Temel Bilgiler
İtalya: Finans - Okunması gerekenler

İtalya’da Sizi Harekete Geçirecek 6 Burs Seçeneği

5069

İtalyan Hükümeti Uluslararası Öğrenci Bursları

 

İtalyan Hükümeti, ülkede öğrenim gören hem uluslararası hem de İtalyan öğrencilere çeşitli burs imkânları sunar. Bu burslar özellikle lisans öğrencileri için lisansüstü programlar ve Sanat, Müzik ve Dans Eğitimi Verilen Yüksek Öğretim programları aracılığıyla sunulur. Miktar olarak farklılık göstermektedir ancak çoğu burs, her akademik yıl başında yenilenir - yani aynı bursu birkaç yıl boyunca almaya devam edebilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için ilgili internet sayfasını gözden geçirin. Başvurular genellikle Nisan ayının ilk haftalarında açılır.

 

Universita degli Studi di Padova (Padua Üniversitesi) – Çin Burs Konseyi

 

Bu burs Padua Üniversitesi’nde doktora programında öğrenim görmek isteyen Çinli öğrencilere yöneliktir. Burs, Padua Üniversitesi ve Çin Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki ortaklığın bir parçasıdır. Pek çok farklı doktora programında öğrenim gören Çinli öğrenci bu bursa başvurabilir. Programların tam listesine şuradan erişebilirsiniz.

 

Bu başvuru, Ocak ayının ilk haftasında internet üzerinden yapılmalıdır.  

 

İtalya'da öğrenim masrafları hakkında daha fazla bilgiyi buradan öğrenin.

 

Invest Your Talent in Italy

 

Bu program Azerbaycan, Kolombiya, Etiyopya, Gana, Endonezya, Kazakistan, Meksika, Türkiye ve Vietnam’daki yüksek lisans ve lisansüstü derece programlarında öğrenim gören öğrencilere yöneliktir.

 

Invest Your Talent in İtaly, İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı, İtalya Ticaret Odası ve Uni-Italia tarafından destek verilen bir programdır. Bu program lisansüstü öğrencilere Mühendislik, Mimarlık, Tasarım, İleri Teknolojiler, İktisat ve İşletme gibi alanlarda kariyer edinme konusunda yardımcı olur.

 

Kendi programlarına kabul almış olan öğrenciler için başvurular açıktır. Daha fazla bilgi için tıklayın.

 

Bocconi Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Bursu

 

Bocconi Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Bursu, Kış ve Bahar dönemlerinde Discover Your Talent’a (Yeteneğini Keşfet) başvuru yapan tüm lisans ve lisansüstü öğrencilere yöneliktir. Bütün bir akademik yılı kapsar ve yaklaşık 11.000 € civarındadır (lisansüstü programlar için 12.000 €). Bu burs tüm akademik programınız boyunca yenilenmektedir.

 

Bu burs başvurusu, öğrenim programına yapacağınız başvuruyla birlikte teslim edilmelidir.

 

Daha fazla bilgi için, Bocconi Üniversitesi uluslararası ofisi ile irtibata geçin. Lisans öğrencisiyseniz veya lisansüstü bir programda öğrenim görüyorsanız ilgili bağlantılara tıklayarak daha fazla araştırma yapabilirsiniz.

 

Pavia Üniversitesi İşbirliği ve Bilgi Fonu

 

Bu burs seçeneği, Pavia Üniversitesi’nde bir yıllık bir öğrenci değişim programına katılmak isteyen, kabul gören ülke listesindeki ülkelerden gelecek öğrencilere yöneliktir. Bu üniversite, bütün bir akademik yıl boyunca 8.000 € burs vermektedir. Daha fazla bilgi için internet sayfalarına göz atabilirsiniz.

 

Bir sonraki akademik yıl için başvurular Mayıs ayında yapılır.

 

Bologna Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Bursları

 

Bologna Üniversitesi, ilk veya ikinci aşama (lisans veya lisansüstü) bir programa kayıt yaptıracak veya hâlihazırda kayıtlı olan uluslararası öğrencilere, öğrenim harcından kısmen veya tamamen muaf olma imkânı sunar. Bologna Üniversitesi’ne kabul edilmiş veya kabul edilmeyi bekliyor olmanıza bağlı olarak 2 tür başvuru seçeneği mevcuttur.

 

Başvurular şu anda açık olup Mart ayında kapanacaktır.  

 

Başvuru için ipuçları:

 

  • Başvurmak istediğiniz bursun şartlarını taşıdığınızdan emin olmak için daima kurumunuzun uluslararası ofisiyle irtibata geçin
  • İlgilendiğiniz tüm ilanların son başvuru tarihlerini not edin ve bunları kaçırmayın!
  • Araştırmaya devam edin. Yüzlerce burs seçeneği var; tek yapmanız gereken aramak ve bulmak!
  • Yurtdışı burs bulmanıza yardımcı olacak yazımızı okuyun.

 

İtalya'daki üniversiteleri buradan araştırın!

Bölüm ara

İtalya
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü lisans programından mezun oldu. Lisans döneminde T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda, mezuniyetinin ardından da İngiltere ve İspanya’da dünyanın önde gelen çeviri şirketlerinde staj yaptı. En büyük hayali Güney Amerika kıtası başta olmak üzere İspanyolca konuşulan bütün ülkelere seyahat etmek ve bu süreçte İspanyolca dilinde de çeviri yapabilecek yeterliliği kazanmaktır.

Okunması gerekenler