University at Albany, State University of New York

Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri

2464 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 401

New York eyaletinin merkezindeki Üniversite, yabancı öğrencileri bir ABD üniversitesine hazırlamak için harika bir eğitim sunar

  • En iyi eyalet üniversitelerinden birinde İngilizce öğrenin
  • 90’ın üzerinde ülkeden öğrenci ile birlikte öğrenim görün
  • Gerçek bir Amerikan üniversitesi deneyimi edinin
  • Deneyimli dil uzmanlarından eğitim alın
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite tarafından söylenen

Genel Bakış

University at Albany, State University of New York (UAlbany) tarafından yürütülen Yoğun İngilizce Dil Programı (YİDP) 115’i aşkın ülkeden öğrenciye eğitim vermiştir; öğretmen-öğrenci oranı 1/15’tir. Eğitim kadrosunda bulunan tüm öğretmenler master ve doktora derecelerine sahiptir.

UAlbany’nin İngilizce dil yeterlilik şartlarını taşımayan öğrenciler, Yoğun İngilizce Dil Programını başarılı bir şekilde tamamlamak koşuluyla UAlbany’de bir lisans programına ve bazı lisansüstü programlara kabul edilebilir. Bu programı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler (lisans, lisansüstü) için TOEFL veya IELTS puanı gerekli değildir.

Yoğun İngilizce Dil Programı - İleri Seviye’ye (Advanced) kayıtlı öğrenciler dil programında öğrenim görürken bir yandan akademik kredi toplamak için UAlbany’nin lisans veya lisansüstü derslerine kayıt yaptırma hakkına sahip olabilirler.

Çeşitli dil etkinlikleri ve kültürel etkinlikler, kulüpler ve çok sayıda seçmeli ders ile birlikte Yabancı Dil Olarak Yoğun İngilizce eğitimi yılda 5 dönem halinde yeniden başlar. Öğrenciler İngilizce’yi kullanırken bir yandan da haftalık etkinlikler, New York City’de saha gezileri ve Okuma ve Konuşma Kulübü gibi dil kulüpleri aracılığıyla kültürü keşfetme imkânı bulur.

Yoğun İngilizce Dil Programı öğrencileri aynı zamanda Amerikan aileler ile kalabilir; bu sayede İngilizce’yi kullanabilir ve kültürü keşfedebilir.

Program Hakkında Detaylar

Dersler 8 haftalık dönemler şeklinde verilir. Öğrenciler başlangıçta bir yerleştirme sınavına girer ve istedikleri İngilizce seviyesine erişebilmek için gerekli sayıda dönemi tamamlarlar. Temel seviyeden üniversite düzeyinde ileri seviyeye kadar toplam 7 seviyede eğitim verilir.

Öğrencilerin daha kısa programlara ilgi duymaları halinde, Yoğun İngilizce Dil Programı yıl içerisinde 10 adet 4-haftalık dönemler şeklinde yürütülür.

Tam zamanlı öğrenciler haftada 20 saat eğitim alır - bu eğitim 2 temel dersi ve 1 seçmeli dersi kapsar:

Temel Dersler (16 Saat)

  • Dinleme/Konuşma (haftada 8 saat)
  • Okuma/Yazma (haftada 8 saat)

Seçmeli İngilizce Dersleri (4 saat)

  • Seçmeli dersler arasında İşletme İngilizcesi, Fen ve Mühendislik Programlarına Yönelik İngilizce, Telaffuz, İletişime Dayalı İngilizce, Dilbilgisi, Akademik Sözcük Bilgisi, Deyimler ve Argo, Amerikan Sineması vd. bulunur.

Üniversiteye Geçiş programları

Koşullu Giriş

Eş Zamanlı Kayıt

Harcamalar & Konaklama

Nasıl başvurulur?

Öğrenci yorumları

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.