Temel bilgiler
Avustralya: Bölüm Rehberleri - Okunması gerekenler

Avustralya'da Sağlık ve Tıp Eğitimi

4263

Son yıllarda göçmen ve öğrenci olma gerekliliklerinin azaltılmasıyla birlikte Avustralya yurtdışı eğitim ve öğrenim alanındaki en iyi ülke alternatiflerinden biri olarak başı çekiyor. Özellikle işletme, teknoloji, mühendislik, sağlık ve tıp eğitimi programları, ülkedeki en iyi programlar arasında yer alıyor. Avustralya’daki Sağlık ve Tıp eğitimine dair gerekli tüm bilgileri sizler için derledik.

 

Sidney dünyada en yaşanılabilir şehirler sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Ekonomist Entellektüeller Birimi üyesi, Jon Copestake bu başarıya, hava kirliliğinin şehirde oldukça az olmasının ve şehrin bir çok yeşil alana ev sahipliği yapmasının da etki ettiğini dile getiriyor. Şehrin sunduğu yüksek yaşam kalitesi eğitim endüstrisinin kalitesini de artırıyor. Sidney size başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir Sağlık ve Tıp eğitimi olanağı sunuyor.

 

Eğitim programları nasıldır?


Sağlık ve Tıp eğitimi sadece psikoloji, ebelik, hemşirelik, kayropraktik, dişçilik, beslenme ve bakım gibi konularla sınırlandırılmamakta, birçok konuyu kapsamaktadır. Birçok konu lisans öğrencilerine genişletilmiş olarak  genel detaylarıyla öğretilir. Böylece Doktora ve Yüksek lisans programlarında  öğrencilerin ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre uzmanlaşmaları sağlanmaktadır. Lisans derecesi genellikle tam zamanlı olarak verilir ve eğitim programına bağlı olarak yaklaşık üç yıl sürmektedir. Sertifika programları 45 haftadan bir yıla kadar uzanan bir zaman aralığında gerçekleşir. Yüksek lisans programları iki yıl boyunca ve doktora programları  ise üç yıl sürmektedir. Bunlar programlara dair genel bilgiler olmakla birlikte, detaylı tam bilgi için sitemizdeki üniversitelerin sayfaları buradan ziyaret edilebilir.

 

>>Avustralya'da tüm sağlık ve tıp bölümü bulunan üniversiteleri buradan görüntüleyebilirsiniz.

 

Başvuru için neler gerekmektedir?


Lisans eğitimine başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin Avustralya eğitim sistemine aynı derecede denk gelen lise programlarından mezun olmaları gerekmektedir. Bu seçilen üniversiteye ve eğitim programına göre değişiklik göstermektedir. Bazı lisans programları seçilen eğitim programıyla ilgili olarak diploma istemektedir, örneğin Hemşirelik eğitim programında lisans eğitimi almak için, lisede Hemşirelik eğitimi almış ve bu eğitimi başarıyla tamamlamış olmanız gerekmektedir. 

 

Yabancı öğrencilerin bu eğitim programlarına başvurabilmeleri için IELTS dil yeterlilik testini en az 6 - 6.5 başarı puanı ya da TOEFL dil yeterlilik testini en az (Bilgisayar) 237 - (Yazılı) 92 başarı puanı ile tamamlamaları gerekmektedir. Aynı zamanda öğrencinin akademik başarı geçmişi başvuru sürecinde etkili rol oynamaktadır.

 

>>Avustralya'daki üniversitelerin resmi broşürünü indirin!

 

Burs ve çalışma imkanları

 

Yabancı öğrenciler için birçok burs imkanı bulunmaktadır. Avustralya üniversitelerine gerçekleştirilen burs başvurularında akademik başarıdan, katıldığınız spor aktivitelerine kadar bir çok kriter değerlendirilir. Bu kriterler üniversitelere göre farklılık gösterir. Avustralya üniversitelerinin burs imkanlarını buradan bulabilirsiniz.

 

Şehir öğrencilere pek çok yarı zamanlı iş olanağı sunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin aile bireyleri, öğrencinin eğitim hayatı boyunca Avustralya’da yarı zamanlı olarak çalışabilmektedir.

 

Sağlık ve Tıp eğitimi almayı düşünüyorsanız en doğru adrestesiniz, Avustralya’daki programları araştırmanın tam zamanı.

 

Faydalı Bilgiler

Bölüm ara

Avustralya
Lisans
YAZAR HAKKINDA

Ücretsiz

'Avustralya'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Avustralya'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

Şuna bir göz at...