Hero Image

Flinders University

Avustralya Avustralya

1,900 Görüntüleme

Join Flinders University

Sizin için After Effects (Animasyon Yazılımı) bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Flinders University, 1966 yılında kurulduğundan bu yana sürekli, bir kurum olarak kendinden beklenenleri aşmak için çalışmıştır. Öğrencilerinin işe hazır olarak mezun olmaları için yenilikçi derece programları sunmak, dünyada öncü çalışmalar yürütmek ve yerel topluma katkı sağlamak Flinders felsefesinin merkezinde yer alır.

Avustralya’da, dünyanın en yaşanabilir 5 şehrinden biri olarak seçilen Adelaide şehrinde bulunan kurum, kampüsleri genelinde 90’ı aşkın ülkeden 4.800’ün üzerindeki öğrencisi ile sahip olduğu yüksek çeşitlilikle gurur duyar. Ayrıca, kurum 2016 yılında öğrencilerine 4.2 milyon AUD’un üzerinde burs vermiştir. 

Flinders’ta yürütülen araştırmaların %90’ı dünya standartlarında ve standartların üzerinde olarak değerlendirilmiştir ve kurum, prestijli Yenilikçi Avustralya Araştırma Üniversiteleri Grubu’nun bir parçası olmaktan gurur duymaktadır.

Yaratıcı sanatlar, medya, mühendislik, tıp ve bilgisayar gibi alanlardaki çeşitli programları sayesinde öğrenciler bu kurumda derece seçeneği konusunda sıkıntı çekmez.

Flinders’taki modern tesisler arasında, Bedford Park Kampüsü’ndeki modern bir Spor ve Fitness Merkezi ve diğer kampüsler genelinde, gösterim etkinlikleri için büyük boyutlu bir ekran ve çeşitli yaratıcı öğrenim alanları bulunur.

Stajlar ve pratik ve deneyime dayalı eğitim öğrencilere, Flinders’taki eğitimlerinin ardından bir kariyer inşa etmek için harika bir temel sunar. İş ile bütünleştirilmiş öğrenim hizmetleri öğrencilere, derece programları boyunca katılabilecekleri profesyonel imkânlar sunar ve mezun olmadan önce CV’lerini geliştirme imkânı verir.

Öğrencilerine havaalanında karşılama, harika bir oryantasyon programı ve çevreyi keşfetme imkânları sunan Flinders’taki Uluslararası Öğrenci Hizmetleri Avustralya’nın en iyileri arasındadır.

CRICOS: 00114A

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$32,100

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$31,310

Harcamalar

Yaşam masrafları

A$22,840

Kampüs konaklama

A$18,460

Yenilikler

Yenilikler

Flinders ile Sınırları Aşın

Flinders University, araştırmalarını geliştirerek ve devamlı olarak eğitim mükemmelliyetine odaklanarak 2019 Times Higher Education World University Sıralamaları’nda 250-300 bandına yükselmeyi başarmıştır.

Öğrenim deneyimini zenginleştirmek ve öğrencileri bu süreçte başarılı bir kariyere hazırlamak için uzman profesörler tarafından öğretilen ve dünyada öncü araştırmalara dayanan Flinders derece programları, önemli sanayi ortakları ile olan bağlantılar temelinde yürütülür. Öğrenciler, hangi derece programında öğrenim gördüklerinden bağımsız olarak kendilerini iş dünyasına hazırlayacak çok çeşitli imkanlara erişebilir.

İster Bütünleşik Sağlık, İşletme, Eğitim, Mühendislik, Bilgi Teknolojisi ister diğer herhangi bir alanda öğrenim görüyor olsunlar öğrencilerin, Flinders University’de elde edecekleri başarının sınırı yoktur. Öğrenciler konu alanlarında tutkulu olup mezun olduklarında dünyada bir etki yaratacaklarını gerçekten hissedebilirler. Nitekim Flinders, 2018 Yılının Uluslararası Öğrencisi seçilen Himal Kandel ve ödül töreninde kendi kategorilerinde birinci olan ya da büyük bir takdir toplamış olan 5 diğer öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Flinders İşletme Master Programı’na Altın Standart

Flinders University, ilk güney Avustralya üniversitesi olup prestijli İşletme Master Derneği (AMBA) tarafından onay alan Avustralya’daki 3. Kurumdur.

