Temel bilgiler
Avustralya: Eğitim Lokasyonları

Sydney: Dünyada Yaşanılacak En İyi 5. Şehir

2745

Yakın zamanda yapılan şehirlerarası bir sıralama tablosuna göre Sydney, yeşil alanları ve vatandaşlarının daha çok açık havada olan hayat tarzları göz önüne alınarak dünyada yaşanılacak en iyi 5. şehir oldu. Avustralya'nın şehirleri arasında ilk 10'a giren tek şehir olan Sydney, bu sayede bir kez daha yabancı uyruklu öğrenciler için neden vazgeçilmez bir yer olduğunu kanıtlıyor.

 

Neden Sydney yaşanılacak en iyi şehirler arasında?

 

Dünyanın yaşanabilecek en iyi şehirleri listesi küresel olarak yaşanabilecek şehirleri sıralarken, mekanın özelliklerine dair yapılan incelemeler Sydney'i 5. sıraya yerleştiriyor. Bunlar arasında şehrin rahatlığı, bağlantıları ve diğer şehirlere ne kadar uzaklıkta olduğu, nüfus yoğunluğu gibi kriterler yer alıyor.

 

Sydney'in hava koşulları ise diğer bir çekici nokta. Yılda 300 veya daha fazla güneşli gün geçiren şehir, 60 farklı kumsala sahip. Tabii bu koşullar Sydney'deki insanların dışarda, parklarda ve bahçelerde daha fazla zaman harcayabilmesine ön ayak oluyor.

 

Sydney size ne sunabilir?

 

Sydney'de dinlenebilir ve doğal ve mimari manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. Meşhur kayaları ziyaret ederek veya limanda vakit harcayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Avustralya'nın bu şehri, aynı zamanda eğitim için mükemmel bir çevre sunar. Şehrin canlı tarihi, farklı birçok açılardan görülebilir ve önemli kamu binaları olan Syndey hastanesi ve Parlamento görülmeye değerdir.

 

Dünya artistlerine ev sahipliği yapan Sydney Opera House veya şehrin geniş gece hayatı genç öğrencilere yapılacak birçok aktivite sunar. Sporu seven ve açık hava aktiviteleri ile ünlü olan Sydney, boş zamanlarınızda sizi meşgul edecek bir fırsat sunar. Sydney'de bulunan yapmaktan en çok hoşlandıkları aktiviteler arasında ise sörf, yüzme, tenis, yelken, basketbol gelir.

 

>>Avustralya'daki diğer şehirler hakkında buradan bilgi edinin!

 

Nerede eğitim alabilirsiniz?

 

Sydney'de eğitim alabileceğiniz bazı kurum ve kuruluşlar:

 

 

Öğrencilerin gideceği yerler

 

Newtown'da bulunan King Street, mükemmel barlar, restoranlar, galeriler ve canlı müzik sunan birçok mekana sahiptir. Newtown'da ayrıca birçok mağaza bulunur ki; bunların bazıları alternatif veya hippi tarzda ürünler sunar. Bu nedenle kesinlikle bir göz atmaya değer.

 

Aynı şekilde Glebe'de şehre yakın yerlerden birisidir. Glebe Point'te mutlaka bulunmanızı öneririz; burada yine birçok cafe, restoran ve eğlenceli barlar sizi bekliyor olacaktır. Mutlaka gidilmesi gereken bir başka yer ise şehre 15 dakika uzaklıkta bulunan Surry Hills/Darlinghurst.

 

Eğer bunlarda hiçbiri size göre değilse, unutmayın ki kaldığınız kampüste veya öğrenci yerleşim yerlerinde üniversitenin düzenlediği birçok aktiviteden faydalanabilirsiniz.

 

>>Avustralya'daki diğer şehirler hakkında buradan bilgi edinin!

Bölüm ara

Avustralya
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA