Uluslararası Öğrenci Haberleri

Aday ve halihazırdaki uluslararası öğrenciler için en son haberler ve tavsiyeler. Eğitim yolculuğunuz hakkında sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 16 NISAN 2021

  Avustralya'daki Yeni Güney Galler eyalet hükümeti, uluslararası öğrenciler için ayrı bir Covid-19 karantina sistemi düşünüyor. Bu yeni sistem, otellerde karantinaya alınmadan önce her hafta 3.000 kişinin ülkeye girmesini sağlayan mevcut kurallara ek olacaktır.

  AVUSTRALYA'DA EGITIM AVUSTRALYA
 • 15 NISAN 2021

  QS tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, uluslararası öğrencilerin yüzde 50'sinin yurtdışına gitmelerine izin verilmeden önce gerekli olan aşılardan yana olduklarını ortaya koydu. Anket 153 ülkeden 2 bin 500'ün üzerinde öğrenci tarafından yapıldı ve öğrencilerin yüzde 65'inin aşı olmaya açık olduğunu söyledi.

  YURTDIŞI EĞITIM QS ANKETI
 • 14 NISAN 2021

  Birleşik Krallık hükümeti, uluslararası öğrencilere de yardımcı olacak bilimsel ve teknolojik araştırmalara 250 milyon GBP yatırım yapmayı taahhüt etmiştir. Hareket, Birleşik Krallık Üniversiteleri'nin, Birleşik Krallık'ın öncü ve yenilikçi atılımlar üretme ve ortak araştırmalara katılma becerisine yönelik potansiyel fon kesintisini vurgulamasının ardından geldi.

  INGILTERE BURSLARI BIRLEŞIK KRALLIK ÜNIVERSITELERI BIRLEŞIK KRALLIK
 • 13 NISAN 2021

  ABD'de uluslararası eğitimin geliştirilmesine odaklanan NAFSA, eğitim ve kampüs tekliflerini uluslararasılaştırma çabaları için bir dizi ABD kurumunu kabul etti. Kapsamlı uluslararasılaşmanın kazananlarından ikisi Austin'deki Texas Üniversitesi ve Florida Uluslararası Üniversitesi idi.

  ABD AMERIKA ÜNIVERSITELERI AMERIKA
 • 13 NISAN 2021

  Kanada Kraliyet Cemiyeti'nin yakın tarihli bir raporu, Kanada hükümetinin Covid-19 salgınından etkilenen uluslararası öğrencilere gerekli desteği sağlamasını tavsiye etti. Bu, göçmenlik sorunları, vize işlemleri ve akıl sağlığı desteğini içerir.

  KANADA HÜKÜMETI KANADA KANADA'DA EGITIM
 • 12 NISAN 2021

  ABD'deki Rutgers Üniversitesi, öğrencilerden kuruma kaydolmadan ve 2021 sonbaharında kampüse dönmeden önce aşı kanıtı sağlamalarını isteyen ülkedeki ilk üniversite oldu.

  AMERIKA ÜNIVERSITELERI AMERIKA