International Admissions - The University of Iowa

The University of Iowa
iowa river running through campus

Print Header - IOWA Graduate Admissions


Genel Bakış

Listenin İlk Sıralarında Yer Alan Üniversite
1847 yılında kurulan Iowa Üniversitesi öğretim, araştırma ve hizmete verdiği önemle ülkenin en iyi devlet üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan kapsamlı bir devlet üniversitesidir.

US News & World Report’a göre (2012 yılı) Amerika’nın en iyi 28. devlet üniversitesi olan Iowa Üniversitesi’nin sunduğu 26 lisansüstü program Amerika’nın en iyi 25’i arasındadır. Iowa Üniversitesi Hastaneleri ve Klinikleri, 23 yıl üstüste “Amerika’nın En İyi Hastaneleri” listesine girmiştir - U.S. News & World Report, 2012-13. Iowa City, Iowa’da yer alan Iowa Üniversitesi, UNESCO tarafından dünyanın üçüncü Edebiyat Şehri seçilmiştir.

Güzel Kampüs
Üniversite, Iowa Nehri kıyısındaki Güneydoğu Iowa’da bulunan Iowa Şehri’nde 1.900 İngiliz dönümlük arazi üzerinde kuruludur. Kampüsün önemli noktalarından biri de öğrencilerin oturması, öğrenim görmesi ve sosyalleşmesi bakımından popüler bir yer olan ‘Pentacrest’tir. Bilhassa Iowa Nehri boyunca yürüyüş parkurları ve banklar mevcuttur.

Üniversite, Kolejler İçin İçeriden Biri Rehberi tarafından ABD’deki 10 en sıcak kampüsten biri olarak seçilmiştir. Rehber, Iowa’nın öğrencilere "resmetmeye değer güzellikte bir kampüs, görkemli bir sosyal ortam ve  Big Ten atlet takımlarının heyecanı”nı yaşattığını da eklemiştir.

Samimi Ortam
Iowa Üniversitesi, alanlarında eğitim uzmanları olan kendini bu işe adamış profesörlere sahiptir. Fakülte üyeleri öğrencileriyle ilgilenir ve bireysel yönlendirme ve akıl hocalığı için zaman ayırırlar.

Üniversite 100’den fazla ülkeden öğrenciyi kendine çekmektedir. Toplamda 32.000 öğrenci kayıtlıdır. 10.000 lisansüstü öğrenci master ya da PhD öğrenimi görmektedir. 22.000 öğrenci lisans öğrenimleri için Iowa’yı tercih etmiştir. 110 farklı ülkeden yaklaşık 4000  yabancı öğrenci bulunmaktadır. Iowa, farklı etnik kökenlerden öğrencileri destekleyen ve onların kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayan kültürel imkanlar sunmaktadır.

Yüksek Değer
Kiplinger’s Personal Finance dergisine göre Iowa, yüksek öğrenimde en yüksek 100 değer arasındadır. Iowa Üniversitesi, üstün başarı gösteren birinci sınıf ve transfer öğrencilerine çeşitli burslar sunmaktadır.

Ünlü Akademik Programlar
Iowa Üniversitesi çok sayıda ders ve esneklik sunmaktadır. 100’den fazla lisans eğitimi alanı sağlamaktadır. Yirmi UI programı, ABD Haber ve Dünya Raporu’nun güncel lisansüstü programlar sıralamasında ülkedeki bu türden en iyi 25 program arasında sayılmıştır.

Harika Tesisler
Üniversite bilgisayar ekipmanı, kapsamlı kütüphane koleksiyonları, multimedya ekipmanı, video düzenleme süitleri ve sesli-görsel tesisler gibi eğitim kaynaklarıyla donatılmıştır. Üniversite’deki öğretim hizmetleri teknoloji esaslıdır. Kampüste akademik çevresini destekleyen çok sayıda merkez vardır. Üniversitedeki önemli destek merkezleri Akademik Danışma Merkezi, Yazım Merkezi,  Medya Prodüksiyon Merkezi, Stead İleri Eğitim Teknolojileri Merkezi ve Eğitim Merkezi.

Kütüphaneler
Iowa Üniversitesi Kütüphaneleri, Iowa’daki en büyük kütüphane sistemidir ve ABD araştırma kütüphaneleri arasında 18. en büyük koleksiyondur. Ana Kütüphane,  200’den fazla iş istasyonuyla kampüsteki en büyük bilgisayar merkezidir. Ana kütüphane 5. milyondan fazla öğrenim kaynağına sahiptir ve yaklaşık 2.000 kişiyi barındırabilir. Öğrenciler baskılı ve online kitaplar ve dergiler, makaleler, kütüphane web sayfaları, dijital koleksiyonlar dahilinde arama yapmak için SmartSearch’ten yararlanabilir ve buna ilaveten sanat, bilimler, işletme, mühendislik ve müzik alanlarında uzmanlaşmış 5 branş kütüphanesini kullanabilirler.