Flinders University, İşletme Yönetimi ve Hukuk Fakültesi’nde Başkan Yardımcısı ve İdari Dekan olan Profesör Phyllis Tharenou bu durumu şöyle ifade eder: “Bu, İşletme Master programının güçlendirilmiş başarısını yansıtır – bu sayede program, uluslararası çapta işletme programları arasında üst sıralara yükselmiştir.

“AMBA, işletme programlarının küresel tanınırlığı konusunda altın standartlara sahiptir.”

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Flinders, İşletme ve İdare, İletişim, Tıp, Psikoloji, Fen ve Matematik dereceleri alanındaki eğitim kalitesi dolayısıyla 5 yıl almaya hak kazanmıştır (İyi Üniversiteler Rehberi, 2018).

Flinders, bir üniversite derecesinin öğrencilere iyi iş seçenekleri sunması gerektiğine inanır. Flinders öğrencilerini tatmin edici bir kariyere hazırlar.

  • Üniversite, yerel ve ulusal düzeyde çeşitli sanayi ortaklarıyla sıkı ilişkiler kurmuştur. Bu, öğrencilerin Flinders’ta öğrendiklerinin gerçek dünya ile bağlantılı olduğu ve onları işe hazırladığı anlamına gelir.
  • Flinders dereceleri sektörle bağlantılı olup aynı zamanda pek çok bağımsız sektör kuruluşları tarafından onaylıdır.
  • Öğrenciler, bir yandan bağımsız düşünme, iletişim, etik ve yaratıcılık (yenilikçiler, girişimciler, yaratıcılar ve öncülerin sahip olduğu ortak özellikler) gibi özellikler geliştirirken diğer yandan seçtikleri alanda uzmanlık bilgi ve becerileri kazanırlar.
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Flinders şu fakülteler genelinde öğrenim seçenekleri sunar:

İşletme, İktisat ve Hukuk Fakültesi

Fakülte, akademik başarısı ve yenilikçi düşünce tarzı ile tanınır. İşletme, ticaret, siyaset ve kamu politikaları, hukuk, kriminoloji ve uluslararası ilişkiler alanlarında işbirliği ve fikirlerin geliştirilmesine destek verir.

Eğitim, Psikoloji ve Sosyal Hizmetler Fakültesi

Dünya standartlarındaki araştırma ve eğitimiyle, insanların yaşam kalitesini hayatları boyunca iyileştirmeyi amaçlar.

Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, bilgelik ve dünyayı yaratıcı biçimlerde görme yaklaşımını birleştirir. Tarih, kadın çalışmaları, felsefe, yazı, arkeoloji, dil, drama, moda, turizm, sahne ve medya gibi alanlar fakülteyi, bir merak ve bağımsız düşünme merkezi yapar.

Tıp ve Halk Sağlığı Fakültesi

Bu fakültede öğrenciler, klinik ve laboratuvar destekli araştırmalar ve nüfus araştırmaları, bütüncül eğitim programları ve yüksek kaliteli klinik hizmetlerden faydalanır. Fakülte çalışmaları, toplumdaki herkesin sağlık ve iyi halini geliştirmeye odaklıdır.

Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fakülte, uygulamalı gerontoloji, odyoloji, engellilik ve topluluk içerme, sağlık ve egzersiz bilimleri, hemşirelik, beslenme ve diyetetik, ebelik, iş terapisi, optometri, palyatif hizmetler ve destek hizmetleri, fizyoterapi, rehabilitasyon, yaşlı bakımı ve konuşma patolojisi alanlarında ileri eğitim seçenekleri.

