Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Eğitim Lokasyonları

Turizm-İskoçya

790

İngiltere uluslararası öğrenciler için en popüler yerlerden biridir. Bunun en önemli sebeplerinden biri turizm seçenekleridir. Mükemmel bir ulaşım sistemi ve sayısız gezilecek yerleriyle İngiltere ziyaret etmek ve çalışmak için çok güzel bir yerdir. Bu makalede Hotcourses editörlerinden Nuannat Simmons size İskoçya'yı tanıttı.

 

Uluslararası öğrenciler için ilk haftalarda yapılacak birçok şey vardır.
 
Bütün bunları yaptıktan sonra bir rutine girmiş olursunuz. Bu dönem seyahat planlaması için çok iyi bir zamandır.
 
İskoçya’da Konaklama
 
İngiltere dünyanın en güzel ülkelerinden biridir ve birçok etkinlik ve gezilecek yerleri mevcuttur. Seyahatte oldukça uygun fiyatlıdır, böylelikle öğrenci bütçenize zarar gelmez. Ucuz konaklama seçenekleri hem İngiltere hem İskocya’da mevcuttur. Gecelik £10’a konaklama bulabilirsiniz.
 
Gezilecek Yerler
 
İskoçya Birleşik Krallık’ın kuzeyindedir. Glasgow, Edinburgh ve Aberdeen en popüler şehirlerdendir burada festivallere katılabilirsiniz. Edinburgh Kalesi ünlü yapıtlardan biridir. İskoçya vahşi hayat bölgeleriyle de meşhurdur. 
 
Aktiviteler
 
Eğer bacaklarınızı çalıştırıp dağlara tırmanmak istiyorsanız  Fort William’daki Ben Nevis’e tırmanmayı deneyin (İngiltere’nin en yüksek dağı) veya Ballaculish’de Mackarel’e gidip balık tutabilirsiniz.
 
Harry Potter’ın izini takip edip Fort William’da trene binebilirsiniz. Bununla ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız westcoasttrailways’i ziyaret edin.
 
Hava
 
İskoçya’nın havasını dikkate alın; hava güneşliden bir anda yağmurlu havaya dönüşebilir hatta birden çok soğuyabilir. Kalın kıyafetleri yazın bile yanınıza bulundurun.
 
Haziran ile Eylül ayları arasında ve özellikle Hogmanay veya Edinburgh Fringe gibi festivallerin olduğu dönemlerde konaklama hemen dolmaktadır, rezervasyonlarınızı erken yapın. İskoçya’ya araba, otobüs, tren veya uçakla gidebilirsiniz. Karadan gitmek yol boyunca güzel doğaya da şahit olmanızı sağlar. 
 
Londra’daki turistik yerler hakkında bir makale okumak isterseniz inceleyin.

Bölüm ara

Birleşik Krallık
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.