Temel bilgiler
Amerika Birleşik Devletleri: Üniversiteye Başvuru

Amerika'da Eğitim Alabileceğiniz Uygun Ücretli Online Üniversiteler

Amerika'da Eğitim Alabileceğiniz Uygun Ücretli Online Üniversiteler

Her yıl binlerce öğrenci, dünyanın farklı ülkelerinden eğitim almak için Amerika’ya geliyor. Uluslararası tanınırlılığa sahip üniversiteleri, yüksek standartlarda öğrenim ve araştırma fırsatları, teknoloji, bilim ve mühendislik tabanlı program çeşitliliği, öğrencilere sunduğu burslar ve iş imkanları ile Amerika, bugün en çok tercih edilen eğitim rotası olarak karşımıza çıkar. Peki, rüyalar ülkesi olarak tanımlanan Amerika’ya gitmeden de ülkenin en iyi eğitim kurumlarından diploma sahibi olabileceğinizi söylesek!

 

Amerika'da Online Eğitim Fırsatı Sizi Bekliyor!

 

Günümüzde online eğitim seçenekleri oldukça gelişmişken, bulundukları ülkelerin dışına çıkma fırsatı bulamayan öğrenciler ya da çalışma hayatına erken atılmak zorunda kalan genç profesyoneller, artan popülaritesi nedeniyle uzaktan eğitim almayı tercih etmektedirler. Bunun en önemli nedenleri arasında kolay erişebilirlik, zaman ya da mekan kısıtlaması olmaması ve uygun fiyatları sayabiliriz.

 

Bir uzaktan eğitim programı ile online lisans, yüksek lisans ya da doktora derecelerinde, mesleki kurslarda ya da sertifika programlarında öğrenim görebilir, yabancı dilinizi ve teknik becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim, bugün tüm dünyada uygulansa da öncüsü ve popülerlik kazanması Amerika sayesinde olmuştur. Peki, Amerika’da online eğitim alanlar kimler?

 

  • Uzaktan eğitim alanlar içerisinde ilk sırada çalışanlar yer alıyor. Bir lisans derecesinden mezun  ya da olmayanların yüzdesi oldukça fazla. 
  • 30’lu yaşlarında olup aile kuran ya da bazı sebeplerle eğitimlerini tamamlayamamış olanlar. 
  • Hali hazırda bir lisans derecesine sahip olup yüksek lisans yaparak kendilerini geliştirmek isteyen öğrenciler ki, bunlar arasında MBA eğitimi almayı tercih edenler oldukça fazladır. 

 

 

Amerika’da uzaktan eğitime başvuran öğrencilerin en çok tercih ettiği programlar arasında MBA, bilgi teknolojisi, ceza hukuku, hemşirelik, medya-iletişim ve mühendislik ilk sıralarda yer almıştır. Ülke, dünyanın en iyi öğrenci şehirlerine ve üniversitelerine ev sahipliği yaparken, hem okullar hem de şehir yaşamı oldukça masraflıdır. Bu da son yıllarda öğrencilerin Amerika’da uygun ücretli uzaktan eğitim veren üniversitelere yönelmelerine olanak sağlamıştır. Ayrıntılar yazımızda. 

 

1. The University of New Orleans

 

Amerika’da uzaktan eğitim veren üniversiteler arasında saygın bir yere sahip olan The University of New Orleans, 1958 yılından bu yana 130 farklı ülkeden öğrencilere öğrenim görme fırsatı sunar. Mezuniyetten sonra ilk 2 yıl içerisinde %90 işe yerleşime oranı sağlayan üniversite, aralarında güzel sanatların da olduğu 8 fakültede zengin derece programlarına sahiptir. Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilerin özellikle felsefe, yaratıcı yazarlık, MBA gibi online lisans ve master programlarını tercih ettiği üniversite, uluslararası öğrenciler için mükemmel imkanlar sunar. 

 

Okul Ücreti: 13.990$

 

2. Florida International University

 

Amerika’da online eğitim veren en iyi üniversiteler arasında yer alan Florida International University, günümüzde özellikle işletme, hukuk ve mühendislik alanlarında 200’den fazla lisans ve lisansüstü programları ile dikkat çeker. Dünya çapında 140’ın üzerinde ülkeden yabancı öğrencilere ev sahipliği yapan üniversite, kampüste eğitim alma imkanı bulamayan öğrenciler için online eğitim fırsatı sunar. Miami’de bulunan Florida International University, tam zamanlı ya da yarı zamanlı Amerika’nın uygun ücretli online eğitim veren kamu araştırma okullarından biridir. Üniversite, özellikle uluslararası ilişkiler, ceza hukuku, erken çocukluk eğitimi, bilgisayar bilimi gibi konularda kariyer odaklı çevrimiçi lisans derecesi sunar. 

 

Okul Ücreti: 18.566$

 

3. Brigham Young University-Idaho

 

Uzaktan eğitim veren üniversiteler arasında en uygun eğitim ücretlerine sahip Brigham Young University-Idaho, 1888 yılında kurulmuş özel bir üniversitedir. Amerika’da online eğitim konusunda gelişmiş bir öğretim sistemine sahip üniversite, 15 binden fazla uzaktan eğitim alan öğrenciye 11 lisans derecesinde 350’den fazla program çeşitliliği ile göz doldurur. Dört yıllık lisans eğitimi süresince sağlık sektöründe kariyerle ilgileniyorsanız halk sağlığı ya da sağlık idaresini seçebilir, yazılım mühendisliği ya da iş ve yönetim gibi bölümlere yönelebilirsiniz.  

