Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

Yurtdışı Staj Başvurusu Yapabileceğiniz 10 Web Sitesi

Yurtdışında çalışma deneyimi kazanmak ister misin? Senin için dünyanın farklı ülkelerinde staj programları bulabileceğin ve staj başvurusu yapabileceğin en iyi 10 web sitesini araştırdık.

Yurtdışı Staj Başvurusu Yapabileceğiniz 10 Web Sitesi

Bir öğrenci, yeni mezun veya genç profesyonelseniz, yurtdışı staj programları tam size göredir. Ücretli veya ücretsiz, tam ya da yarı zamanlı olarak katılabileceğiniz stajlar, gerçek iş deneyimi ve profesyonel ağ elde etmek için fırsatlarla doludur. Çoğu öğrenci yurtdışı staj yapma ya da stajyer olma konusunda karar verirken, biraz şüpheli yaklaşsa da yurtdışı eğitim, gönüllü projeler ve Erasmus değişim programları gibi çok sayıda alternatife ek olarak stajlarda öğrenciler için kaçırılmaması gereken en önemli deneyimler arasında yer alır.

 

 Neden staj başvurusu yapmalısın?

 

  • Gerçek hayat deneyimi kazanmak.
  • Eğitim aldığınız bölümü daha yakından tanımak ve anlamak.
  • Yeni fikirler ortaya koymak için beceri kazanmak. 
  • Farklı sektörler hakkında bilgi sahibi olmak.
  • İletişim becerilerinizi ve profesyonel ağınızı geliştirmek.
  • Global bakış açısına sahip olmak.
  • CV’nizin çöpe gitmesini önlemek. 

 

Yurtdışında staj için ne yapmalıyım?

 

Yurtdışı staj programları, uygulamalı deneyim ve bir kariyer hakkında fikir edinmenin harika bir yoludur. Doğru stajyerliği bulmak zor bir iştir. Ancak dünya hızla internete taşınırken, evinizin rahatlığında staj ilanları aramak ve staj başvurusu yapmak daha kolay hale geliyor. 

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

Staj yeri nasıl bulabilirim?

 

Staj programları arıyor ve staj başvurusu yapmak istiyorsanız, hiç şüphesiz bunun zorlayıcı olabileceğini keşfetmişsinizdir. Sizin için bir araya getirdiğimiz 10 web sitesi, yurtdışı staj aramanızda size yardımcı olacaktır:

 

1. InternQueen

 

Yurtdışı staj ve staj programları arayan öğrenciler için InternQueen, staj nedir sorusuna cevap bulabileceğiniz en iyi sitelerden biridir. Amerika’da etkin olan site, özellikle Los Angeles, New York, Washington DC gibi şehirlerde tasarım, pazarlama, medya, işletme, finans gibi alanlarda staj imkanları sunar. Sitenin en güzel yanı online staj ve yaz stajı fırsatlarına sahip olması ve özgeçmişten motivasyon mektubuna ve staj programları hakkında ayrıntılı bilgilere kadar birçok konuda blog yazılarına ulaşabilmenizi sağlamasıdır. 

 

2. Students Go Abroad 

 

Yurtdışı staj fırsatlarının yanı sıra öğrenciler için yeni kariyer fırsatları, yaz okulları, gönüllülük programlarına da sahip olan site, ilk olarak 11 yıl önce Güney Afrika’da kurulmuş ve günümüzde dünya çapında aralarında İspanya, Yeni Zelanda, Amerika ve Kanada’nın da olduğu 25 ülkede faaliyet göstermektedir. Site, özellikle pazarlama, makine mühendisliği, mimarlık ve tıp konularında staj başvurusu yapacaklar için zengin imkanlara sahiptir. Aynı zamanda eğitiminiz sürerken, 4 haftalık kısa süreli yaz stajları da bularak, yurtdışı çalışma deneyimi kazanmak için oldukça popüler bir yolu da tercih edebilirsiniz.

 

3. YouTern

 

Yurtdışı staj yapmak isteyenler için YouTern, sıra dışı bir sitedir. Twitter, LinkedIn, Facebook gibi sosyal medya araçlarını kullanarak bağlanabileceğiniz web sitesi, Mark Babbitt tarafından kurulmuştur. Staj başvurusu yapacakların, bir form doldurarak danışmanlarla etkileşim halinde olacağı site, 100’den fazla şirketle bağlantılara sahiptir. Mashable, Forbes, Huffington Post gibi önde gelen medya sağlayıcıları tarafından kariyer odaklı en iyi web siteleri arasında yer alan YouTern, bugüne kadar binlerce öğrenci, yeni mezun ve genç profesyonele staj başvurusu konusunda yardımcı olmuştur. 

