COVID-19 güncellemesi: Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

Hong Kong Baptist University (HKBU) School of Business

Hong Kong Hong Kong

126 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Student review - Tim

Sizin için İşletme ve Yönetim Çalışmaları bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Hong Kong Baptist University (HKBU) İşletme Fakültesi, zengin ve köklü bir geçmişe sahip, lider bir kurum olarak öne çıkıyor. 1956 yılından bu yana 20.000’in üzerinde mezun veren İşletme Fakültesi, kamu tarafından finanse edilen üniversitenin bünyesinde faaliyet gösteriyor ve daha iyi bir iş camiası için çalışıyor. Mezunları dünyanın dört bir yanında başarıdan başarıya koşan fakülte, bu sayede küresel çapta etki yaratıyor.

Times Higher Education World University Impact Ratings 2019 sıralamasında 60. sırada yer alan HKBU, geçtiğimiz beş yılda QS World University Ratings Top 50 Young Universities listesinde de düzenli olarak yer buldu.

HKBU İşletme Fakültesi; AACSB, EQUIS ve AMBA gibi saygın kuruluşlardan üçlü akreditasyon sahibi olan Hong Kong’daki tek, dünyada ise sayılı işletme fakültelerinden biri. Kuruluşların her üçü de fakültenin yüksek istihdam edilebilirlik ve üstün mezun sonuçları sunan işletme eğitiminin mükemmelliğini teyit ediyor.

İşletme Fakültesi, İşletme Lisans Programının yanı sıra yüksek lisanstan doktora seviyesine kadar 14 lisansüstü program sunuyor. Ayrıca diğer lider üniversitelerle işbirlikleri yapan fakülte, Birleşik Krallık’taki University of Sheffield ve Fransa’daki Grenoble Ecole de Management ile ortak yüksek lisans programları sunuyor.

Asya’nın kalbinde, capcanlı Hong Kong şehrinde yer alan fakülte, Çin’deki sayısız iş fırsatına kapı açıyor ve hem öğrenim görmek hem de yaşamak için harikulade bir konum sunuyor. Hayli dinamik olan bu bölge, uluslararası bir ticaret merkezi ve finans, dijital teknoloji, havacılık, taşımacılık ve daha birçok sektörde sayısız fırsat sunuyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen HKBU öğrencileri yalnızca dünya standartlarında bir eğitim almak ve deneyim yaşamakla kalmıyor, mükemmel destek görüyor ve başarılı kariyer imkanlarına sahip oluyor.

Yenilikler

Yenilikler

Hong Kong’da hali hazırda COVİD-19’dan kaynaklı herhangi bir sokağa çıkma yasağı veya seyahat sınırlandırması bulunmuyor ve bölge görece olarak istikrarlı bir tablo çiziyor. Öğrencilerin ve çalışanların güvenliğini temin etmek için alınan önlemlerden bazıları ise şöyle: 

Çevrimiçi eğitime geçiş

HKBU, kampüs temelli yüz yüze eğitimlerinin tamamını Zoom gibi platformlar aracılığıyla çevrimiçi ortama taşımış bulunuyor.

HKBU, yüz yüze dersleri 2020 yılı Eylül ayı itibarı ile yeniden başlatmayı planlıyor; okul bununla beraber, gerekli olması halinde dersleri öğrencilerin birbirleriyle ve eğitmenlerle etkileşime girebileceği ve işbirliği içinde çalışabileceği bir canlı derslik deneyimi ile sunmayı garanti ederek çevrimiçi formatta sürdürmeye de hazırlıklı bulunuyor.

Çevrimiçi değerlendirmenin esnek olduğu bu formatta öğrenciler sınavlara evlerinden katılabiliyor ve geleneksel sınavların yerini doldurmak amacıyla ev ödevleri hazırlıyor.

Eğitim atölyeleri, kariyer hizmetleri, öğrenciler için öğrenme programları, danışmanlık ve istihdam görüşmeleri öğrencilere fayda sağlamak amacıyla çevrimiçi ortamda yürütülüyor.

Burs başvuruları ve mülakatlar da programlanan şekilde çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor.

İletişim

Okul, geleneksel ve farklı iletişim kanallarından faydalanarak öğrencilerle iletişim kurarak öğrencilerinin kampüsteki en son güvenlik önlemlerinden haberdar olmasını sağlıyor.

Öğrencilerin zihinsel sağlıklarının desteklenmesi amacıyla “öz bakım ipuçları” yayınlandı. Öğrenciler ayrıca ihtiyaç duymaları halinde destek almak için danışmanlarla da görüşebiliyor.

Alınan önlemler

 • HKBU öğrencilerinin kampüs, konaklama tesisleri be kampüs dışında “herkes için maske” uygulamasına uygun davranmaları gerekiyor.
 • Kampüs girişlerinde vücut sıcaklığı kontrol noktaları.
 • Öğrencilerin üniversite kampüsüne dönüş yapabilmeleri için çevrimiçi sağlık beyanında bulunmaları gerekiyor.
 • Tüm kampüs tesisleri ve alanları düzenli olarak dezenfekte ediliyor.
 • Öğrenci faaliyetleri
 • Kampüs içi veya dışında konaklama seçenekleriyle ilgilenen öğrencilere çevrimiçi destek sunuluyor.
Neden HKBU?

Neden HKBU?

