CU-Boulder Hakkında

 

1877 yılında kurulan Colorado Boulder Üniversitesi (CU-Boulder) Rocky Dağları bölgesindeki bilim, mühendislik, işletme, hukuk, sanat, beşeri bilimler, eğitim, müzik ve daha birçok farklı disiplinde güçlü yönlere sahip lider ve kapsamlı araştırma üniversitelerinden biridir. Ülkedeki en göz alıcı kampüslerden birine sahip olan CU-Boulder dinamik bir eğitmen ve öğrenci topluluğu oluşturan mükemmel bir fakülte, personel ve öğrenci kitlesini çekmektedir.

Prestijli Amerikan Üniversiteleri Birliği’ne (AAU) ait 34 Amerikan kamu kuruluşundan biri olan CU-Boulder akademik mükemmellik ve son teknoloji araştırma geleneği ile gurur duymaktadır.

CU-Boulder 2009 yılından beri The Princeton Review ve USA Today dergileri tarafından “Best Value” kamu üniversitesi olarak değerlendirilmektedir. Güçlü bir mezunlar ağı, önde gelen işletmelerle yakın bağları, yüksek niteliklere sahip akademisyenleri ve kampüs ve topluluk katılımı ile sunulan sonsuz kişisel ve profesyonel gelişim fırsatları CU-Boulder’dan alınan dereceye değer katmaktadır.

CU-Boulder’daki canlı öğrenci topluluğu öğrencilerin kendine yer bulmasına yardımcı olmakta ve ilk başta büyük görünen üniversiteyi sıcak bir ortama dönüştürmektedir.  Aralarından seçim yapılabilecek 300’den fazla kulüp ve organizasyon bulunmakta ve her hafta katılıma açık düzinelerce kampüs etkinliği gerçekleştirilmektedir.

CU-Boulder’ın Öğrencileri ve Dünya Standartlarında Fakültesi
CU-Boulder’a kayıt yaptırmış 30.000’den fazla öğrencinin yaklaşık %5,6’sı 95’ten fazla ülkeyi temsil eden uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Bu uluslararası öğrencilerin yüzde elli sekizi yüksek lisans seviyesinde, yüzde 42’si ise lisans seviyesinde eğitim almaktadır.

CU-Boulder’ın öğrenci-fakülte oranı 18:1’dir. CU-Boulder’da 1.240’tan fazla tam zamanlı akademisyen eğitim vermektedir – yüzde 91’i doktora veya diğer yüksek derecelere sahiptir. Fakülte birçok akademik onur payesi ve ödül almış ulusal ve uluslararası çapta tanınmış akademisyenlere sahiptir:

  • 5 Nobel Ödülü sahibi
  • 19 Rhodes Scholars sahibi
  • 7 MacArthur Genius Grant Fellowships sahibi
  • 1 United States Professor of the Year sahibi
  • 94 faculty Fulbright Scholars sahibi
  • 4 profesör son üç yıl içinde Guggenheim Memorial Foundation Fellowships ödülüne layık görülmüştür
  • 2 National Science Foundation Director’s Award winners for Distinguished Teaching Scholars ödülü sahibi

Hızlı Bağlantı

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.

Broşürü indirin

University of Colorado Boulder International Brochure

İçindekiler: Bölüm bilgileri, Kampüs olanakları, Konaklama, Ücret ve finansal destek, Giriş koşulları,

Kurum bilgileri

University of Colorado Boulder

The University of Colorado Boulder was founded in 1876 in Boulder, Colorado, at the base of the Rocky Mountains. It is a public research university that has a...okumaya devam edin

Yer

University of Colorado Boulder bölgesinde konumlanmaktadır. Colorado.

Konumu anlamak için haritaya tıklayın.

Sıralamalar

SHJT: 33

YILLIK YAŞAM TUTARI help Burada belirtilen rakamlar ortalama minimum yasam tutaridir ve kisisel hayat tarzlarina gore degisiklik gosterir. Bu bilgi enstitu websitesinden alinmistir.

  • Saglik:US$936

University of Colorado Boulder IELTS testini kabul eder

* Programiniz icin gerekli olan kosullari sectiginiz okula danisarak kontrol edin.