Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Eğitim Lokasyonları

Uluslararası Öğrenciler Koronavirüs Sürecindeki İpuçlarını Paylaşıyor

İngiltere'deki uluslararası öğrenciler, başka öğrencilerin hayatlarına ilham olacak, koronavirüs sırasında yaşamlarını nasıl yönettikleri ile ilgili deneyimlerini paylaşıyorlar.

Uluslararası Öğrenciler Koronavirüs Sürecindeki İpuçlarını Paylaşıyor

Koronavirüs, hala uluslararası öğrenciler için sıradışı bir süreç olmaya devam ederken, dünyanın dört bir yanındaki birçok insanın da hayatını etkiliyor. Bu süreçte, yurtdışında eğitim görenler için bazı programlar iptal edildi, ertelendi ya da online eğitim sistemine geçti. Bu da mevcut ve aday öğrenciler için bazı belirsizlikleri de beraberinde getirdi. Hotcourses olarak bu zorlu dönemde  benzersiz ilham ve tavsiyeler sunarak, İngiltere'deki uluslararası öğrencileri desteklemek için UUKi ile ortaklık kurduk.

 

UUKi nedir?

 

İngiltere'de okumak isteyen uluslararası öğrencileri temsil eden UUKi, Birleşik Krallık üniversitelerinin sesi olarak hareket eden eğitim kurumlarının uluslararası şubesidir.

 

#WeAreTogether

 

UUKi, koronavirüs sırasında yurtdışında eğitim konusundaki kişisel deneyimlerini paylaşmak için farklı İngiltere üniversitelerindeki mevcut uluslararası öğrencilere ulaştı. #WeAreTogether, olarak bilinen bu kampanya, uluslararası öğrencileri online bir topluluk aracılığıyla destek, minnet ve dayanışma mesajları ile birleştirmeyi amaçlıyor. Bu çalışma, Covid-19'un yayılmasına karşı mücadele etme konusunda, İngiltere'deki ulusal çabanın sadece bir yönüdür.

 

İngiltere’de eğitim alan uluslararası öğrencilerin mesajlarını görmeniz için UUKi öğrenci öykülerinden 5 tanesini seçtik, ama siz Wearetogether_UK Instagram hesabından daha fazlasını bulabilirsiniz. Bu videolar, herhangi bir aday veya mevcut öğrencinin, başkalarının koronavirüs sırasında İngiltere'deki çalışmalarını nasıl yönettiğini daha iyi anlamaları için yararlı olabilir.

 

Jessalyn

 

Covid-19'un bir sonucu olarak, evden okumak zorunda olan birçok öğrenci için üretken hissetmek zor olabilir. Zira bu süreçte, kendi plan ve programınızı ayarlamanız gerekir. Bu nedenle, çok sıkılmamak ve motive olmaktan kaçınmak için Jessalyn'in online eğitim, yemek pişirme, egzersizler ve arkadaşlarınızla görüntülü aramalar gibi bazı etkinliklerini deneyebilirsiniz.

 

▶️▶️ Evde geçirdiğimiz zamanı değerlendirmek için daha fazla ipucu ister misiniz?

 

Mohit

 

Salgın sırasında Mohit, sakin olmak ve zihinsel refahını korumak için bir pinpon topunu atlamak ve zıplamak gibi basit etkinlikler için kullanarak neşeli ve canlı kalmayı keşfetti. Bu aktiviteler, odaklanmak ve aynı zamanda eğitiminiz sırasında bir ara vermek için yardımcı olabilir.

 

▶️▶️ Koronavirüs salgını sırasında zihinsel sağlığınızı koruma hakkında daha fazla tavsiye için, Koronavirüs Süresince Stresle Başa Çıkmanızı Sağlayacak Online Calming Apps hakkında rehberimize göz atın. 

 

Annabelle

 

Koronavirüs nedeniyle evde kalan uluslararası öğrenciler için tipik bir gün neye benziyor? Swansea Üniversitesi'nde tıp mühendisliği öğrencisi olan Annabelle, bizi tam da bu konuda yönlendiriyor. İşleri ilginç tutmak için Annabelle iş yükünü, her gün yeni bir perspektifle değiştiriyor. Doğayla iç içe olan ve gününe biraz çeşit katmak için öğle yemeğinde bahçesinde olmaktan hoşlanan Annabelle'den son bir ipucu; yalnız hissetmenizi önlemeye yardımcı olmak için arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantıda kalın.

 

▶️▶️ Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun

 

Ranjeet

 

Brunel Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanı Ranjeet, şu anda zihinsel sağlığına nasıl baktığını anlatıyor. İlk olarak, artık elinizde daha fazla zamanınız olduğu için yeni bir beceri öğrenmenizi veya bir hobi geliştirmenizi öneriyor. Ayrıca, bu zorlu dönemde ihtiyaç duyanlara gönüllü olmayı veya bağış yapmayı teklif ediyor.

 

▶️▶️ Koronavirüs sürecinde Evdeyken Karşılaşabileceğiniz Zorluklar ve Başa Çıkma Yöntemleri hakkında kılavuzumuza göz atın.

 

Into Exeter öğrencileri

 

Bu videoda, Into Exeter'de okuyan birkaç öğrenciden, koronavirüs sürecinde hafta sonlarını nasıl geçirdiklerini duyabilirsiniz. Bu öğrenciler kitap, egzersiz, yemek pişirme ve şarkı söyleme hakkında konuşuyorlar. Deneyimleri hakkında daha fazla bilgi için videoyu izleyin.

 

▶️▶️ Hayalindeki Bölümü Hemen Bul! Kendin için en iyi üniversite bölümü mü araştırıyorsun? Sana özel kişiselleştirilmiş bir yöntem mi arıyorsun? O zaman bölüm eşleştirme aracımız tam sana göre! Denemeye hemen başlamak için linke göz at!

Study in the UK

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al