Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi 7 Mobil Uygulama

Yabancı dil öğrenmek ya da İngilizce dil bilgini geliştirmek mi istiyorsun? İngilizce öğrenme programları ve dil öğrenme uygulamaları ile artık çok kolay!

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi 7 Mobil Uygulama

Günümüzde yabancı dilin önemi giderek daha çok karşımıza çıkan bir gereklilik halini almıştır. İngilizce öğrenmenin bile yetmediği, eğitim ve iş dünyasında ikinci bir yabancı dil bilmek rekabet ortamını artırırken özgeçmişinizin daha donanımlı olmasını sağlayan bu beceriler, bir adım öne çıkmanızı sağlar. Bu açıdan yabancı dil öğrenme sürecinizi en iyi şekilde planlamanıza destek olacak materyaller, kurslar, eğitimler ve yardımcı kaynaklara sahip mobil uygulamalar, istediğiniz her an ulaşabileceğiniz destekleyici modüller arasındadır. 

 

Son yıllarda özellikle, İngilizce öğrenme programları için kullanılan mobil uygulamalar, hem öğrenciler hem de çalışanlar arasında giderek daha da popüler hale geldi. Zira İngilizce, tüm dünyanın ortak küresel dili olarak kabul edilince İngilizce öğrenme programları ve İngilizce öğrenme uygulamaları da hayatımıza hızlı bir şekilde girdi. Yazımızda İngilizce ile birlikte sıklıkla öğrendiğimiz İtalyanca, Almanca, Rusça, Çince gibi çok sayıda yabancı dil öğrenmek için kullanılan mobil uygulamalar hakkında harika bir yazı hazırladık!

 

Neden yabancı dil öğrenmek gerekir?

 

Yabancı dil öğrenmek, hayatınızı daha iyi hale getirebilecek büyüleyici bir deneyim olabilir. Öncelikle yurtdışı eğitim almak istiyorsanız yabancı dil öğrenmek, özellikle de IELTS sınavı ve TOEFL sınavı hazılıkları yapan öğrenciler için İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamak gerekir. Bu nedenle de öğrenciler İngilizce öğrenme programları ve İngilizce uygulamaları sıklıkla kullanır. Ancak günümüzde sadece eğitim için değil iş bulmak ya da yabancı dil öğrenmeye ilgi duymak da dil öğrenmek için gereklidir. Peki neden yabancı dil öğrenmeli? Bakış açını geliştirip kültürleri daha yakından tanıyabilir ve dünyanın her yerinden arkadaşlar edinebilirsin.

 

Yurtdışı eğitim almak istiyor, ancak bütçen konusunda endişeleniyor musun? Yurtdışı lisans bursları ve yurtdışı yüksek lisans bursları için paylaştığımız linkleri inceleyebilir ya da hemen burs ayrıntıları, son başvuru tarihleri ve bursların değeri hakkında bilgileri öğrenebileceğin yurtdışı bursları sayfamıza göz atabilirsin.

 

Yabancı dil öğrenmek kolay mı? 

 

Yeni bir dil öğrenmek zor olsa da avantajları  bu zorluğa katlanmanız için ağır basar. Bugün, planlı ve programlı olunduğu sürece yabancı dil öğrenmek çok kolay! Zira internet erişimi, artık dil kursu ya da dil okuluna gitmeden de size sınırsız imkanlar sunuyor. Dil öğrenme uygulamaları, İngilizce öğrenme programları ve yabancılarla konuşma uygulamaları hizmeti veren çok sayıda mobil uygulama ve online eğitim sitesi eşsiz fırsatlarla doludur. 

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz

Neden mobil uygulamalar kullanılmalı?

 

Mobil uygulamalar ve İngilizce öğrenme programları kullanışlı olmaları nedeniyle yabancı dil öğrenmek isteyenler arasında popüler bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Her an elinin altında olması, istediğin her yerden ve zamanda öğrenme imkanı sunması, ekonomik olması, kendine uygun bir öğrenme stili oluşturabilme gibi çok sayıda avantaj sunar.