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Fakülte, biyoloji, kimya, çevre, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında uygulamalı çözüm yollarıyla gerçek dünya sorunlarını çözer.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Öğrencilerin, Flinders University’ye doğrudan giriş için akademik İngilizce yeterlilik şartlarını yerine getirmeleri gerekir.

Akademik Giriş Şartları

Öğrencilerin, Flinders’ta bir lisans programına doğrudan giriş için, yurtdışında veya Avustralya’da kabul gören bir ortaöğretim eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olmaları gerekir.

Flinders University’de bir lisansüstü programa kayıt yaptırmak için, öğrencilerin belirlenen akademik giriş şartlarını gerine getirmeleri gerekir. 

İngilizce Giriş Şartları

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin, program ön şartlarına ek olarak İngilizce giriş şartlarını yerine getirmeleri gerekecektir.

İngilizce veya akademik giriş şartlarını yerine getirmeyen öğrenciler, onaylı pathway program sunucuları aracılığıyla Flinders University’ye giriş hakkı kazanabilir.

Detayları okuyun

Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Flinders University, üniversiteye ve dünya genelinde giderek büyüyen uluslararası öğrenci topluluğuna katkı sağlama potansiyeli bulunan yüksek akademik performansa sahip uluslararası öğrencilere kapılarını açar.

Rekabete dayalı olan burs programı, belirli lisans ve lisansüstü derece programlarında akademik başarıya dayalı çeşitli burs seçenekleri sunar.

Flinders Lisansüstü İşletme Bursu

Flinders İşletme Programı, bursa hak kazanan uluslararası öğrencilere üniversitedeki programları boyunca öğrenim ücretlerinden %15 indirim imkânı sunar.

Öğrenim masrafları (9.000 AUD’un üzerinde) üzerinden uygulanan bu %15 indirim, aşağıdaki programlarda öğrenim gören ve %80 ve üzerinde başarıyı yansıtan bir not ortalamasına sahip uluslararası öğrencilere verilir.

  • İşletme Master Programı (Finans, Sağlık, İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası İşletme ve Pazarlama alanlarında uzmanlık seçeneği ile)
  • Muhasebe Master Programı
  • İşletme Yönetimi Master Programı (MBA)
  • Muhasebe ve Finans Master Programı
  • Muhasebe ve Pazarlama Master Programı
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Flinders tüm öğrencilere, stajlar, saha çalışmaları, iş ortamında gerçekleştirilen uygulama ve değerlendirme etkinlikleri aracılığıyla İşle Entegre Öğrenim (WIL) imkânına erişim sunmayı amaçlar.

Kariyer ve İstihdam Birimi öğrencilere kendi kariyer alanlarında avantaj sağlama konusunda yardımcı olur. Flinders’ın online istihdam portalı olan CareerHub öğrencileri istedikleri işe hazırlamaya ve o işi bulmaya yardımcı olur. Öğrenciler bu birim aracılığıyla bireyselleştirilmiş iş imkânlarına, işverenlerin katıldığı etkinliklere ve kariyerle ilgili kaynaklara erişim sağlar.

The Flinders Ignite Mentoring isimli yönlendirme programı öğrencilere, öğrenim sürecinden istihdam sürecine geçişte kendi kariyer danışmanlarını seçme imkanı sunar. Bu program öğrencilere kendi meslek ağlarını ve becerilerini geliştirme ve gelecek kariyerlerine hazırlanma imkânı sunar.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Kampüsler

  • Görüntü
  • Harita

Önemli bilgiler

Sıralamalar

Times Higher Education World University Rankings 2020
Kaynak: THE

251st

QS World University Rankings 2020
Kaynak: QS

424th

Academic Ranking of World Universities 2019
Kaynak: ARWU

401st

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.0Yüksek lisans

Minimum TOEF IBT

72Lisans

72Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
detault image
close