Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Eğitim Lokasyonları

Türk Öğrencilerin En Çok Merak Ettiği Yurtdışı Üniversiteleri

Yurtdışında Eğitim Almak İsteyen Türk Öğrenciler

Her yıl birçok Türk öğrenci, yabancı dilini geliştirmek, farklı kültürleri deneyimlemek ve mezuniyet sonrası daha fazla iş imkanına sahip olabilmek için yurtdışında eğitim almayı tercih ediyor. Tercihlerini yaparken de doğru karar vermek ve konaklama, giriş koşulları ya da finansal destek olanaklarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için üniversite broşürlerini inceliyor. İncelenen broşürlerden yola çıkarak Türk öğrencilerin en çok merak ettiği ülkeleri ve üniversiteleri sizler için bir araya getirdik.

 

Gideceğiniz üniversiteye karar veremiyorsanız ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanın ve uzmanla görüşün

 

 

Birleşik Krallık

Türk öğrenciler yurtdışında eğitim seçeneklerini değerlendirirken hem gidilecek ülkenin Türkiye’ye yakınlığını hem de aynı ülkede konuşulan ana dili göz önünde bulundurmaktadır. Bu bağlamda, Türkiye’ye 4 saatlik bir uçak yolculuğu uzaklığındaki Birleşik Krallık her sene öğrencilerin ilk tercihleri arasında. İşte Türk öğrenciler tarafından merak edilen ve broşürleri en çok incelenen Birleşik Krallık üniversiteleri...

  • University of South Wales

120 farklı ülkeden 4,500 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan University of South Wales, Galler’in en büyük üniversitesidir. Üniversitede eğitiminin ardından 6 ay içinde her 100 öğrenciden 94’ü ya bir şirkette çalışmaya başlamakta ya da yüksek öğrenime devam etmektedir.

Uluslararası öğrenciler için dünyanın en iyi 200 üniversite arasında gösterilen Swansea Üniversitesi’ne online başvuru yapabilirsiniz. Konaklama, vize başvurusu ve kariyer olanaklarıyla ilgili birçok bilgiyi öğrenciyle paylaşan üniversite, yabancı öğrencilere oldukça yardımcı olmaktadır.

  • Cardiff University

Cardiff Üniversitesi’nin 100'den fazla ülkeden 7000'den fazla yabancı öğrencisi ile çok uluslu ve ilham verici bir akademik topluluğa adım atmaya hazır mısınız? En iyi olanaklar ve özel destekle kariyerinizi geliştirmeye yönelik kurslara erişebilirsiniz.

 

İngiltere’nin en köklü ve en bilinen üniversitelerinden City University of London, Türk öğrenciler tarafından da oldukça tercih ediliyor. 160’ı aşkın ülkeden 18.000’in üzerinde öğrenciye eğitim veren üniversite, Londra’nın merkezindeki kampüsüyle öğrencilerine iyi imkanlar sunmaktadır.

Siz de üniversite broşürlerini incelemek ve gideceğiniz yere karar vermek istiyorsanız üniversite broşürlerini indirin.

 

 

Amerika

Eğitim ve kariyer anlamında uluslararası öğrencilere farklı imkanlar sunan Amerika, Birleşik Krallık’ın ardından Türk öğrencilerin en çok merak ettiği ikinci ülke konumunda. Her eyaletin aslında farklı bir dünya olduğu ülke, öğrencilere sunduğu iş imkanlarıyla da dikkat çekmektedir.

 

  • Florida Institute of Technology

Florida Institute of Technology 100’ün üzerinde farklı ülkeden gelen öğrencileri sayesinde uluslararası çeşitlilikte birinci sırada yer almaktadır. Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında başarılı olan Florida Tech, öğrencileri, heyecan verici laboratuvar etkinlikleri, saha çalışmaları ve araştırma projelerine dahil eden, deneyime dayalı programlar sunar.

 

  • University At Buffalo, The State University of New York

Üniversite, önemli bir kısmını yabancı öğrencilerin oluşturduğu 29.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapar. Geçtiğimiz akademik yılda öğrencilerine 330 milyon dolar değerinde burs ve maddi yardım vermiştir. Ortalama her 4 öğrenciden birine ilk yılında bir üstün başarı bursu verilmektedir.

 

Avustralya

Dünyada yaşanacak ilk 5 yer arasında yer alan Avustralya, öğrencilere canlı ama bir o kadar da nezih bir öğrenci yaşamı sunmaktadır. Kültürel ve doğal zenginlikleriyle Türk öğrencileri de cezbeden ülkede merak edilen üniversitelere gelin beraber göz atalım.

 

Avustralya’nın önde gelen üniversitelerinden olan University of Queensland, dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer almaktadır. Öğretim kalitesinin oldukça yüksek olduğu üniversitede öğrenciler okul sonrası hayata en iyi şekilde hazırlanır. Bu yüzden de mezuniyet sonrası istihdam oranı mezunları arasında oldukça yüksektir.

Edith Cowan University, 100’ün üzerinde farklı ülkeden 4.000’in üzerinde uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olan Perth’de konumlanmıştır. Şehir öğrencilere hem güvenli hem de kültürlü bir Avustralya deneyimi sunmaktadır.

 

Kanada

Türk öğrenciler tarafından en çok merak edilen ülkelerden biri de Kanada’dadır. Mezuniyet sonrası kariyer imkanları ve uluslararası öğrencilere sağladığı fırsatlarla oldukça cazip bir ülke konumundadır.

 

Fanshawe College, 75’in üzerinde ülkeden 3500’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Parklar ve göllerle çevrili ‘Orman Şehri’ London, canlı bir iş ve kültür merkezi olup Toronto, Niagara Şelaleleri ve ABD’ye yalnızca ikişer saatlik mesafede konumlanmıştır.

Centennial, öğrencilerini mezun olur olmaz iş dünyasına hazır olacak şekilde yetiştirmesiyle ünlüdür. İşverenlerin %94’ü, ilgili anketlerde bu okul mezunlarını işe almaktan dolayı ya “memnun” ya da “çok memnun” olduklarını ifade etmiştir. Bu da kurumu, Toronto’da işveren memnuniyeti açısından zirveye taşımıştır.

Hollanda

Hollanda İngilizce dilinde eğitim sunan birçok lisans, yüksek lisans ve doktora programına sahiptir. Bu yüzden de uluslararası öğrenciler Flemenkçe bilmese de ülkede öğrenim görebilmektedir.

 

  • Leiden University

1575’de kurulan, uluslararası prestije sahip Leiden Üniversitesi 115’in üzerinde farklı millet öğrenciye hizmet etmektedir.

Hong Kong

Farklı bir yurtdışı eğitim deneyimi yaşamak ve Asya kültürünü yakından tanımak isteyen Türk öğrencilerin seçimi ise Hong Kong’dan yana.

 

  • The University of Hong Kong

Asya’nın lider yüksek öğrenim kurumu olan HKU, QS World University Rankings’e göre genel küresel sıralamada 27. sırada bulunuyor. Dişçilik programı dünyanın en iyisi olarak kabul edilirken Eğitim alanında 6, Mineral ve Maden Mühendisliği ile İnşaat ve Yapı Mühendisliği alanlarında 9, hem Dil Bilimleri hem de Sosyal Politikalar ve Yönetimde 10. sırada yer alıyor.