Avustralya ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Avustralya ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 06 MAYIS 2021

  IDP Connect anketine göre, ankete katılanların yüzde 43'ü çalışmalarına yalnızca yüz yüze öğretime geçebildikleri takdirde online olarak başlayacaklarını söyledi. Ancak yüzde 31, şahsen öğrenene kadar erteleyeceğini söyledi.

  COVID-19 YURTDIŞI EĞITIM ONLINE EĞITIM
 • 06 MAYIS 2021

  Bir IDP Connect anketi, uluslararası öğrencilerin yüzde 55'inin yurtdışında tam eğitim deneyimi için mümkün olan en kısa sürede aşı yapmaya istekli olduğunu ortaya koyuyor. Anketin önceki bir yinelemesi, öğrencilerin yüzde 92'sinin kampüs içi eğitim için karantinaya almaya istekli olduğunu gösterdi.

  COVID-19 YURTDIŞI ÜNIVERSITE YURT DIŞI EĞITIM
 • 06 MAYIS 2021

  Avustralya'daki Yeni Güney Galler hükümeti, sınırlı sayıda uluslararası öğrencinin geri dönmesine izin vermek için yüksek öğretim paydaşlarıyla işbirliği içinde bir plan tasarlamaktadır. Bu, karantina tesislerinin geliştirilmesini ve test edilmesini içerecektir. Plan, Ekim 2021'den itibaren iki haftada bir dönen 250 öğrenciyi içerecek.

  AVUSTRALYA NSW AVUSTRALYA'DA EĞITIM
 • 06 MAYIS 2021

  Avustralya yüksek öğrenim sektörünün üyeleri ve paydaşları, öğrencilerin bir "aşı pasaportu" planı kapsamında ülkeye seyahat etmelerine ve geri dönmelerine izin verilmesi çağrısında bulundu. Planın birincil temeli, bir aşı yaptırdıklarına dair kanıt sağlayabilecek uluslararası öğrencilere Avustralya'da okumak için giriş hakkı verilmesi olacaktır.

  AVUSTRALYA'DA EGITIM COVID-19 AVUSTRALYA
 • 04 MAYIS 2021

  Education New Zealand, ülkenin uluslararası eğitim sektörü için uzun vadeli bir strateji oluşturan planların ana hatlarını çizmiştir. 51.6 milyon NZD yatırımı içeren on yıllık plan, uluslararası öğrencilerin Covid-19 salgını nedeniyle karşılaştıkları zorlukları ve bunların ülke kültürü için önemini kabul ediyor. Yaklaşık bir yıl önce sınırların kapatılmasından bu yana ilk kez bu ay içinde ülkeye 300 uluslararası öğrencinin gelmesi bekleniyor.

  YENI ZELANDA'DA EĞITIM YENI ZELANDA
 • 04 MAYIS 2021

  Pek çok kurum, Covid-19 salgınının ortaya çıkmasıyla eğitimin karşılanabilirliğinin uluslararası öğrenciler için önemli bir konu haline geldiğini kabul etti. ICEF Monitor tarafından yayınlanan bir rapora göre, bu, üniversitelerin akademik olarak yüksek başarılı öğrencileri ödüllendirmeye, çevrimiçi başlatılan kurslar için indirimler sunmaya ve yeni ücret ödeme yapıları sunmaya yöneldiğini gördü.

  BURS YURT DIŞI EĞITIM