 

1. Duolingo

 

Yabancı dil öğrenmek için ne yapılmalı diyorsanız, hemen telefonunuza Duolingo uygulamasını indirmenizi öneririz. Mobil uygulamalar içerisinde en iyilerden biri olan Duolingo; ücretsiz, iyi tasarlanmış ve erişilebilir olması ile yeni bir dil öğrenmek isteyenler arasında oldukça popülerdir. Pandemi ile birlikte Duolingo English Test, TOEFL ve IELTS’e alternatif olarak bazı yurtdışı üniversiteler tarafından başvurularda kullanılmaya başlamıştır. 

 

Eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir yapıya sahip uygulama, doğru yanıtlarla puan kazanmanızı, zamana karşı yarışmanızı ve bir üst seviyeye çıkmanızı sağlayan dersler sunar. Tüm dersler, oyunlarla daha eğlenceli hale gelirken konuşma, dinleme ve okuduğunuzu anlama yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar. Carnegie Mellon University’de profesör Luis von Ahn ve yüksek lisans öğrencisi Severin Hacker tarafından 2009 yılında başlatılan uygulama, bugün 300 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştır. 

 

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )

İndirmek için: IOS, Android, Windows Phone, Windows 10 Mobile 

 

2. Memrise

 

Yabancı dil öğrenmek isteyenler için en eğlenceli ve en iyi uygulamalar arasında olan Memrise, kelime bilginizi genişletmek ve pratiklik kazanmak için harika bir programdır. Kolayca öğrenmenin tarifinde aralarında bilim, eğlence ve topluluk olarak 3 basit malzemeye odaklanan uygulama, 35 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. 2005 yılında kurulan Memrise; İngilizce, Japonca, Fransızca, Portekizce, Çince, Rusça, İtalyanca gibi çok sayıda dili, görsellerle hafızanıza kaydetmeye çalışır.

 

Mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmenize yardımcı olan uygulama, aynı zamanda sizi sürekli test ederek beyninizin hep egzersiz yapmasını sağlarken bir yandan da öğrenmeyi sevdiğiniz bir oyun etkinliği haline getiriyor. Memrise’ı kullanmaya başladıktan sonra sizin gibi yabancı dil öğrenmek isteyenlere yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda tüm kullanıcıların videolar, sesler, hatırlatıcılar ve daha birçok eğlenceli uygulama ile dil öğrenmelerini sağlayan uygulama, 2017 yılında Google Play tarafından en iyi uygulama seçilmiştir. 

 

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )

İndirmek için: IOS, Android

 

3. HelloTalk

 

2017 yılında Zackery Ngai tarafından kurulan HelloTalk, dünyanın her yerinden insanlarla sohbet ederek dil öğrenmenize yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. 150’den fazla dil desteği olan uygulama, hem IOS hem de Android işletim sistemlerini desteklerken, dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlar. Yabancılarla konuşma uygulamaları içerisinde en yaygın mobil uygulama olan HelloTalk, aynı zamanda İngilizce öğrenme programları listenizde de olması gereken bir uygulamadır. 

 

Anadili İngilizce, İtalyanca, Flemenkçe, Mandarince ya da Korece olan öğrenciler, öğretmenler, kariyer sahibi insanlar ve daha birçok kesimden üye ile tanışarak sosyal ağınızı güçlendirme, yeni kültürleri keşfetme ve sohbet etme imkanı bulacağınız İngilizce konuşma uygulamaları arasında yer alan HelloTalk, ‘’Bir dili öğrenmenin en iyi yolu aslında onu konuşmaktır!’’ sloganı ile yola çıkmıştır. Dil öğrenme uygulamaları arasında ilk yedi listemizde yer alan mobil uygulama, istediğiniz herhangi bir dilde pratik yapmayı eğlenceli ve zahmetsiz hale getirmek için yenilikçi araçlarla doludur. 

 

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )

İndirmek için: IOS, Android

 

4. Busuu

 

Günde sadece 10 dakikanızı ayırarak yeni bir dil öğrenmek ister misiniz? O halde Busuu tam size göre bir yabancı dil öğrenme uygulamasıdır. Dünya çapında 80 milyon dil öğrenen kişiye ulaşan Busuu, aralarında İngilizce, Japonca, Lehçe, Türkçe, Rusça, İspanyolca ve Arapça’nın da olduğu tam 12 dili öğrenme imkanı sunuyor.

 

2008 yılında Bernhard Niesner ve Adrian Hilti tarafından kurulan Busuu, başlangıç seviyesi olan A1’den B2’ye kadar dil kurslarına hem mobilden hem de internetten eş zamanlı olarak ulaşabilir, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi arttırabilirsiniz. Bütün derslere sahip olmak için 6$ ile 10$ arasında bir abonelik gerektiğini de söyleyelim. 

 

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek için: IOS, Android

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurtdışı bursları hakkında bilgiler, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

5. Babbel

 

İngilizce öğrenmek ya da geliştirmek için İngilizce öğrenme programları mı arıyorsunuz? Yoksa yeni bir dil öğrenmek ve daha çok pratik mi? O halde  2007 yılında Almanya’da Markus Witte, Thomas Holl ve Julie Hansen tarafından kurulan Babbel tam size göre bir uygulamadır. 

 

Günlük, pratik konuşmalarla başlayarak kolaylıkla yabancı dil öğrenmenizi ve gerçek konuşma becerileri kazanmanızı sağlayan İngilizce konuşma uygulamaları arasında yer alan Babbel, dil uzmanları tarafından hazırlanmış sesli dersler ve interaktif diyaloglar ile zenginleştirilmiştir. Genel olarak 10-15 dakika süren derslerde ilgi eğitim aldığınız konulara ve ilgi alanlarınıza göre yeni kelimeleri keşfedebilir, iş ya da seyahat gibi amaçlarda kurslara katılabilirsiniz. 

 

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )

İndirmek için: IOS, Android

 

6. HiNative

 

Yabancı dil öğrenmek için yapılması gerekenler neler diyorsanız, tıpkı HelloTalk gibi İngilizce, İspanyolca, Japonca, Fransızca ve diğer dilleri öğrenmek isteyenler için İngilizce konuşma uygulamaları arasında yer alan HiNative harika bir mobil uygulamadır. Kullanıcılara, öğrenmek istedikleri dilleri anadil olarak konuşan gerçek kişilerden öğrenme imkanı sunan yabancılarla konuşma uygulamları olarak bilinen HiNative ile tüm dünyadan insanlarla sohbet edebilir, merak ettiğiniz konular hakkında sorular sorabilir ve sosyal ağınızı güçlendirebilirsiniz.

 

HiNative, özellikle yazım ve telaffuz hatalarını kontrol etmek isteyen, TOEFL ve IELTS gibi testlere hazırlanan öğrenciler tarafından yaygın olarak kullanılırken, öğrenmek istediğiniz dili, anadili gibi konuşmak ve yeni kültürler hakkında bilgi edinmek ve dünyayı gezmek isteyenler için de eşsiz bir deneyim sunar.

 

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek için: IOS, Android

 

 

7. Mindsnacks

 

Yeni bir dil ya da İngilizce öğrenme uygulamaları arıyorsanız, Mindsnacks dil öğrenimi konusunda yetişkinler, çocuklar, dil öğrenmeyi sevenler, seyahat edenler ve öğrenciler için eğlenceli bir uygulamadır.

