Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Essentials - Okunması gerekenler

İngiltere'de yapılmaya ve görülmeye değer 5 şey

ingilterede yapılacak şeyler

Göreceli olarak küçük bir ülke olmasına rağmen Birleşik Krallık görülmeye ve yapılmaya değer pek çok şeye sahiptir ve her şeyi aynı anda yapmaya çalışmak zor olacaktır. Karar vermenize yardımcı olacak birkaç tavsiyeyi sıralıyoruz

 

Tiyatro ve Sanat

Tiyatro ve sanat İngiltere'de büyük bir yere sahiptir ve bir müzikal oyunu izlemeye gitmek genelde bir gezinin en önemli anlarındandır. Londra'nın muhteşem West End'ini ziyaret ediyorsanız veya yerel bir tiyatroya gidiyorsanız dans ve şarkılarla süslenmiş bir akşamın tadını çıkarmaya hazır olun. West End yapımları genelde ülkeyi turlar; böylece hoşunuza gidecek şeylerle karşılaşabilirsiniz. Ya da Londra'da bir geziye çıkabilir ve Wicked, Les Miserables veya Shrek gibi müzikallerin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Cornwall

Büyük bir çevresel proje olan Eden Projesinin bir parçası olan Cornwall binlerce bitki türüne ev sahipliği yapar. İki dev seradan oluşan bu alanda seralardan birinde tropik bir iklim yaşatılırken diğerinde Akdeniz iklimi yaratılmıştır. Bu özgün turist mekanı on yılı aşkın süredir açıktır ve gerçekten şahane bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır.

 

Müzik Festivalleri

Müzikseverlerin görmesi gereken yerlerden biri de yaz aylarında Reading ve Leeds'te gerçekleşen müzik festivalleri. İki festival de aynı zamanda ancak gitme şansını bulursanız ikisinde de birkaç günlük kamp ve festivalin tadını çıkarın. Genelde çamurlu olan kamp alanını göz ardı edin çünkü hayatınızın en güzel deneyimlerinden birini yaşayacaksınız.

 

Hadrian'ın Duvarı

Northumberland'deki Hadrian'ın Duvarı UNESCO Dünya Mirası alanlarından biridir. Listeye 1987'de giren duvar İngiltere'de Romalıların inşa ettiği en önemli yapılardan biri olma özelliği taşıyor. Ziyaretçiler duvara tırmanabilir ve oradaki yeni müzede duvarın tarihçesiyle ilgili bilgi alabilir. Hadrian'ın Duvarı'ndaki yolu izleyerek Romalıların ayak izlerini takip edebilirsiniz.

 

Balık-patates ve Pazar rostosu

İngilizler genellikle balık ve patates, çay ve geleneksel pazar rostosuyla bağdaştırılır. Pek çok yerel pubda her pazar geleneksel rosto sunulmaktadır ve herkesin buradayken deneyimlemesi gereken bir olaydır. Ayrıca kendi rostonuzu yapmayı denemek de eğlenceli olabilir.

Study in the UK

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al