Genel Bakış

Başarı burada. 1899 kurulan Mount Ida College, Boston’a birkaç dakika mesafede Newton Massachusetts’te bulunan küçük özel bir üniversitedir. Mount Ida; sosyal bilimler, beşeri bilimler ve sanat alanlarında güçlü temellere sahip kariyer odaklı programlar sunar. Bu programlar, öğrencileri seçtikleri alanlarda başarıya ulaştıracak şekilde tasarlanır ve uygulanır.

Birbirine kenetlenmiş ve içten topluluğu, farklı öğrenci birliği, NCAA III. Kısımda öne çıkan spor takımları, şehrin dışında bulunan hem güzel hem güvenli kampüsü ve canlı okul ruhu ile Mount Ida, öğrencilerin kendilerini fazlasıyla geliştirebilecekleri bir ortamdır.

Farklı meslek ve sektörlerde gerçek deneyim sahibi bir akademik kadro tarafından öğretilen, tamamen kariyer odaklı, piyasada geçerli ve benzerlerinden farklı programlar sunmaktayız. Profesörlerimiz, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın akademik ve kariyer başarılarına gerçek anlamda özen göstermektedir. Kapsamlı staj ve uygulamalı staj programlarımız, öğrencilerimizin öğrendiklerini gerçek iş ortamında uygulamalarına imkan tanımakta ve ilerideki iş hayatları için ilgi alanlarını belirlemelerine yardımcı olmaktadır.

Yaklaşık 20 farklı ülkeden uluslararası öğrenciler gelmekte ve heyecanlarını tüm kampüse aşılamaktadır. Öğrenci kulüplerinin yanı sıra, düzenlenen çok sayıda kültürel ve sosyal etkinlik ile uluslararası öğrencilerimiz kendilerini evlerinde hissederler. Küresel Bağlantılar Merkezimiz, uluslararası öğrencilerimizin ABD’ye zorlanmadan adapte olmalarına yardım etmek için vardır. Ayrıca Mount Ida, yabancı öğrencilerin İngilizce eğitimi konusunda dünyanın önde gelen eğitim merkezlerinden olan ELS Dil Merkezleri ile stratejik bağlantılara sahiptir. Dünyanın her yerinden öğrenciler Mount Ida kampüsündeki ELS programlarına katılarak topluluğumuzun bir parçası olurlar.

Gelin ve şehrin dışındaki güzel kampüsümüzü, birbirine kenetlenmiş topluluğumuzu ve başarılı Mustang spor takımlarımızı görün. Yolculuğumuzun bir parçası olun.

Hızlı linkler:

Hands-on learning and career preparation

While earning your degree at Mount Ida, you will learn through real-world experiences in the classroom and through internships in the community. You can gain important professional skills to help you start and grow your chosen career. Learn more about internships available through Mount Ida.

Great location near Boston

One of America’s great cities, Boston provides you with many cultural and business opportunities. Our campus in Newton, Massachusetts, is just eight miles from downtown Boston. The city features an international airport – making travel easier. Boston also isn’t far (by plane or train) from New York City and other major U.S. cities, if you’d like to see more of America while you are here. Learn why students study here.

English as a second language resources

Mount Ida provides international students like you with the opportunity to take a variety of English language classes through an on-campus ELS Educational Services (ELS) center located on campus. Learn more about the ELS Center at Mount Ida.