Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi 7 Mobil Uygulama

127147

Üniversite öğrencilerinin ve mezunlarının en çok tercih ettiği kariyer adımlarından biri; yabancı dil öğrenimi! Yabancı dil öğrenim süreci iyi planlanması gereken uzun bir süreç. Kurslar, eğitimler, yardımcı kaynaklar, web siteleri ve mobil uygulamalar yabancı dil öğrenim sürecinizi destekleyen modüller olarak ön plana çıkıyor. Özellikle her an akıllı telefonlarınızdan ve tabletlerinizden ulaşılabilir olması nedeniyle en iyi yabancı dil öğrenim mobil uygulamalarını derledik.


1.    Hinative


Eğer yeni bir yabancı dil öğrenmeye başladıysanız Hinative mobil uygulaması mutlaka telefonunuzda olmalı. Program çoğunlukla kullanıcı etkileşimine önem veriyor ve yaklaşık 120 dilin kullanıcıları ile etkileşim halinde bulunabiliyorsunuz. Yaygın kullanılan dillerle ilgili kısa dersler, ipuçları ve oyunlar da mobil uygulamada erişebileceğiniz seçenekler. Ayrıca etkileşimde bulunduğunuz kişilerle seyahat önerileri ve gezilmesi gereken yerler konusunda konuşabilirsiniz. Ünlü dil öğrenim sitesi Lang-8 tarafından oluşturulan uygulamayı telefonunuza hemen indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Fiyat: Ücretsiz
İndirmek için: IOS, Android


2.    Busuu

 

Busuu; 12 farklı dilde hizmet veren online dil öğrenme uygulaması. 50 milyonun üstünde kullanıcısı olan platform farklı dilleri öğrenmeye istekli kişilerin uğrak yeri! Üye olduğunuzda öğrenmek istediğiniz dille ilgili kısa bir test yapılıyor ve seviyeniz belirleniyor. Özellikle soru-cevap şeklinde giden eğitimler size kalıpları ve en çok kullanılan cümleler konusunda aktif öğrenme imkanı sağlıyor.

Fiyat: Ücretsiz
İndirmek için: IOS, Android


3.    Babbel


Babbel; yabancı dil öğrenim konusunda dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri! Bunun en önemli sebebi, bir dili size öğretme konusunda sesli öğretimi ve tekrarlayıcı bir sistem kullanması. Uygulama ilk 1 hafta ücretsiz, bu süre bittikten sonra kurslara devam etmek isterseniz sizden aylık ücretli üye olmanız isteniyor. Uygulamaya Premium üye olarak para ödemek konusunda tereddüt yaşayabilirsiniz ancak süreklilik ve kursların zengin içeriği açısından paranıza değecektir.


Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
İndirmek için: IOS, Android

 

4.    Memrise


Memrise; genel bir eğitim tekniği olan görsellerle hafızanıza yer edinmeye çalışan bir program! Görseller ve anlamları üzerinden bir çok eğitim kelime bazlı alıştırma yapmanıza olanak sağlıyor. Uygulamayı düzenli kullanırsanız öğrendiğiniz dilde harika bir kelime hazinesine sahip olabilirsiniz. Ücretsiz üyeliği ve Premium üyeliği arasında dağlar kadar fark olmaması da Memrise uygulamasını avantajlı kılıyor.


Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
İndirmek için: IOS, Android

 

5.    MindSnacks


Mindsnack uygulaması dil öğrenimi konusunda tüm yaşlara hitap eden ve eğlenceli oyunlarla hoş vakit geçirmenizi sağlayan bir program! Özellikle dil bilgisi ve zamanlar gibi grammar konularından sıkıldıysanız kısa alıştırmalar ve oyunlarla yabancı dil bilginizi geliştirebilirsiniz. Derslerin seviyeler halinde ilerlemesi ve oyunlarda kullanılan güçlenme seçeneklerinin uygulamada kullanılması size bazen mobil bir oyun oynadığınızı hissettirebilir.

 

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
İndirmek için: IOS, Android ( Mevcut Değil )


6.    Duolingo


Duolingo; başta sizin seviyenizi belirleyerek size bir hedef koyuyor ve bu hedefe ulaşmak için gerekli çalışmaları size günlük olarak sunuyor. Birçok dilde hizmet veren Duolingo tüm dünyada en çok kullanıcıya sahip uygulamalardan biri ve yeni bir dil öğreniyorsanız mutlaka telefonunuzda olmalı. Her dilde telaffuz ile ilgili bilgi alabileceğiniz uygulamada sesli dersler ağırlıkta!


Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
İndirmek için: IOS, Android

 

7.    HelloTalk


HelloTalk; sosyal medya ve dil öğrenimi fikirlerini bir potada bir araya getiren harika bir uygulama! HelloTalk programında ana hedef istediğiniz dilde konuşan insanlarla sohbet etmeniz ve pratikle dilinizi geliştirmeniz. Uygulamayı aktif kullanırsanız ve amacınız gerçekten dilinizi ilerletmekse dünyanın bir çok köşesinden yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.


Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
İndirmek için: IOS, Android

 

Bu yazılarımıza da göz atın...

En iyi 7 ücretsiz online eğitim sitesi

Üniversitede nasıl iyi not alınır?

 

Yurtdışındaki üniversitelerin broşürünü indirin!

 

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Yurt dışı eğitim fırsatları ve yurt dışı üniversiteler ile ilgili blog yazarlığı ve Yurt dışı eğitim sürecinde; başvuru ve vize süreçleri, kabul aşaması, ülkelerin eğitim potansiyeli ve şehirlerin sosyal hayatları konusunda çalışmalar yapmaktayım.