Skip Ribbon Commands Skip to main content
Sign In Navigate Up
Home > Enrollment Center > International Students > Newly Accepted Int'l Students

OCC Hakkında

Güney California’nın muhteşem sahillerine sadece birkaç dakika uzaklıktaki Costa Mesa’da bulunan Orange Coast College (OCC) 1948 yılında kurulmuş olup her dönem kaydolan 25.000'den fazla öğrencisi ile ABD’nin en büyük ve en seçkin bölge kolejlerinden biri haline gelmiştir. Orange Coast College öğrencilerine zengin bir öğrenci yaşam tarzı, mükemmel çeşitlilikte destek hizmetleri, mükemmel akademik programlar, son teknoloji ile donatılmış tesisler ve ekipmanlar ve etkileyici ve farklı bir fakülte sunmaktadır. Kampüs yaşamı son derece rahat ve samimi bir ortam sunmakta olup çok farklı etnik gruplardan ve kültürlerden meydana gelmektedir.

OCC, Sosyal Bilimler Ön Lisans Eğitimi, Başarı Belgeleri ve 4 yıllık bir üniversiteye geçiş için 130’dan fazla akademik ve kariyer programı sunmaktadır. Kolejin mesleki eğitim programları mükemmel bir eğitim sunmakta olup tam olarak akredite edilmiştir.  Kolej, dört yıllık bir üniversiteye geçmek isteyen öğrencilere gereken nitelikleri kazanma imkanı sunmaktadır. OCC, California State Üniversitesi (CSU) ve California Üniversitesi’ne (UC) geçiş yapan toplam öğrenci sayısı açısından bir numaralı okuldur.  Kolej, ülke çapında tanınmış bölgesel bir akreditasyon kuruluşu olan Western Association of Schools and Colleges (WASC) tarafından tamamen akredite edilmiştir.

OCC’nin özel Uluslararası Merkez personeli yabancı öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamakta ve çeşitli hizmetlerle öğrencilere ABD’deki akademik ve sosyal yaşama rahat bir geçiş için yardımcı olmaktadır. Uluslararası Merkez kayıt işlemlerinde yardımcı olmakta ve yabancı öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmalarına ve Güney California'da mükemmel bir deneyim yaşamalarına yardımcı olmak için çok farklı destek hizmetleri sunmaktadır.