 

Okul Ücreti: 3.920$

 

4. West Texas A&M University

 

Hemşirelik, işletme ve ceza hukuku gibi konularda zengin lisans programlarına sahip West Texas A&M University, Amerika’da uzaktan eğitim veren üniversiteler arasında en iyilerden biridir. İletişim, bilgisayar bilgi sitemleri, ceza hukuku, ekonomi, finans, sağlık bilimleri, pazarlama, hemşirelik gibi bölümlerde online lisans programları ile mühendislik, finans ve ekonomi lisansüstü programlarının yanında online MBA programları ile tüm dünyadan öğrencilere sayısız fırsatlar sunar. 

 

Okul Ücreti: 7.220$

 

▶️▶️ Amerika'da Online Eğitim alabileceğiniz çok sayıda üniversite olduğunu biliyor musunuz? Daha fazlasını keşfetmek için linke göz atın. 

 

5. Arizona State University

 

1885 yılında kurulan Arizona State University, Amerika’nın önde gelen kamu araştırma üniversitelerinden biri olmasının yanında online eğitim sunan üst eğitim kurumlarından da biridir. Üniversite, 150’den fazla online lisans ve lisansüstü program ile dünyanın dört bir yanından 25 binin üzerinde uzaktan eğitim alan öğrenciye ev sahipliği yapar. Online eğitim alabileceğiniz en iyi derece programları arasında ceza hukuku, iş idaresi, endüstri mühendisliği ve MBA gelir. 

 

Okul Ücreti: 13.000$

 

6. Washington State University 

 

Amerika’da eğitim almayı düşünüyorsanız, ülkenin en iyi araştırma üniversitelerinden birinde okumaya ne dersiniz? O halde Washington State University, tam size göre online eğitim veren kurumdur. Tüm dünyadan 98 ülkeden farklı kültür ve kökenlere sahip öğrencileri bir araya getiren WSU, farklı bakış açıları kazanmak ve güçlü mezun ağı sayesinde prestijli kariyer elde etmek isteyen öğrencilere kampüs sınırlarının ötesinde online eğitim portalı sayesinde sayısız fırsatlar sunar. 2010 yılından bu yana Amerika’da uzaktan eğitim veren en iyi üniversitelerden biri olan WSU, 2000’den fazla online öğrenciye özellikle muhasebe lisans, elektrik mühendisliği ve MBA yüksek lisans programları sunar. 

 

Okul Ücreti: 17.815$

 

7. Southern Utah University

 

Geçmişi 1897’ye kadar uzanan Southern Utah University, öğrencilerine teknoloji ve deneyimsel katılım odaklı bir eğitim deneyimi sunar. Online lisans ve lisansüstü programları, öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak esneklik ve rahatlığa sahiptir. Uzaktan eğitim alabileceğiniz geniş yelpazede konular ve program çeşitliliği sunan SUU, özellikle muhasebe, iletişim ve hemşirelik lisans programları ile MBA, siber güvenlik, kamu yönetimi ve müzik teknolojisi yüksek lisans programları ile oldukça popülerdir. 

 

Okul Ücreti: 6.004$

 

8. Marshall University

 

Amerika’da 1837 yılında kurulmuş kamu araştırma kurumlarından biri olan Marshall University, öğrencilerine hemşirelik, coğrafya, matematik gibi çeşitli alanlarda online lisans ve yüksek lisans dereceleri sunar. Üniversite, uzaktan eğitim alan öğrencilerine çevrimiçi derslerin yanı sıra kariyer planlama, akademik danışmanlık, kütüphane kaynakları gibi çeşitli hizmetlere erişim olanağı sunar.  

 

Okul Ücreti: 6.342$

 

▶️▶️ Hotcourses Turkey ziyaretçilerine özel sunulan IDP Education danışmanlık hizmetinden ücretsiz yararlanmak ister misiniz? Siz formu doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın!

9. University of Florida

 

Günümüzde 2,000’den fazla kayıtlı uzaktan eğitim alan öğrenciye sahip olan University of Florida, 19 online lisans programı ile tüm dünyadan katılımcılara zengin akademik fırsatlar sunar. Özellikle çevre yönetimi, bilgisayar bilimleri, biyoloji, sosyoloji gibi lisans programları ile işletme mezunları ve halkla ilişkiler okuyanlar için yüksek lisans dereceleri ile kariyer odaklı eğitimi ile göz doldurur. 1853 yılında kurulan Florida Üniversite, Amerika’da uygun ücretli online üniversiteler arasında en iyi kamu araştırma kurumlarından da biridir. 

 

Okul Ücreti: 16.580$

 

10. Columbia Southern University

 

1993 yılında, ülkenin en genç ve ilk online eğitim kurumlarından biri olarak kurulan Columbia Southern University, uygun eğitim ücretleri ile dikkat çekiyor. Özellikle yangın bilimi, insan kaynakları yönetimi, mesleki güvenlik ve sağlık gibi çeşitli alanlarda sertifika, ön lisans, lisans ve lisansüstü dereceleri içeren kapsamlı bir çevrimiçi program çeşitliliği sunar. Amerika’da kaliteli eğitim almak ve kariyer gelişiminizi hızlandırmak istiyorsanız, uygun fiyatlarıyla oldukça makuldur. 

 

Okul Ücreti: 6.750$

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız;

Uzaktan eğitimin avantajları

Yurtdışında online ücretsiz eğitim veren siteler

Kanada’da online eğitim alabileceğiniz en iyi 10 üniversite

Study in the USA

Ücretsiz

'Amerika'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Amerika'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al