MCC Hakkında

Uluslararası Eğitim Vizyonu. Kampüsümüz ve bölgemiz hakkında global farkındalığı artırmak.

Mesa Community Koleji (MCC) ABD'deki en büyük (25.000 öğrenci) iki yıllık akredite edilmiş yerel devlet kolejlerinden biridir. Birçok öğrenci üniversite kariyerlerine bu bölge kolejinde başlamakta ve ardından Lisans programlarını tamamlamak için Arizona State Üniversitesi gibi dört yıllık bir üniversiteye geçiş yapmaktadır.

Kırk yıldan uzun süredir MCC Arizona, Phoenix’in East Valley bölgesinde yüksek kalitede transfer, kariyer ve hizmet programları sunmaktadır. MCC uluslararası öğrencilere seçkin akademik olanaklar, benzersiz kültürel deneyimler ve sıcak bir kampüs ortamı sunmaktadır. MCC’ye her yıl kayıt olan 25.000’den fazla öğrenci, 75’ten fazla derece programı ve ESL programı ile MCC öğrencilere mükemmel bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Öğrenci başarısı MCC’nin bir numaralı önceliğidir.

MCC’de kampüs yaşamı öğrencilerin kamu hizmetleri, liderlik ve toplumsal beceriler alanlarında aldıkları eğitimi zenginleştirmektedir. Kulüpler ve organizasyonlar arasında Uluslararası Öğrenci Birliği, öğrenci yönetimi, Phi Theta Kappa, Model UN, Chicano de Aztlan, Theatre Outback, müzik orkestraları, sanat sergileri ve MCC'nin ödüllü öğrenci gazetesi Mesa Legend yer almaktadır. Spor müsabakalarında kazandığı şampiyonluklar MCC için bir gelenektir. MCC’nin spor programı mükemmelliği ile tüm ulusta ün kazanmış olup Kolejimiz Arizona Community Koleji Spor Konferansı ve Ulusal Yüksekokul Koleji Spor Birliği üyesidir.

Hızlı linkler:
Facebook