 

4. Job Monkey

 

Job Monkey, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencilere, çok çeşitli alanlarda yurtdışı staj, uluslararası staj programları, online staj ve iş imkanları sunan faydalı sitelerden biridir. Sitenin en güzel tarafı, sadece Amerika, İngiltere gibi popüler ülkelerin yanı sıra özellikle Çin, Hindistan, Malezya, Japonya, Singapur gibi Asya ülkelerinde staj fırsatı sağlamasıdır. Job Monkey, dünya çapında seyahat etmek, yeni bir ülkede kariyere başlamak ve bunu yaparken de iyi para kazanmak isteyen öğrenciler ve yeni mezunlar için oluşturulmuş, 80’den fazla sektörden iş, staj ilanları ve yurtdışı staj imkanlarına yer veren harika bir sitedir. 

 

5. Internships.com

 

Yurtdışı staj arayan ve staj başvurusu yapacak uluslararası öğrenciler için en iyi web sitelerinden biri olan Internships, 2010 yılında kurulmuştur. Öğrencileri, işverenleri ve yüksek öğretim kurumlarını tek bir çatı altında birleştiren dünyanın en büyük öğrenci odaklı staj sitesidir. Sitenin Amerika'ya yönelik olduğunu ve öğrencilere 149 binden fazla şirkette, 23 binden fazla açık staj programları sunduğunu belirtmekte fayda var. Bunların yanı sıra, iş imkanlarını da araştırabileceğiniz site, staj ücreti almak isteyenler için de mükemmel bir kaynaktır. 

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

6. Linkedin

 

Yeni mezunların, öğrencilerin, genç profesyonellerin ve kariyer sahiplerinin şirketler ve işverenlerle bağlantı kurup bilgi alışverişinde bulunabildiği en etkili profesyonel paylaşım platformlarından biri olan Linkedin, son yıllarda yurtdışı staj arayanlar ve staj başvurusu yapacaklar arasında oldukça popülerdir. 2003 yılında kurulan site, stajlar ve iş arayanlar için profesyonel bir ağın içerisinde yer almanıza olanak sağlar. Ayrıca dolduracağınız profil ve CV sayesinde işverenlere direkt ulaşabilir ve herkesin becerilerini görmesini sağlayabilirsiniz.  

 

7. IdeaList

 

Yurtdışında okumak, yurtdışı staj yapmak, gönüllü organizasyonlara katılmak ya da iş aramak istiyorsanız, IdeaList tam size göre bir sitedir. Çok kullanışlı bir arayüze sahip IdeaLıst, yurtdışı staj aramaları ve staj programları için özel bir sekmeye sahiptir. Böylelikle staj başvurusu yapmak istediğiniz ülke ve şehire göre arama yaparak, çalışmak istediğiniz sektörlere göz atabilirsiniz. İngilizce ve İspanyolca dil seçeneklerine sahip IdeaList, 1.4 milyon aylık ziyaretçisiyle öğrenciler ve mezunlar için ideal bir sitedir. 

 

8. ErasmusIntern.org  

 

Yurtdışı staj bulmak için site arıyorsanız, ErasmusIntern, staj sağlayıcıları ve yurtdışında staj fırsatı arayan öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. ErasmusIntern, Erasmus Öğrenci Ağı - ESN’nin bir projesi olan STORY projesinin bir parçasıdır. ErasmusIntern.org, şirket ve kuruluşların staj ilanları yayınlayabilecekleri, stajyer iş ilanları sunabilecekleri, yurtdışı staj yapmak isteyen öğrencilerin profillerini oluşturabilecekleri, staj programları araştırabilecekleri ve staj başvurusu yapabilecekleri bir yer sağlar. Üstelik Erasmus staj programları hakkında da bilginiz olur. 

 

9. WayUp

 

Amerika’nın popüler şehirlerinde zengin yurtdışı staj programları sunan WayUp, aynı zamanda ücretli stajlar ve yaz stajları için de idealdir. Bugün aralarında Unilever, Nielsen, L’Oreal, Johnson&Johnson, Disney, Starbucks gibi dünyaca ünlü şirketlerin olduğu WayUp, özellikle biyoloji, bilgisayar bilimi, mühendislik, moda, mimarlık, hemşirelik, ekonomi gibi alanlarda New York, San Francisco, Chicago, Denver gibi şehirlerde geniş yelpazede staj programları sunar. 

 

10. GoAbroad

 

Yurtdışı eğitim, staj, gönüllü hizmetler, burs, iş ve daha birçok konuda hizmet veren site, özellikle yurtdışında staj programları arayan öğrenciler için idealdır. Seçtiğiniz sektörde, aralarında Japonya, Almanya, İspanya, Avustralya, Güney Afrika ve İngiltere gibi popüler ülkelerin yer aldığı işletme, hukuk, tıp, pazarlama gibi en çok tercih edilen alanlarda yurtdışı staj ve staj başvurusu yapma imkanı sağlayan site, öğrencilerin uluslararası deneyim kazanmalarına yardımcı olacak becerileri kazanmaları için hizmet veren faydalı bir sitedir.

 

Yurtdışı staj programları arıyor ve staj başvurusu yapmak istiyorsan, bu yazılarımıza da göz atabilirsin: Stajyerlere Yüksek Maaş Ödeyen 20 ŞirketYaz StajlarıÖğrencilere Online Staj FırsatlarıYurtdışında Staj Yapmanın Kariyeriniz İçin 10 Faydası

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA