Temel Bilgiler
  • Study in Australia

    Güney Kore'de Eğitim

Güney Kore'de Eğitim Hakkında Temel Bilgiler

Güney Kore'de eğitim almayı mı düşünüyorsunuz? Nerede eğitim almaya karar verirseniz verin, bu sayfada işinize yarayacak makaleleri bulabilirsiniz. Yalnız, sonraki adımlara da göz atın. Böylelikle, Güney Kore'deki eğitiminizin her adımı için hazırlıklı olabilirsiniz.
Güney Kore’de Öğrenci Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır? 217

Güney Kore’de Öğrenci Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır?

Yurtdışı eğitiminizi Kore’de alabilmek için, ülkeye giriş yapmadan önce vizeye ihtiyacınız olacaktır. Bu süreç zorlu değildir ancak gerekli tüm evrakların mevcut olması önemlidir. Üniversiteniz size vize sürecinde destek olabilir - dolayısıyla kabul edildikten sonra uluslararası öğrenci ofisine, vize alma sürecinde hangi adımları atmanız gerektiğiyle ilgili sorularınızı yöneltebilirsiniz.   Öğrenci Vizesi Türleri   D-2: Normal Eğitim

Mezun Olduktan Sonra Güney Kore’de İş Bulmak 375

Mezun Olduktan Sonra Güney Kore’de İş Bulmak

İş Piyasası Nasıl?   Güney Kore’de işsizlik oranı son dönemde çok düşüktür ve ekonomisi istikrarlı bir şekilde büyümektedir - bu da ülkede iş bulmak için harika bir zaman olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda Kore hükümeti, yabancı öğrencilerin ülkede iş bulmasına destek verme konusunda adımlar atmaktadır ancak bazı alanlarda iş bulmak diğerlerine göre daha kolaydır; dolayısıyla iş bulmak için ülkeye yerleşmeden önce araştırma yapmanız önemlidir.