Skip to Main Navigation | Skip to Content


Gain a Worldly Perspective at UCM
Learn about life in Warrensburg and at UCM
Learn from faculty from around the world
UCM athletes from across the globe
Megan Riff - Study Abroad Testimonial
commencement information
UCM - Genel Bakış

Central Missouri Üniversitesi (UCM) ilk olarak 1871 yılında bir öğretmen koleji olarak kurulmuştur. Üniversite, tanınmış bir ulusal öğrenim merkezi olmuştur ve şu anda yaklaşık 9.000 lisans öğrencisi ile 2.500 lisansüstü öğrencisi bulunmaktadır.   Uluslararası öğrenci nüfusumuz her yıl artmakta ve 52’yi aşkın ülkeden gelen uluslararası öğrenciler UCM’yi evleri bilmektedir.   Güzel bir yerleşim kampüsü, insanlar arasında zengin bir kültürel farklılık, kariyer inşa eden akademik programlar ve çeşitli öğrenci hizmetleri  dikkate değer bir eğitim deneyimini mümkün kılar. 'Daha Yüksek Derecede Öğrenim' sloganını benimseyen üniversitenin kurs ve kampüs tesisleri, öğrencilere olası en iyi deneyimi sunmak için tasarlanmıştır.

UCM geniş çeşitlilikte bir lisans programları, lisansüstü programları,  10 meslek öncesi program ve 27 alanda öğretmen sertifikasyon programı sunmaktadır. UCM’de Programlar, bilgisayar bilimlerinden tarıma kadar yaklaşık 150 ders alanını kapsamaktadır. 17:1 oranındaki öğrenciye akademisyen değeri ve 22 kişiden oluşan ortalama sınıf sayısı ile UCM, öğrencilerine kişiselleştirilmiş ilgi gösterebilmektedir ve Üniversite’nin mükemmel eğitim standartlarına olan bağlılığını tamamlar.

Kampüste faaliyet gösteren 225 öğrenci organizasyonu , çeşitli  sınıflar arası spor kulüpleri , atletik tesisler ve farklı Yunan organizasyonlarının (does not get a meaning across to reader) tamamı öğrencilerin kendi seçimlerine göre istedikleri aktivitenin tadını çıkarmaları için organize edilmektedir.  Yabancı öğrencilere genellikle kampüste konaklamaları önerilir ve kendileri de bunu tercih etmektedir. Bağlı konaklama personeli, muhteşem tesisler ve kampüs içinde yaşamı ulaşılabilir kılan sosyal imkanlar UCM’de yaşamı hatırlanası bir deneyim haline getirir.
 

Konum

Central Missouri Üniversitesi , Warrensburg, Missouri’de bulunan, 11,000 öğrencisi olan orta büyüklükte bir halk üniversitesidir. Warrensburg kasabası Amerika Birleşik Devletleri’nin orta kısmında yer almaktadır. Öğrenim görmek için güvenli ve sessiz bir yer olan küçük kasabada yaklaşık 18.000 kişi yaşamını sürdürmektedir.  Kansas City metropolitan alanı bir saatten az sürüş mesafesindedir. Kansas City metropol bölgesine arabayla bir saatten kısa bir mesafede olan Warrensburg, öğrencilere hem kentsel hem de kırsal bölgenin en iyi yanlarını sunan bir yerdir. İlham verici bir ortam, öğrencilerin akademik kariyerlerinde başarılı olmalarının önemli bir nedenidir. Kampüsteki güvenli, konforlu ve huzurlu ortam yıl boyunca sürdürülmektedir.