Temel bilgiler
Amerika Birleşik Devletleri: Eğitim Lokasyonları

Öğrenci Şehirleri: Boston, Massachusetts

865

Tarih üzerine kurulu olan bir şehir Boston. Dünyanın bazı elit üniversitelerine ev sahipliği yapan şehir, yurtdışında eğitim için vazgeçilmez yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Tabii bu tarihi şehirde üniversitelerin dışında başka birçok şey daha var.

 

Tarih

 

Amerika'nın en eski şehirlerinden biri sayılan Boston, Amerika'nın Yeni İngiltere bölgesine hem ekonomik hem de kültürel olarak en büyük katkı sağlayıcılardan biri.  1630 yılında bulunan şehir, Amerikan Devrimi'nde büyük bir rol oynamıştır. 1897'de Amerika'nın ilk metro sistemine ev sahipliği yapan Boston, ülkedeki diğer şehirlerle karşılaştırıldığından tarihi açıdan büyük bir zenginlik gösteriyor. Birçok üniversitenin bulunduğu şehir, sadece eğitim alanında uluslarası bir bağ olmakla kalmıyor, finans ve tıp alanında da önemli bir bağlantı oluşturuyor.

 

Yüksek Öğrenim

 

Boston, birçok prestijli üniversitenin anavatanı. Northeastern Üniversitesi ve Boston Sanat Enstitüsü'nün bulunduğu şehirde, Amerika'nın en eski müzik okullarından New England Conservatory ve en büyük özel üniversite olan Boston Üniversitesi bulunuyor. Edebiyat ve Beşeri Bilimler öğrenciler için önemli eğitim kurumlarından biri olan Emerson College, Sanat ve İletişim departmanında 36 farklı diploma programı sunuyor. Daha küçük bir şehir havası hissetmek isteyenler ise Fisher College'e göz atabilirler; sadece 1.000 yakın öğrenciyi kabul eden kolej iki senelik ve lisans diploma programları sunuyor.

 

Kültür

 

Amerika'nın farklı bölümleri farklı aksanlarla tanınır ve Boston'da buna dahildir. Boston aksanın tarihi yapılar ve yüksek öğrenimdeki ünvanı gibi Boston'ın bir parçası haline gelmiştir. Atlantik okyanusuna yakın olan şehir, bölgedeki lezzetleri büyük çoğunlukla deniz mahsülleri oluşturur. East Boston olarak bilinen şehrin doğusunda bulunan havaalanının dışında şehrin dışında 3 airport daha Boston'a servis veriyor. Amerika'nın diğer bölümleri ile kıyaslandığında toplu taşımanın daha gelişkin olduğu Boston, ülkede toplu taşıma kullanımında 5. sırada bulunuyor.

 

Boston, yabancı uyruklu öğrenciler için farklı eğitim programları ve birçok üniversite ve kolej sunuyor. Eğer halihazırda Boston'da eğitim gördüyseniz, bizimle deneyimlerinizi paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm ara

Amerika Birleşik Devletleri
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Ücretsiz

'Amerika'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Amerika'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.