Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Bölüm Rehberleri

Interactive Design Institute’de Grafik Tasarımı Egitimi

share image

Interactive Design Institute’de Grafik Tasarımı Eğitimi

Interactive Design Institute, Grafik Tasarım ve İllüstrasyon Programı eğitimcilerinden  uzman Tim Bones ile program içeriği ve öğrencilerin başarıları üzerine konuştuk! Mezun öğrencilerin yarattığı kreatif işler ve  bu eğitimin onlara sağladığı kariyer fırsatları röportajımızda!

 

Öğretmekte olduğunuz programa dair, her yıl sizde neler merak uyandıran ögeler nelerdir?
 

Programımız Grafik Tasarım ve İllüstrasyon alanında sektörünün lideri bir eğitim programı sunuyor. Öğrencilerimizin eğitim programımızdan profesyonel seviyede ayrılmalarını amaçlıyoruz ve hiçbir zaman bizleri şaşırtmıyorlar. Program boyunca yapabilirlik düzeylerinin günden güne arttığını ve bu süreç sonunda ortaya çıkardıkları işleri görmek beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Çünkü tasarımın dinamikleri oldukça değişkendir, sonuçları nadiren öngörülebilir. Öğrencilerimiz karşılaştıkları tasarım zorluklarına her yıl yenilikçi ve heyecan verici bakış açıları getiriyor. Öğrencilerimiz yapmış olduğu işlere Facebook sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çalıştığınız  bölümde bulunan departman görevlileri ve eğitmenlerle ilgili bize bilgi verebilir misiniz?

Yüksek eğitim kurumumuzda hizmet veren kadromuz daha önce pek çok üniversitede sanat ve tasarım üzerine eğitim vermiş, alanının uzmanı akademisyenlerden ve araştırmacılardan oluşuyor. Aynı zamanda kadromuzda doktora tezleri üzerine çalışan araştırmacılar da bulunyor.

Çalışanlarımızın çoğu Grafik tasarımı eğitimini tamamlamış kişilerden oluşuyor ve uzmanlık alanları geniş bir yelpazeye yayılıyor. Sektörde tanınan ve aktif olarak çalışan bir çok llustrator veya grafik tasarımcısı ekibimizde yer alıyor.


Interactive Design Institute’de eğitim almak öğrencilere ne gibi avantajlar sağlıyor ?

En büyük avantajımız esneklik. Öğrenciler 24 saat boyunca online olarak eğitim materyallerine ulaşabiliyor. Bu da onlara diledikleri zaman diledikleri yerde çalışma ve yaratma imkanı sunuyor. Öğrencilerimiz eğitmenlerimizle birebir olarak çalışabiliyor. Uzman rehberlik hizmetimiz öğrencilerin eğitim süreci boyunca kendilerini ilgi duygukları alan ve yetenekleri doğrultusunda geliştiriyor.
The IDI Graphic Design & Illustration eğitim kursu, eğitim sonunda öğrencilerine kendilerini en iyi temsil edecek portfolioyu oluşturma imkanı sağlıyor.

Grafik tasarımı günümüzde neden önemli? Bunu sosyal, tarihi ve kültrel bir bakış açısıyla değerlendirir misiniz?

Grafik Tasarım ve İllüstrasyon asla yerinde saymayan yenilikçi bir disiplin. Teknoloji ve trendler sürekli bir değişim ve dönüşüm halinde. Tasarım hiç bir zaman kendini tekrar etmiyor ve sürekli yeniliyor. Sadece bu bile tek başına  bu alanı, zorlu ama aynı zamanda heyecan verici bir kariyer seçeneği için haline getiriyor.

Mezunlarınız kariyer hayatından bize bahsedebilir misiniz? Eğitim sonrasında kariyerlerine nasıl devam ettiler?

Sunduğumuz eğitim grafik tasarımı ve  illüstrasyon endüstrisi içinde öğrencilerimize ilgi duydukları alanlarda çalışma donanımı ve bunları en iyi şekilde aktarma becerisi sunuyor.  Son mezunlarımızı 2012 yılının Kasım ayında verdik ve öğrencilerimizin bir çoğu mezuniyet sonrası ilgi alanlarına göre iş buldu ya da master eğitimine devam etti.
 
Öğrencilerimiz çoğu büyük şirketlerde ya da freelance grafik tasarımcısı olarak çalışıyor.  Bir öğrencimiz şu anda Advanced Photoshop Magazine için çalışıyor ve dergi bünyesinde Photoshop dersleri veriyor, başka bir öğrencimiz Sudi Arabistan’da okutman olarak görev alıyor, diğer bir tanesi Kanada’da film ve televizyon sektöründe tasarımcı olarak çalışıyor, bir başkası ise otomotiv endüstrisi üzerinde uzmanlaşmış bir tasarımcı olarak çalışıyor.

 

Grafik Tasarımı Eğitimi Bulunan Üniversiteler

Study in the UK

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al
KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA