Uluslararası Öğrenci Haberleri

Aday ve halihazırdaki uluslararası öğrenciler için en son haberler ve tavsiyeler. Eğitim yolculuğunuz hakkında sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 07 OCAK 2023

  Birleşik Krallık'ın Lisansüstü Rota Vizesi yalnızca %3 işveren tarafından kullanılıyor

  Birleşik Krallık işverenlerinin dörtte üçü Birleşik Krallık'ın Lisansüstü Rota Vizesini bilmiyor. Vize, uluslararası öğrencilerin 2 yıla kadar sponsora ihtiyaç duymadan çalışmalarına izin verir. Yakın tarihli bir HEPI/Kaplan anketi, Birleşik Krallık'taki vasıflı işçi sıkıntısına rağmen işverenlerin plandan habersiz olduğunu veya farkında olanların kullanmadığını buldu.

  ÇALIŞMA IZNI GRADUATE ROUTE INGILTERE
 • 07 OCAK 2023

  Uluslararası öğrenciler için iş, öğrenim ücretleri ve çalışma sonrası seçenekler en önemli öncelik 

  Yakın tarihli bir Students Insights raporu, bir eğitim yeri seçerken, uluslararası öğrencilerin öncelik listelerinin en üstüne daha iyi iş fırsatları, daha düşük kurs ücretleri ve lisansüstü fırsatlar koyduğunu buldu.

  DOKTORA YÜKSEK LISANS
 • 07 OCAK 2023

  BT ve Bilgisayar Bilimleri programlarını seçen uluslararası öğrencilerde keskin artış 

  Yakın tarihli bir AECC anketi, belirli programların kurslarını değiştirmek isteyen daha fazla uluslararası öğrenciyi cezbettiğini buldu. BT ve Bilgisayar Bilimleri programlarına olan ilgi %113 oranında arttı.

  BILGISAYAR BILIMLERI
 • 07 OCAK 2023

  Batı Avustralya hükümeti konaklama sorunlarına çözüm sunuyor 

  Arz sıkıntısı nedeniyle, uluslararası öğrenciler Avustralya'da konaklamayı güvence altına almakta zorlanıyor. Batı Avustralya hükümeti yardım etmek için devreye girdi. Uluslararası öğrencileri ağırlamak için ekstra alanı olan sakinler için haftada 295 AUD sunuyorlar.

  AVUSTRALYA
 • 07 OCAK 2023

  Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda artık en iyi eğitim destinasyonları 

  Yakın tarihli bir AECC Insights Öğrenci Anketi, uluslararası öğrencilerin artık en iyi eğitim destinasyonları olarak Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda'yı seçtiklerini buldu. Bir önceki yıl ABD ve Kanada tercih edilen destinasyonlardı.

  AVUSTRALYA INGILTERE
 • 11 ARALIK 2022

  İngiltere'deki uluslararası öğrenciler üniversiteyi bırakıyor ve vize değiştiriyor

  Üniversite derslerini bırakan ve öğrenci vizelerini vasıflı işçi vizesine çeviren uluslararası öğrencilerin sayısında artış olmuştur. Bu, artık vasıflı işçi başvuru sahiplerinin bir dereceye sahip olmasını gerektirmeyen kurallarda hükümet değişikliklerinden sonra gelir. 

İletişime geç