University at Albany, State University of New York

Yoğun İngilizce Dil Programı

Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri

2737 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 351

University at Albany, öğrencilere bütün lisans programları ve bazı lisansüstü programları için IELP aracılığıyla şartlı kabul sunmaktadır.

  • Belirli Amaçlara Yönelik İngilizce
  • Öğrenciler TOEFL’dan muaf olabilir
  • 15:1 öğrenci-öğretmen oranıyla küçük sınıflara sahiptir
  • 115'in üzerinde ülkeden öğrenciyi ağırlamaktadır
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite tarafından söylenen

Genel Bakış

University at Albany, State University of New York (UAlbany) tarafından yürütülen  Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programı (IELP) 115’i aşkın ülkeden öğrenciye eğitim vermiştir ve öğrenci-öğretmen oranı 15'e 1'dir. Öğretmenlerin tamamı yüksek lisans veya daha ileri seviye derecelere sahiptir.

1978'de kurulan IELP, 10.000 ESL öğrencisi yetiştirmiştir. IELP, Amerikan Yoğunlaştırılmış İngilizce Programları Birliği (American Association of Intensive English) ve Üniversite ve Kolej Yoğunlaştırılmış İngilizce Programlarının (University and College Intensive English Programs) bir üyesidir.

UAlbany’nin İngilizce dil yeterlilik şartlarını taşımayan öğrenciler, Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programını (IELP) başarılı bir şekilde tamamlamak koşuluyla UAlbany’de bir lisans programına ve bazı lisansüstü programlara kabul edilebilir. IELP programını (lisans, lisansüstü) başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler için TOEFL veya IELTS puanı gerekli değildir.

IELP İleri Seviye'ye (Advanced) kayıtlı öğrenciler dil programında öğrenim görürken bir yandan akademik kredi kazanmak için UAlbany’nin lisans veya lisansüstü derslerine kayıt yaptırma hakkına sahip olabilirler.

Çeşitli dil ve kültür etkinlikleri, kulüpler ve çok sayıda seçmeli ders ile birlikte Yabancı Dil Olarak Yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimi yılda 5 dönem halinde yeniden başlar. Öğrenciler İngilizceyi kullanırken bir yandan da haftalık etkinlikler, New York City’de saha gezileri ve Okuma ve Konuşma Kulübü gibi dil kulüpleri aracılığıyla kültürü keşfetme imkânı bulur. IELP öğrencileri aynı zamanda Amerikalı ailelerle kalarak İngilizceyi kullanabilir ve kültürü keşfedebilir.

IELP Nasıl İşler

Geçiş Yolları

Şartlı Kabul

Eş Zamanlı Kayıt

Başvurular

Öğrenci yorumları

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.