Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

‘IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri’ Başlıyor

share image

‘IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri’ Başlıyor

Yurtdışında üniversite eğitimi düşünüyorsanız, 11 – 12 Ağustos tarihinde Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilecek IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri’ni kaçırmamanızı öneririz.

Farklı ülkelerdeki birçok eğitim programı hakkında doğrudan yurtdışındaki üniversitelerin yetkililerinden bilgi alma fırsatına sahip olacağınız etkinlikte, lisans, yüksek lisans, transfer, dikey geçiş, hazırlık programları, dil eğitimleri ve yurtdışı eğitim bursları konularında ayrıntılı bilgi edinme şansına da sahip olabilirsiniz.
Dilediğiniz üniversite veya koleje anında başvuru yapmanıza da olanak sağlayan etkinliğe; Amerika, Almanya, Kanada, İngiltere, Hollanda, Avustralya, Fransa, İsviçre, Polonya, İtalya, İspanya, Macaristan, Malta, Rusya, Ukrayna, Yeni Zelanda, Estonya ve Litvanya gibi ülkelerden üniversite ve kolej temsilcileri ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlık kurumları katılmaktadır. 

Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri Yer ve Saatleri
• 11 Ağustos 2012 Ankara Sheraton Otel / Saat 13.00 - 18:00
• 12 Ağustos 2012 İstanbul Hilton Otel / Saat 13:00-18:00


Etkinlik tüm öğrencilere ve velilerine açık ve ücretsizdir.

 

Yaklaşık 30 civarında üniversite ve kolejin standlarında öğrencileri ve velileri bilgilendirecekleri etkinlikte, ayrıca bazı üniversiteler ve kolejler çeşitli seminerler düzenleyecek. Öğrenciler etkinlik dışında da seminerlere ücretsiz olarak katılarak yurtdışı eğitim konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabilecekler. Ülke, program, okul, burs, iş, kariyer ve vize gibi merak edilen konularda düzenlenecek bilgilendirme seminerleri herkesin katılımına açık olacak.

 
Bazı seminer başlıkları ise şöyle:
- Amerika’nın farklı eyaletlerinde üniversite eğitimi
- İngiltere’de en iyi üniversitelere nasıl girilir?
- Avrupa üniversitelerine burslu eğitim fırsatları
- Yurtdışında Tıp, Eczacılık ve Mühendislik eğitimine nasıl girilir?

 

AyrıcaYurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri” kapsamında katılımcı üniversite ve kolejler tarafından öğrencilere kısmı burs veya tam burs fırsatı sunulmaktadır. Sunulan burs olanaklarından yararlanmak için yapılması gereken etkinliğe katılmak ve okul temsilcileri ile görüşmek. Üniversitelerin burs kriterleri üniversitelere göre farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler tam burs olanı sağlarken bazıları eğitim ücretlerinden kısmi burslar vermektedir.