 

Amerika merkezli olan mobil uygulama, SAT ve GRE sınavlarına hazırlanan öğrenciler için tasarlanmış dokuz zengin ve etkileyici oyuna, pratiklik kazanmanıza yardımcı olacak 500 SAT kelimesine, 25 ders ve testlere sahiptir. Eğer yabancı dil öğrenmek istiyorsanız, Mindsnacks, aralarında İspanyolca, Japonca, İtalyanca, Çince, Fransızca, Almanca ve Portekizce’nin de olduğu 7 dilde etkinlik kazanma, öğrenme tekniklerini geliştirme, ilerleme durumunuzu izleme ve pratiklik sahibi olmanıza yardımcı olmanıza imkan sağlar. 

 

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek için: IOS

 

8. (How to) Pronounce

 

İngilizce, Almanca, Fransızca ya da İspanyolca mı öğrenmek istiyorsunuz? Kelimelerin nasıl telaffuz edildiklerini öğrenmek, duyduğunuz bir kelimeyi doğru bir şekilde telaffuz etmek bazen gramerden çok daha önemlidir. o halde How to Pronounce ile hem yanlış telaffuz edilen İngilizce kelimeleri öğrenebilir hem de diğer yabancı dillerdeki telafuzlarına göz atabilirsiniz. 

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek için: IOS

 

9. Google Translate

 

Çoğu yabancı dil öğrenme uygulamasına göre Google Translate, sadece çeviri yapmak için değil metin, el yazısı ve ses çevirileri yapıp dil öğrenirken yazma ve konuşma becerilerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz bir platformdur. 

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek için: IOS, Android

 

10. Rosetta Stone

 

25 yıldır dil öğretiminde lider olan Rosetta Stone, 24 dil seçeceğinde temel öğrenme becerilerine sahip olacağınız harika bir uygulamadır. Kelime, telaffuz ve dil bilgisinde doğru cevaplar vererek ilerleyebileceğiniz uygulama yeni bir dil öğrenmek için oldukça kullanışlıdır. 

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek için: IOS, Android

 

11. Quizlet

 

Hem yabancı dil hem de öğrenmek istediğiniz çok sayıda konu hakkında çalışma setlerine, öğrenme kartlarına ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz Quizlet, öğretmenler ve öğrenciler için oldukça faydalı bir uygulamadır. Quizlet ile anatomi, fizik, yabancı dil, spor, müzik gibi konularda becerilerinizi arttırabilirsiniz.  

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek için: IOS, Android

 

12. Brainscape

 

2010 yılında Andrew Cohen tarafından bulunan Brainscape, dünyanın en akıllı flash cards yani öğrenme kartlarına sahiptir. Hızlı öğrenmek ve öğrendiğinizi hatırlamak için hazırlanmış kartlar; MCAT hazırlık, GRE kelimeleri, coğrafya, İspanyolca, Çince, tıp gibi çok çeşitli konulara sahiptir. 

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )

İndirmek için: IOS, Android

 

13. Lingua Lift

 

Oxford Üniversitesi uzmanları tarafından geliştirilen bir uygulama olan Lingua Lift, şimdilik sadece Japonca, İbranice ve Rusça dillerinde eğitim verir. 260 binden fazla kullanıcıya erişen program, öğretmenler ve çalışma antrenörlerinden oluşan bir ekip tarafından her adımda profesyonel destek alacağınız bir uygulamadır ve kısa zamanda mükemmel sonuçlara ulaşırsınız. 

Fiyat: Ücretli

İndirmek için: Android

 

Yabancı dil öğrenmek istiyor ve İngilizce öğrenme programları arıyorsan rehberimiz zengin bir kaynak sunuyor. Peki, kendini geliştirmek için daha fazlasını öğrenmek ister misin?  Yurtdışında Online Ücretsiz Eğitim Veren SitelerHer Üniversite Öğrencisinin Telefonunda Olması Gereken 10 Mobil Uygulama ile öğrenciyken faydalanabileceğin kaynakları bul, İngilizcenizi Geliştirmek İçin 13 Farklı Yöntem ve İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri yazılarımızla hemen İngilizce öğren ve geliştir!

 

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA