyor. İngiltere'de İngilizce öğrenmenin maliyeti de, tahmin edildiği kadar yüksek değil. Farklı bölgelerdeki dil okulları, değişik fiyat seçenekleri ile her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. İngiltere, dil eğitimi almak için en çok tercih edilen ülke. Başkent Londra başta olmak üzere, ülkede 350'nin üzerinde, İngiliz Konsolosluğu onaylı dil okulu, kolej ve üniversite mevcut. Dil okullarının sektör haline geldiği İngiltere'ye bu nedenle, dünyanın dört bir yanından öğrenciler geliyor. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği İngiltere, hareketli sosyal yaşantısıyla okuldan geri kalan zamanlarınızda size oldukça eğlenceli vakit geçirme imkanı da sağlıyor. 

 

İngiltere'deki dil okullarını buradan görüntüleyin.Öğrenci Vizesi


Öğrenci vizeleri uzun dönem ve kısa dönem diye ikiye ayrılıyor. En fazla altı aylık kalma izni veren 'kısa dönem öğrenci vizesi' alan biri eğitimini uzatmak isterse, vize uzatma işlemlerini Türkiye'ye gelip yapmak zorunda. Uzun dönem öğrenci vizelerinde İngilizce seviyesinin 'intermediate-orta' olması gerekirken, kısa dönem öğrenci vizelerinde böyle bir şart aranmıyor. Vize randevusu almak için internetten başvurmak yeterli. Bir öğrencinin yaşamını sürdürebilmesi için gereken aylık masraf, Birleşik Krallık Sınır Kuruluşu tarafından 800 sterlin olarak belirlenmiş. İsteğinize bağlı olarak sabah, öğlen ya da akşam kurslarına katılabilirsiniz. Ders saatleri haftada 15 saatten, 30 saate kadar değişiyor. Okula başladığınız gün, dil okulu tarafından yapılacak seviye tespit sınavı sonucuna göre, seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. 

 

Konaklama Seçenekleri


Aile yanı konaklama:


En çok tercih edilen konaklama biçimi. Gideceğiniz dil okulu aracılığı ile size uygun aileyi seçebilirsiniz. Aile yanında kalmanın en büyük avantajı, kaldığınız süre boyunca evin içinde İngilizce konuşma ve İngiliz kültürünü yakından tanıma imkanı bulacak olmanız. Aylık konaklamanın bedeli; kalacağınız evin merkezine göre değişiyor. Ekstra ücret ödeyerek, kahvaltı ve akşam yemeği de talep edebilirsiniz. 


Öğrenci yurdu:


Bazı okulların kendi öğrenci yurtları var. Seçeneklere göre tek kişilik ya da iki-üç kişilik odalarda kalınabilir. Çoğu yurtta çalışma odaları, kütüphaneler ve spor salonları vardır. Yurtların en büyük avantajı, diğer öğrencilerle daha çok vakit geçirme şansına sahip olunması.


Oteller:


Konforuna düşkünler için, diğer konaklama çeşitlerine göre daha pahalı ve lüks bir konaklama seçeneği olan otellerin maliyeti, haftalık 200 sterlinden başlıyor.Kiralık daire:


Kimseye bağlı olmak istemiyorsanız, İngiltere'de bir daire kiralayabilirsiniz. Böylece kendi kurallarınızla yaşayabilir, kendi yemeğinizi pişirebilir ve arkadaşlarınızı kaldığınız yere davet edebilirsiniz.

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

ingiltere dil okulu