COVID-19 güncellemesi: Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Hero Image

University of South Australia Online (UniSA Online)

Avustralya Avustralya

391 Görüntüleme

Students

University of South Australia Online (UniSA Online)

İNTERNET SİTESİNE GİT
Genel Bakış

Genel Bakış

University of South Australia Online (UniSA Online), dünyanın her noktasına Avustralya diploma eğitimi vermektedir. Öğrenciler, 25 yılı aşkın çevrimiçi ve uzaktan öğretim deneyimi ile dünyaca tanınan bir enstitüden kaliteli üniversite eğitimi alacaklarına emin olabilirler.

University of South Australia, uluslararası alanda tanınmaktadır ve birçok prestijli ödül kazanmıştır. Avustralya'daki Genç Üniversiteler arasında ilk 3'te yer alan bir üniversitedir (2019 THE Genç Üniversiteler Sıralamaları). Ayrıca 50 yaşından küçük en iyi üniversiteler listesinde 30. seçilmiştir (2020 QS 50 Yaşından Küçük En İyi 50 Üniversite) ve 2019 QS Değerlendirmelerinde 5 yıldız statüsüne sahiptir.

Kariyer odaklı ve %100 çevrimiçi olmalarıyla University of South Australia Online dereceleri oldukça esnek bir eğitim seçeneğidir. Yapılabilecek tercihler arasında işletme, sağlık, pazarlama, iletişim, dijital medya, inşaat ve BT gibi kapsamlı eğitim alanları bulunmaktadır.

Özel olarak çevrimiçi eğitim için tasarlanan University of South Australia Online dereceleri hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı olarak verilmektedir. Öğrenciler yıl içindeki dört başlangıç tarihinden birini seçebilir. Ders içeriğine ve öğrenim kaynaklarına günün herhangi bir saatinde erişebilir ve bütün sorumluluklarını çevrimiçi olarak tamamlayabilir. Hak kazanan öğrenciler için maddi destek ve burslar da mevcuttur.

University of South Australia'nın çevrimiçi öğrencileri, Avustralya'nın ulusal ortalamasından çok daha yüksek bir mezun istihdam oranına sahiptir*. Dünyanın her noktasından University of South Australia'daki uluslararası topluluğun desteğini alabilen öğrenciler, üniversitenin küresel öğrenci ve mezun ağından yararlanmaktadır.

*UniSA External Lisans tam zamanlı istihdam oranı %83’tür (2018 Mezun Sonuçları Anketi)

CRICOS: 00121B

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$23,000

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$26,500

Yenilikler

Yenilikler

University of South Australia, kaliteli eğitim kategorisinde Avustralya'da 1. sıradadır (2019 THE Üniversite Etki Sıralamaları)

Kariyer odaklı dereceleriyle bilinen ve işveren memnuniyeti için Avustralya genelinde ilk 10'da yer alan bir üniversitedir (QILT: 2018 İşveren Memnuniyeti Anketi, Genel Memnuniyet Göstergesi – Ulusal Rapor). University of South Australia öğrencileri, dünyanın en iyi genç üniversitelerinden birinde eğitim görmektedir. 2019 THE sıralamalarında 26. ve 2020 QS Sıralamalarında 30. olan üniversite (2020 QS 50 Yaşından Küçük En İyi 50 Üniversite), dünya genelinde 50 yaşından küçük en iyi üniversiteler kategorisinde sürekli olarak kendini geliştirmiştir.

Üniversitenin Rektör Yardımcısı Profesör David Lloyd, "İşletmeler, meslekler ve sektörün geneliyle sahip olduğumuz yakın ilişkilerimize değer veren bir üniversite olarak bu ilgimizi University of South Australia Online derecelerinin tasarımında uyguluyoruz. Böylece öğrenim etkinliklerimiz gerçekçi ortamları yansıtıyor. Bu derecelerin her birini sıfırdan geliştirdik, çevrimiçi bir ortamda en yüksek standartlarda nasıl eğitim verebileceğimizi değerlendirirken aynı zamanda işverenlerin günümüzde aradığı becerilere odaklanmayı bırakmadık." demiştir.

Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

University of South Australia Online, öğrencilere çeşitli ders alanlarında heyecan verici ve ilgi çekici programlar sunmaktadır. Tamamen çevrimiçi olarak yer alan programlar arasında işletme, iletişim, pazarlama ve medya, inşaat, mali planlama, sağlık, bilgi teknolojileri, ceza adaleti ve sosyal hizmetler bulunmaktadır.

Lisans dereceleri aşağıdaki alanlarda verilmektedir:

 • Muhasebe
 • İletişim
 • Toplum Sağlığı
 • İnşaat Yönetimi
 • Ceza Adaleti
 • Dijital Medya
 • Bilgi Teknolojileri ve Veri Analizi
 • Pazarlama ve İletişim
 • Beslenme ve Egzersiz
 • Psikolojik Bilim ve Sosyoloji
 • Kamu Sağlığı

Bunların yanı sıra yönetim, insan kaynakları yönetimi, pazarlama ve mali planlama konularında da İşletme Lisansı diploması sunulmaktadır.

Çevrimiçi Öğretim Sistemleri

Çevrimiçi Öğretim Sistemleri

İnteraktif çevrimiçi ortam, tüm eğitim ihtiyaçları için tek durak noktasıdır. Öğrenci panosundan eğitim süreci takip edilebilir, ders planı yapılabilir, ödevler ve diğer çalışmalar için bitiş tarihleri kontrol edilebilir. Kişisel bir eğitim antrenörü gibidir.

Program içeriğinden haftalık etkinliklere ve çalışmalara kadar her şey %100 çevrimiçidir. Akademik personel ve öğrenciler ile canlı mesajlar, çevrimiçi forumlar ve e-posta aracılığıyla iletişim sağlanmaktadır. Kampüste yer alma mecburiyeti yoktur ve çalışırken eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için idealdir.

University of South Australia Online’ın akademik ve çevrimiçi uzmanları, kullanımı kolay bir öğrenim ortamı tasarlamıştır. Aynı zamanda öğrencilerin her an, her yerde ve istedikleri cihazlarla giriş yapabilmeleri için mobile uyumludur.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of South Australia Online başvurusu yapan öğrencilerin aşağıdakilerden birini başarmış veya tamamlamış olması beklenir:

 • Geçerliliği kabul edilen bir yükseköğretim sağlayıcısında en az bir yarıyıl boyunca tam zamanlı eğitim.
 • Mesleki Eğitimde (VET) geçerliliği kabul edilen bir kuruluştan Sertifika IV veya daha yüksek bir derece.
 • Devletlerarası 12. Yıl ya da uluslararası yeterlilik ile orantılı, SACE eşdeğerinde bir ortaöğretim kalifikasyonu.

Yukarıdaki akademik giriş gereksinimlerinin yanı sıra İngilizceyi ikinci dilleri olarak belirleyen yabancı öğrenciler, üniversiteye giriş tarihinden önceki son 2 yıl içerisinde IELTS gibi kabul edilen bir İngilizce dil sınavından giriş için ihtiyaç duyulan minimum notu almış olmalıdır. Öğrencilerin geçmişteki eğitim veya çalışma deneyimlerinin kanıtını göstermeleri gerekebilir.

Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of South Australia Online'da her bir program için en yüksek not ortalamasına sahip olan öğrencilere 1.500 Avustralya doları değerinde üstün başarı ödülü verilir. Buna hak kazanmak için öğrencilerin akademik yılda en az 4 University of South Australia Online kursunu tamamlamış olması gereklidir. Hibeler University of South Australia Online programlarının hepsinde mevcuttur.

Ayrıca University of South Australia Online STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) programlarında üstün başarı gösteren kız öğrenciler için bir hibe mevcuttur. İnşaat Yönetimi, BT ve veri analizi bölümlerindeki öğrenciler de başvuru yapabilmektedir. Üç taksitle verilebilen bu hibe, 5.500 Avustralya doları değerindedir.

Seçimler, akademik başarının yanı sıra öğrencilerin programlarını tercih etme nedenlerini ve gelecekteki kariyer hedeflerini açıkladıkları yazılı bir açıklamaya göre belirlenmektedir. Aday listesindeki başvuru sahiplerinin telekonferans yoluyla gerçekleştirilen bir seçim paneli görüşmesine katılmaları istenebilir.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Profesyonel istihdam fırsatları, University of South Australia Online mezunları için beklenen bir sonuçtur. 2019 THE Dünya Üniversite Sıralamaları, bu okulu sektör araştırma geliri açısından Avustralya birincisi olarak değerlendirmiştir.

University of South Australia'nın çevrimiçi öğrencileri, Avustralya'nın ulusal ortalamasından çok daha yüksek bir mezun istihdam oranına sahiptir*. Üniversite, aynı zamanda işveren memnuniyeti konusunda Avustralya'da ilk 10 içerisindedir^. University of South Australia Online, kariyerlerini geliştirmek veya geleceklerini değiştirmek isteyenlerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacaktır.

Üniversite, dünya genelinde 2.500'den fazla şirketle ortaklıklara ve iş birliğine dayalı bağlantılara sahiptir. University of South Australia Online dereceleri, işverenlerle bağlantıları olan akademik uzmanlar tarafından tasarlanmıştır. Sektöre uygun ve saygın bir eğitim verilmektedir. Öğrenciler, işverenlerin aradığı bilgi ve becerilere sahip bir şekilde mezun olmaktadır.

*UniSA External Lisans tam zamanlı istihdam oranı %83’tür - (2018 Mezun Sonuçları Anketi)

^QILT: QILT: 2018 İşveren Memnuniyeti Anketi, Genel Memnuniyet Göstergesi – Ulusal Rapor

Öğrenci yorumları

Öğrencilerin gözünden

Video thumb

"UniSA Online’da Ceza Adaleti okuyarak kariyer hedeflerime ulaştım." Kelly Fox Öğrenim gördüğü alan Ceza Adaleti Lisans Mezunu

Başka öğrencilerin gözünden...

Bu üniversite için hiç yorum yok.

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.5Yüksek lisans

Minimum TOEF IBT

60Lisans

79Yüksek lisans

Profile image1
detault image

En Son Haberler

close