Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Bölüm Rehberleri

The Russell Group

694

Bazı üniversitelerin Russell Group'a üye olduğunu farketmişsinizdir, peki bunun ne demek olduğunu merak ettiniz mi? Russell Group hakkında detaylı bir makale hazırladık.

Russell Group 20 üniversiteden oluşan bir topluluktur ve araştırma alanındaki kalitesiyle bilinmektedir. Bunun yanında öğretim standartları ve şirketlerle olan bağlantılarıyla tanınmaktadır.

Russell Group'ta olan üniversiteler aşağıdadır:

University of Birmingham
University of Bristol
University of Cambridge
Cardiff University
University of Edinburgh
University of Glasgow
University of Leeds
University of Liverpool
Imperial College London
King's College London
London School of Economics & Political Science
University of Manchester
Newcastle University
University of Nottingham
University of Oxford
Queen's University Belfast
University of Sheffield
University of Southampton
University College London
University of Warwick

Yukarıdaki enstitüler İngiltere'nin değişik bölgelerinde bulunmaktadır. Russell Group bir kampüs veya bölgeyle sınırlı değildir. Bu onları diğer kuruluşlardan farklı ve uluslararası derecede popüler kılar. Öğrenciler geniş bir ders yelpazesinden seçim yapabilirler, bunun yanında yarım milyon öğrenci Russell Group üniversitelerinde eğıtim görmektedir.

Fen ve mühendislik alanlarında Russell Group üniversiteleri araştırma ve öğrenim alanında büyük başarılara sahiptir. Birleşik Krallık'taki STEM mezunlarının( Fen, teknoloji, mühendislik, matematik) %30'u ve doktor ve dişçilerin 100'de 80i bu üniversitelerden mezunlardır. Bunun yanında sosyal bilimler araştırma ve öğrenim alanında da büyük başarıları vardır. Ekonomik, sosyal ve kültür problemleri çözmeye çalışmaktadırlar.

Neden Russell Group Üniversitelerinde Okumalı?
Russell Group üniversitelerinden birinde okumanın değeri aşağıda anlatılmaktadır:

• Üniversite başvurularında bir yer için genelde 7 başvuru bulunmaktadır ve bazı bölümler için bu rakam 20 başvuruya kadar çıkmaktadır.
• Öğrenci memnuniyet oranı Ulusal Öğrenci Anketleri, NUS/HSBC anketi ve i-graduate uluslararası öğrenci anketine gore, Russell Group Üniversiteleri öğrenciler tarafından en yüksek memnuniyet oranlarına sahiptir.
• Tamamlama oranı Russell Group Üniversiteleri İngiltere'de en düşük eğitimi yarıda bırakma oranına sahiptir.
• Yüksek eğitime geçiş Russell Group Üniversiteleri ogrencileri lisanstan lisansüstü dereceye geçiş bakımından en yüksek oranlara sahiptir.
• İşveren talepleri Russel Group Üniversitelerinden mezunlar, diğer mezunlara göre hayatları boyunca 100'de 10 oranda daha yüksek maaş almaktadır.

Başvuru
Bu üniversitelerden birine girebilmek içın çok yüksek giriş koşullarını karşılamanız gerekmektedir. Bu koşullar bölüm ve üniversiteye göre değişir. Lisans bölümleri içın başvurular UCAS aracılığıyla yapılır.  Lisansüstü başvurular için üniversiteyle bağlantıya geçmeniz gerekir. Bu da yukaridaki üniversitelerin isimlerine tıklayarak yapılabilir.

Bu makale Hotcourses editörü Nuannat Simmons tarafından araştırılıp, yazılmıştır.

 

Bölüm ara

Birleşik Krallık
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.