Video thumb

Kangan Institute

Avustralya Avustralya

701 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at Kangan

Kangan Institute

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Kangan Enstitüsü, Melbourne, Victoria'da bulunmaktadır ve eyaletin en büyük çıraklık ve staj eğitimi sağlayıcılarından biridir. Kangan Enstitüsü, mesleki eğitim konusunda 80 yıllık tecrübesiyle öğrencilere mezuniyet sonrası fırsatlar sağlayan çeşitli sektörlerde güçlü iş ilişkileri kurmuştur.

Öğrenciler, otomotiv, sağlık, hemşirelik ve yerel eğitim dalları dahil olmak üzere çeşitli konular arasından seçimlerini yapabilir. Kangan, 40.000'in üzerinde kayıtla öğrencilere çok çeşitli kurslar sunmaktadır.

1925 yılında kurulan enstitü, dört büyük enstitünün birleşmesinin sonucu olarak doğmuştur. Broadmeadows, Docklands, Essendon, Moonee Ponds ve Richmond olmak üzere beş kampüsten oluşmaktadır. Avustralya'ya okumak için gelen öğrencilere sorunsuz bir geçiş için devlet tarafından el kitabı verilmektedir. Kangan Enstitüsü, yurt dışından gelen öğrencileri memnuniyetle karşılamaktadır ve uluslararası düzeyde geçerli kalifikasyonlar sunmaktadır.

Melbourne'da bulunan enstitünün öğrencileri, dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli kültürlerin bir arada olduğu bir şehirde eğitimlerini alacaktır. Kangan Enstitüsü, ayrıca dil desteği, kişisel danışmanlık ve öğrenim desteği gibi ücretsiz destek hizmetleri de sunmaktadır. Dil büyük bir engel oluşturabilir. Bu nedenle Kangan personeli, öğrencilerin yazma, dil bilgisi, heceleme ve konuşma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu destek sınıfları, kayıtlı öğrenciler için ücretsizdir.

Kangan, öğrencileri hayallerindeki kariyerlere hazırlamayı hedef belirlemiştir ve yüksek öğretimi hedefleyen öğrenciler için kesin bir basamak görevi görerek çeşitli üniversitelerle ortaklık kurmuştur.

CRICOS: 01218G

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$9,670

Meslek kursları
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$14,590

Harcamalar

Yaşam masrafları
Kaynak: Study in Australia
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

A$18,610

Ortalama özel kira tutarı
Kaynak: Study in Australia
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

A$9,600

Yenilikler

Yenilikler

Kangan'ın Limitless adlı yıl sonu moda etkinliği inanılmaz bir başarı yakalamıştır.

Farklı sektörlerde öğrenci çabalarının ve başarılarının bir birleşimi niteliğindeki Limitless, Kangan'ın gerçek hayattaki eğitimi, becerileri ve sektör ortaklıklarını gerçekleştirme vizyonu olmuştur.

Kısa bir süre önce yapılan etkinlikte öğrenciler mükemmel bir başarıya imza atmıştır. İleri Düzey Diplomalar almak için okuyan moda öğrencilerinin yıl sonu kutlaması olan Limitless, ayrıca Saç ve Güzellik, Görsel Sunum, Konaklama ve Aşçılık öğrencilerinin Kangan Enstitüsü'nde aldıkları eğitimi de göstermeleri için büyük bir fırsat olmuştur.

Kangan Enstitüsü CEO'su Trevor Schwenke, bu konuda "Mükemmel bir etkinlikti. Olağanüstü bir çabanın sonucuydu. Katılım gösteren öğrencilerle gurur duyuyorum" demiştir.

Çeşitli ilklerin yapıldığı mükemmel bir geceydi. Kreatif Sektörlerin Saç ve Moda öğrencilerinin inanılmaz yeteneklerini görme şansını yakaladık.

Ve bu Kangan'ın Guide Dogs Victoria ile yaptığı yeni ortaklığı duyurmak için büyük bir fırsattı. Bu işbirliği, Kangan'ın sektörle ilişkilerinin bir örneği daha olmuştur.

Bu konuda daha fazla bilgi için...

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Kangan, 25'in üzerinde programıyla temel sertifika kurslarından ileri düzey diplomalara kadar çeşitlilik gösteren kurslar sunmaktadır. Kangan, öğrencilere akademik ve mesleki hedeflerine ulaşma yolunda rehberlik eden kalifiye akademik eğitmenleriyle çok kültürlü ve dostane bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Kangan Enstitüsü, VRQA Minimum Kayıt Standartları'na uymaktadır ve öğrencilerine pozitifliğe, tarafsızlığa, kültür çeşitliliğinin kabulüne ve yerlilerin kültürel mirasına saygı duymaya odaklı bir öğrenim deneyimi sunmaktadır.

Kangan'daki akademik personel ve danışmanlar, aşağıdaki dallarda kişisel koçluk hizmeti vererek öğrencilere yardımcı olmaktadır:

  • Duygusal zekânın geliştirilmesi
  • Sorun çözme ve sorunlarla başa çıkma stratejileri
  • Pozitif düşünce geliştirme
  • Arkadaşlıklar
  • Etkili dinleme
  • Unutmama
  • Sınavlarla ilgili anksiyetenin yönetimi
  • Topluluk önünde konuşma ve sözlü sunum becerileri
  • Uygun bir çalışma ortamı oluşturma
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Kangan Enstitüsü aşağıdaki konularda kurslar sunmaktadır:

Otomotiv

Otomotiv sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrenciler, Docklands'de son teknolojiyle donatılan Otomotiv Mükemmeliyet Merkezi'nde verilen kurslara katılabilir.

Yapay ve Doğal Ortamlar

İnşaat, mobilya, elektrik ve bahçecilik sektörlerinde kariyer yapmak isteyen öğrenciler, Kangan Enstitüsü'nün Yapay ve Doğal Ortamlar Bölümü'nde eğitim alabilir. 

İşletme

Kangan Enstitüsü İşletme Merkezi, Muhasebe, İşletme Yönetimi, Hukuk ve Kanun ile Ticari Girişim dallarında kurslar sunmaktadır.

Rekabetçi Operasyonlar

Kangan Enstitüsü Rekabetçi Operasyonlar Merkezi, Yalın Girişim Rekabetçi Üretim, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi ve Polimer Mühendisliği dallarında kurslar sunmaktadır.

Moda ve Yaratıcı Sektörler

Moda ve Yaratıcı Sektörler Merkezi, moda tasarım ve işletme, görsel sunum, iç tasarım, tuhafiye ve saç ve bakım dallarında 20'nin üzerinde eğitim programı sunmaktadır.

Sağlık ve Kamu Hizmetleri

Sağlık ve Kamu Hizmetleri Merkezi'nde Sağlık, Hemşirelik, Engelli Desteği, Sağlık Bilimleri ve Yaşlı Bakımı kursları verilmektedir.

Mühendislik ve Güvenlik

Mühendislik ve Güvenlik Bölümü, mühendislik, güvenlik ve kaynakçılık dallarında kariyer sahibi olmak isteyenlere kurslar sunmaktadır.

Konaklama, Seyahat ve Turizm

Kampüsteki lisanslı Richards Restaurant, konaklama ve turizm sektöründe isim yapmak isteyen öğrencilere kurslar eğitim sunan bir merkezdir.

Bilgi İletişim Teknolojisi

Kangan, IT sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrencilere belirli kurslar sunmaktadır. Bu kurslar, öğrencilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilebilir.

Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Dil Gereksinimleri

Yurt dışından gelen öğrencilerin hiçbir dalda 5.0'ın altında puan almadan minimum 5.5 IELTS ortalamasına sahip olması gereklidir. Bazı kurslar daha yüksek bir İngilizce yeterlilik seviyesi gerektirebilir. İlgili IELTS puanına sahip olmayan uluslararası öğrenciler, öngörülen gereksinimleri karşılamak için ELICOS programını tamamlayabilir.

Nasıl Başvurulur

1. Adım

Öğrenciler, kurslarını seçer.

2. Adım

Öğrenciler, başvuruyu indirmeli, yazdırmalı, doldurmalı ve pasaport boyutunda bir fotoğraflarını eklemelidir.

3. Adım

Tasdikli belgeleri ve sertifikaları öngörülen şekilde eklemelidir.

4. Adım

Formu ve eklenen belgeleri taratıp Kabul Bölümüne e-posta ile göndermeli veya İnternet üzerinden başvuru yapmalıdır.

5. Adım

Öğrenciler, başvurularının durumu hakkında yazılı bir bildirim alacaktır. Tüm kabul gereksinimlerini karşılayan öğrenciler bir Teklif ve Kabul Sözleşmesi alacaktır.

6. Adım

Öğrenciler bu Teklif ve Kabul Sözleşmesini okuyup doldurdukları belgeyi Kangan Enstitüsü'ndeki Uluslararası Hizmetler Ofisi'ne göndermeli ve Western Union ile para transferi yapmalıdır.

7. Adım

Ücretlerin alımından sonra öğrenciler bir Kayıt Onayı (eCOE) alacaktır. Öğrenciler, öğrenci vizesi başvurusu için bu belgeyi kullanmalıdır.

Kabul süreciyle ilgili daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edin.

Tesisler

Tesisler

Kütüphane

Kangan, Broadmeadows, Docklands ve Richmond kampüslerinde özel bir kütüphaneye sahiptir. Öğrenciler; kitaplar, dergiler, gazeteler ve DVD'lerle dolu olan bu kütüphanelerden diledikleri gibi faydalanabilir. Broadmeadows Kütüphanesi ayrıca öğrencilerin kırtasiye ürünleri ve diğer temel ürünleri alabileceği bir mağazaya da sahiptir.

Kafeterya

Kafeterya, uygun fiyatlarda öğle yemeği ve atıştırmalık yiyecekler sunmaktadır. Rahat koltukları ve ortamıyla öğrencilerin sevdiği bir ambiyansa sahiptir.

Bilgisayar Laboratuvarları

Kangan, kampüste tüm öğrenciler için kablosuz ağ sunmaktadır. 100 Mbps'ye kadar hıza sahip geniş kablosuz ağ kapsamı, öğrencilere online öğrenim imkânı da sunmaktadır.

Rekreasyon

Öğrenci rekreasyon ekibi, yıl boyunca ücretsiz ve indirimli etkinlikler organize etmektedir. Öğrenciler Hoyts and Village Sineması'nda indirimli sinema bileti alabilmektedir. Bölgede düzenli olarak geziler ve turlar düzenlenmektedir. Öğrencilerin moralini yükselten ve birbirleriyle bağ kurmalarını sağlayan kampüs etkinlikleri de düzenli olarak organize edilmektedir. Kangan'da bir an bile sıkıcı geçmez. 

Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Uluslararası öğrenci irtibat memurları, yurt dışından gelen öğrencilerin refah gereksinimleriyle ilgilenmektedir. Bu memurlar, endişelerini dinlemek ve sorunlarına çözümler sunmak için her hafta yurt dışından gelen öğrencilerle görüşmektedir. Melbourne'da yaşam konusunda rehberlikten toplu taşımanın kullanımı ve aileniz ve yakınlarınızdan ayrı yaşamaya kadar her konuda destek verilmektedir.

Danışmanlık Hizmetleri

Kangan, öğrencilere kişisel ve derslerle ilgili sorunlarında destek veren kalifiye danışmanlara sahiptir. Tüm danışmanlar sertifikalı ve kayıtlı birer psikologdur. Danışmanlık hizmetleri tüm kampüslerde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrenci gizliliği korunmaktadır ve ayrıca telefonla danışmanlık da verilmektedir.

Sağlık Sigortası

Yurt dışından gelen tüm öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması zorunludur. Overseas Student Health Cover (OSHC), yurt dışından gelen öğrencilere seçimsiz tedavi için ücretsiz devlet hastanesi bakımı ve standart doktor ücretlerinden %85 indirim sunmaktadır.

Kariyer Desteği

Kangan, yurt dışından gelen öğrencilerin Avustralya'da okurken ve yaşarken iş bulmalarına yardımcı olmak için destek sunmaktadır. Bu destek, CV yazma, mülakatlara katılma, faydalı uygulamalara erişim ve boş pozisyonlara erişim gibi konuları kapsamaktadır. Kariyer Önerileri sayfası bu konuda detaylı bilgi vermektedir.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

İngilizce puanı gerekmektedir

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
OTURUM AÇIN

Zaten üye misiniz?

Bağlan

FACEBOOK
close