Search

Drexel ELC Hakkında

Drexel Üniversitesi’nin bir parçası olan Drexel İngilizce Merkezi (Drexel ELC), güvenli ve gelişmiş bir yerleşim bölgesinde bulunan üniversite kampüsünün içinde yer alır. Drexel ELC, CEA (İngilizce Dil Programları Akreditasyon Kurumu) onaylıdır, EnglishUSA (Amerika Yoğun İngilizce Programları Birliği) ve UCIEP (Yüksek Öğretim Kurumları Yoğun İngilizce Programları Konsorsiyumu) üyesidir. Filedelfiya şehir merkezinden otobüs veya metroyla 5-10 dakika uzaklıktadır.  

Drexel ELC, üniversite mezunları ve çalışanlar için Küresel İş İngilizcesi MBA hazırlık programları ve yıl boyunca 11 haftalık ve 6 haftalık Yoğun İngilizce programları sunar. Ayrıca Drexel Üniversitesi’ne şartlı başvurular için ‘Drexel Uluslararası Geçiş’ adıyla lisans hazırlık programı da sunmaktadır.

Öğrencilerin Drexel ELC’yi seçmelerinin bazı nedenleri:  

  • Her öğrenciye ayrı ayrı ilgi gösterilen küçük sınıflar
  • Yüksek derecelere ve uzun yıllar eğitim deneyimine sahip öğretmenler
  • Derslere başlamadan önce bir oryantasyon programı
  • Her yıl veya yarıyıl başarıyla tamamlandığında verilen sertifikalar.
  • Yenilikçi sınıf teknolojisi ve etkileşimli, mültimedya dil laboratuarı
  • Liderlik eğitimi fırsatları
  • ABD’de mezun ve yüksek lisans üniversite eğitimi için akademik tavsiyeler
  • Devam eden öğrenciler için burs olanakları


Drexel ELC öğrencilerin öğretmenleri, sınıf arkadaşları ve ELC kadrosu ile tanışmalarına, dersler ve aktiviteler ve bir bütün olarak Drexel Üniversitesi, Filedelfiya ve ABD’de yaşam hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için eğitim öncesi bir oryantasyon programı sunmaktadır.  

Öğrenciler, Drexel kampüsünde ve Filedelfiya civarında haftalık etkinlikler içeren Amerikan Kültürel Bağlar programından faydalanırlar. Drexel ELC, aile yanında ve kampüs dışında yurtta konaklama imkanı sağlar.

Öğrenciler Drexel ELC’deki deneyimleri hakkında şunları söylemektedir:

Angie (Sang Myung) Lee, Kore
Buraya kendimi zorlamak için geldim. Şimdi Drexel ELC gelecekte karşıma çıkacak güçlüklere karşı hazırlanmama yardımcı oluyor.

Genco Bolaca, Türkiye
Drexel ELC İngilizcenizi geliştirmekten fazlasını sunuyor. Aynı zamanda farklı kültürlere bir kapı açıyor.