[ skip to content ]

English Language Center

ODU – ELC Hakkında

Old Dominion Üniversitesi’nde 1981 yılında kurulan İngilizce Dil Merkezi (ELC), 30 yılı aşkın bir sürede yaklaşık 100 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. ELC’deki İngilizce öğrenimleri sayesinde öğrenciler kişisel, kariyer ve akademik amaçlarının peşinden koşabilirler.

Derinlemesine öğrenime ihtiyaç duyan öğrenciler için Yoğun Program ve Üniversiteye koşullu olarak kabul edilen öğrenciler için Köprü Programı dahil olmak üzere ELC, yabancılara İngilizce dersleri vermektedir. TOEFL’a hazırlık kursu ile profesyoneller ve üniversite öğrenci grupları için özel tasarlanmış kurslar da vardır. ELC’nin deneyimli ve kalifiye personelinin arasında dünyanın farklı yerlerinde yaşayıp İngilizce öğretmenliği yapanlar da bulunmaktadır.

Öğrencilerin Üniversitenin sunduğu spor aktivite ve etkinliklerine katılımı teşvik edilir. Övgü toplayan müzelere, parklara, sahil bölgelerine, spor etkinliklerine ve kültürel etkinliklere yapılan geziler gibi sınıf dışı aktiviteler öğrencilerin öğrenim deneyimini zenginleştirir. Ayrıca Konuşma Partneri Programı ELC öğrencilerinin Amerikalılar’la eşleşmelerine ve İngilizce pratiklerini resmiyetten uzak bir ortamda yapmalarına olanak sağlar.

İngilizce Dil Merkezi, profesyonel ve akademik mükemmeliyette yüksek standartlara sahip olan seçkin okulları üye olarak kabul eden profesyonel AAIEP ve UCIEP ajanslarına üyedir.

Hızlı bağlantılar: