The University of Texas at Austin, English Language Center

EFL profili

Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri

60 Görüntüleme

Tüm UT ESL eğitmenleri, lisans derecesine sahiptir, en az 1 yabancı dil konuşmaktadır ve ABD dışında eğitim vermiş, seyahat etmiş veya yaşamıştır.

  • 36. En İyi Küresel Üniversite, US News & World Report 2019
  • 1965'ten bu yana kaliteli İngilizce dil eğitimi
  • En hızlı büyüyen, en güvenli ABD şehirlerinden biri Austin’de
  • Burs ve kampüs içi istihdam için fırsatlar
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite tarafından söylenen

Giriş

University of Texas at Austin (UT), Amerika’daki en büyük devlet üniversitesi olup dünyanın ilk 50 üniversitesi arasında yer almaktadır. Tier 1 araştırma üniversitesi olan UT, 18 fakülteye ve okula, 50 binden fazla öğrenciye sahiptir. UT, mühendislik, eczacılık, hukuk ve bilgisayar bilimi alanlarındaki ilk 20 sıralamasında yer alan programlara sahiptir. İleri eğitim, araştırma ve kamu hizmetiyle üniversitenin başlıca amacı, başlıca öğrenme, keşif, serbestlik, liderlik, bireysel fırsat ve sorumluluk değerleri dikkate alınarak yaşamların toplumun yararına değiştirilmesidir.

ESL Hizmetleri

UT, 1965 yılından beri Uluslararası Ofisinde English as a Second Language (İkinci Dil Olarak İngilizce) (ESL) programını desteklemektedir. Farklı seviyedeki öğrenciler için her yetkinlik seviyesinde program mevcuttur. Programlar, İngilizce Programını, Akademik İngilizce Programını, yaz programlarını, öğretmen eğitimi ve CELTA programını ve özelleştirilmiş dil ve kültür programlarını içermektedir.

ESL Hizmetleri'nin mevcut tüm eğitmenleri lisansüstü eğitim almıştır, en az 1 yabancı dil konuşmaktadır ve ABD dışında öğretmenlik yapmış, seyahat etmiş veya yaşamıştır. Birçoğu 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan her eğitmenin uluslararası eğitimde çalışma deneyimi bulunmaktadır.

UT, 140'den fazla ülkeden 7.000'i aşkın uluslararası öğrenci ve akademisyenden oluşan uluslararası bir topluluğa sahiptir. Her yıl 40'tan fazla ülkeden sekiz ila dokuz yüz öğrenci UT ESL' ye gelmektedir. Başlıca köken yerleri Suudi Arabistan, Meksika, Güney Kore, Japonya, Çin, Arjantin ve Türkiye'dir.

Öğrenci yurtları, özel veya ortak daireler, kooperatif evleri ve aile yanı konaklama gibi UT kampüsüne yakın pek çok konut seçeneği bulunmaktadır. UT ESL' ye katılan öğrencilere çok sayıda kaynak sunulmaktadır, ancak kendi düzenlemelerini yapmaları gerekmektedir.

Öğrenciler sınıf dışı ABD ve Teksas kültürü hakkında bilgi sahibi olurlar ve haftalık sosyal etkinliklerimiz, İngilizce alıştırma vakitleri ve çok dilli konuşma grupları aracılığıyla yeni arkadaşlıklar kurarken, güzel şehir Austin'i keşfederler.

Austin, Teksas'ın başkentidir ve yaşamak, çalışmak ve eğlence için en iyi yerler listesinde istikrarlı bir şekilde yüksek sıralamaya sahiptir. Şu anda yaklaşık 950 bin nüfusu ile ABD'nin 11. büyük şehridir. Austin, diğer şehirlere kıyasla daha küçük bir kasaba hissine ve nispeten daha düşük bir yaşam maliyetine sahiptir. Austin, bisiklet, doğa yürüyüşü ve yüzme gibi açık hava etkinlikleri için çok sayıda park ve yeşil alan sunmaktadır. İklimi sıcaktır ve yılda yaklaşık 300 gün güneşli bir gökyüzü mevcuttur. Austin, "Dünyanın Canlı Müzik Başkenti" olarak da bilinmektedir. Austin ve çevresinde 150'den fazla canlı müzik mekanı bulunmaktadır. Tiyatro, sanat ve film gibi diğer eğlencelere kolayca erişilebilmektedir. Bu nedenlerden dolayı, Austin her yıl 20 milyondan fazla ziyaretçi kabul etmektedir.

İngilizce Dil Programı

Akademik İngilizce programı

Yaz Programları

İngilizce Öğretmeni Eğitimi

Özelleştirilmiş Programlar

Öğrenci yorumları

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.