FHSU Hakkında


Fort Hays State Üniversitesi (FHSU)
Midwest’in önde gelen ileri düşünceli, girişimci bir üniversitesidir. 13.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmakta olup 28 akademik bölümde ön lisans, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde yüzlerce sertifika ve derece programı sunmaktadır.

FHSU hem sınıf içinde hem de sınıf dışında önemli eğitim fırsatlarının yanı sıra birebir özen ve destek isteyen hedefe yönelik öğrencileri çekmektedir.

Denver, Colorado ve Kansas City arasında yer alan Missouri FHSU Kansas’ın Hays şehrinin merkezinde hem kökenlerinden hem de kafeleri, türünün tek örneği restoranları, mağazaları ve canlı sanat merkezi ile modern yaşam tarzından gurur duyan sıcakkanlı bir topluluktur.

Her yıl, Fort Hays State Üniversitesi yüzlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası öğrenciler ABD’den gelen öğrencilerle aynı öğretim ücretlerinden ve tam akredite kurslardan yararlanmaktadır. Fort Hays State Üniversitesi yaklaşık 34 farklı ülkeden gelen 407 uluslararası öğrenci dahil olmak kampüste eğitim gören yaklaşık 4.800 öğrenci ile güvenli, güzel ve sıcak bir kampüstür.

FHSU’nun profesörleri ve değerli eğitmenleri öğrencilerin derin bir bilgi ile mezun olmasını ve kariyerlerinde kendilerine avantaj sunacak profesyonel becerileri ve güveni kazanmasına yardımcı olmaktadır.