Uluslararası Öğrenci Haberleri

Aday ve halihazırdaki uluslararası öğrenciler için en son haberler ve tavsiyeler. Eğitim yolculuğunuz hakkında sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

"İngiltere öğrenci akademik anketi yayınlandı"

Yüksek Öğretim Politikası Enstitüsü ve Advance HE kısa süre önce İngiltere'de okuyan öğrencilerin deneyimlerini gösteren Öğrenci Akademik Deneyim Anketini yayınladı. 2020 gösterdi ki, öğrencilerin genel akademik deneyimleri 2019'dan daha yüksek.

INGILTERE ÜNIVERSITELERI
Avustralya hükümeti seyahat tedbirlerini tartışıyor

Avustralya hükümeti seyahat tedbirlerini tartışıyor

Avustralya hükümeti, ülkeye uluslararası seyahatin yeniden açılmasını kolaylaştıracak tedbirleri tartışıyor. Bu, zorunlu karantina dönemindeki değişiklikleri ve gezginlerin geldiği düşük riskli ülkelerin belirlenmesini içerebilir.

Yeni Zelanda hükümeti öğrencilerin geri dönüşünü müzakere etti

Yeni Zelanda hükümeti öğrencilerin geri dönüşünü müzakere etti

Yeni Zelanda hükümeti içindeki siyasi partiler, ülkenin yükseköğretim sektörünün nasıl başlatılabileceğine dair öneriler sunuyor. Buna zorunlu sağlık kontrolleri, kendi kendine karantina ve öğrenci çalışma haklarında yapılacak düzenlemeler de dahil edildi.

SON GÜNCELLEMELER

 • 07 TEMMUZ 2020

  Avustralya'da yerleşik uluslararası öğrenciler artık OzHarvest Mobil Pazarı tarafından sağlanan gıda yardımına erişme şansını elde ediyor. Süreç; gıda yardımı, taze meyve ve hazır yemekler gibi yiyecekleri içeren ve koronavirüs pandemisinden etkilenen öğrencilere yardımcı olmayı amaçlıyor.

  AVUSTRALYA AVUSTURALYA'DA EGITIM
 • 06 TEMMUZ 2020

  "Birleşik Krallık hükümeti, doktora mezunlarının yeteneklerinin genişletilmesi ile güvence altına almak amacıyla, bir "Yetenek Ofisi" kurmayı planlıyor. Bu ofis 2021'den itibaren doktora mezunları için uygun olacak. 

  INGILTERE'DE EĞTIM INGILTERE
 • 05 TEMMUZ 2020

  Kanada'daki öğrenciler yakında, Kanada Üniversiteler ve Kolejler Kayıt Kurumları Birliği ve dijital şirket Digitary arasındaki bir ortaklık aracılığıyla, kimlik bilgilerini ve transkriptlerini güvenli bir şekilde paylaşma seçeneğine sahip olacaklar. 

  KANADA'DA EĞITIM YURT DIŞI EĞITIM
 • 05 TEMMUZ 2020

  2020/2021 eğitim-öğretim yılı için online öğrenime başlayan ya da online öğrenimine devam eden uluslararası öğrenciler, mezuniyet sonrası çalışma haklarından yararlanmaya devam edecekler. Ve bu durum İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandı.

  INGILTERE'DE EĞITIM
 • 30 HAZIRAN 2020

  Uluslararası öğrencilere açık bir mektupta, İngiltere Eğitim ve Üniversiteler Bakanlığı, ülkede okumak isteyen öğrencileri destekleme konusundaki kararlılıklarını yinelediler. Buna eğitim sonrası çalışma hakları, vize işlemleri, öğrenci refahı ve eğitim kalitesi de dahildir.

  INGILTERE'DE EĞITIM YURT DIŞI EĞITIM
 • 29 HAZIRAN 2020

  İngiltere hükümeti, AB öğrencileri ve İsviçre vatandaşlarının 2021 akademik yılından itibaren, İngiltere'de öğrenci kredileri ve ev ücreti statüsü için artık uygun olmayacaklarını açıkladı. Karar İngiltere'nin AB'den ayrılması ışığında alındı.

  İNGILTERE'DE EĞITIM