 • HKBU İşletme Fakültesi, dünyanın en önemli finans merkezlerinden birinde ve küresel ticaret ve ticari gelişmelerin nabzını tutabilecek stratejik bir noktada yer alıyor.
 • HKBU İşletme Fakültesi öğrencilerine birçok lisansüstü program seçeneği sunuyor.
 • Kurum dünya çapında tanınıyor:
 1. AACSB, AMBA ve EQUIS akreditasyonuna sahip Hong Kong’da tek, dünyada ise %1’lik dilimdeki sınırlı sayıdaki eğitim kurumu arasında.
 2. Hong Kong’un kamu tarafından finanse edilen en köklü işletme fakültesi olan HKBU 1956’da kuruldu ve bugüne dek 20.000’den fazla mezun verdi.
 3. “Asya-Pasifik Bölgesinin En İyi 25 İşletme Fakültesi” arasında (2018 Financial Times).
 4. “Asya’nın en iyi 15 Genç Üniversitesi” arasında (geçtiğimiz beş yıl boyunca QS World University Rankings).
 5. Times Higher Education World University Impact Rankings 2019’da dünya çapında 60. sırada.
 6. İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı Financial Times Yönetim Yüksek Lisans Programları (MiM) arasında 2018 ve 2019 yıllarında üst üste iki defa dünyanın en iyi 100’ü arasında yer aldı.
 • Fakülte bütünlüklü insan işletme eğitimi yaklaşımına odaklanıyor ve öğrencileri istihdam edilebilirliklerini artıracak becerilerle donatıyor.
 • HKBU İşletme Fakültesi mezunları, işverenler nazarında hayli değer görüyor.
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

HKBU İşletme Fakültesi, uluslararası öğrencilerine aralarında öğrenim ücretlerinden tam muafiyetin de yer aldığı burslar sunuyor. Öğrencilere erken başvuru yapmaları tavsiye ediliyor.

Uluslararası Lisansüstü Bursu (IPS)

Lisansüstü programlarında öğrenim gören ve yıl boyu mükemmel başarı ortaya koyan uluslararası öğrencilere verilen liyakat bazlı burslar. Bursiyerler öğrenim ücretlerinden tamamen muaf olmakla kalmıyor, yaşam giderleri de 100.000 HKD tutarına kadar karşılanabiliyor.

Çokkültürlülüğe Katkı Bursu

Bu burs öğrenimlerine yeni başlayacak öğrenciler için olup kültürel deneyimler, iş deneyimi, uluslararası deneyim, uluslararası eğitim deneyimi, özel başarılar ve yeteneklerin değerlendirilmesi yoluyla veriliyor. Burs tutarı öğrenim ücretlerinden tam muafiyete kadar çıkabiliyor.

Giriş / Kabul Bursları

Bu burslar mükemmel akademik geçmişe ve mülakat performansına sahip öğrencileri finansal olarak desteklemeyi amaçlıyor.

Mezuniyet / Liyakat Temelli Burslar

Bu burs için öğrencilerin akademik başarılarını ve mezuniyet sürelerini göz önüne alınıyor.

Lisans seviyesindeki öğrenciler için Kabul Bursları

Bu burslar, Hong Konglu ve Hong Kong dışından olup İşletme Yönetimi Lisans Programında (Hons) üstün başarı gösteren öğrencilere veriliyor.

Akademik birimler

Akademik birimler

HKBU School of Business, her biri lisans ve lisansüstü öğrencilere iyi yapılandırılmış, kapsamlı programlar sunan 5 birim bünyesinde programlarını yürütür. Bu birimler şunlardır:

Muhasebe ve Hukuk

Bu birim, öğrencilere meslek becerilerini ve gelişimlerini sürdürmek için bireysel becerilerini geliştirme imkânı sunar. Yüksek nitelikli kadrosu, yönetimsel muhasebe, uluslararası muhasebe, vergi sistemi, şirket hukuku, uluslararası işletme hukuku ve pek çok diğer alanlarda araştırmaların yanı sıra bu alanlarda çalışma deneyimine sahiptir.

İktisat

Yaklaşık 50 yıl önce kurulmuş olan birim, çeşitli iktisat alanlarında deneyimli araştırmacılar olan akademisyenler tarafından yürütülen lisans ve lisansüstü program seçenekleri sunar. Bu akademisyenlerin pek çoğu, uzmanlıklarını düzenli olarak işletmeler ve kamu sektörü ile paylaşmaktadır.

Finans ve Karar Bilimleri

Birimin eğitim ve araştırma kadrosu, zengin bir gerçek-dünya deneyimine sahip olup, finansal türevler, yatırım stratejileri, karar destek sistemleri, bilgi sistemleri etiği ve tedarik zinciri gibi çeşitli konu alanlarındaki çalışmaları akademik dergilerde yayımlanmıştır.

Yönetim

Bu birimin dikkat çeken özelliği, çoğunluğu Hong Kong’un en iyisi olarak bilinen yenilikçi İnsan Kaynağı Yönetim Programlarına yaptığı vurgudur. Programlar sosyal becerilere ve sosyal sorumluluğuna ağırlık verir.

Pazarlama

Bu birim tarafından yürütülen programlarda öğrenim gören öğrenciler, küresel işletme liderleri olabilmek üzere eğitilir ve gerekli becerileri kazanır. Mevcut tüm programlarda, pazarlama alanında yeterlilik ve ahlaki değerler bir arada sunulur.

Küresel bağlantılar

Küresel bağlantılar

HKBU School of Business, içinde bulunduğumuz çağın öğrencilerin çağdaş dünyanın zorluklarıyla başa çıkmak için coğrafi sınırların ötesinde meslek alanının gerçeklikleriyle yüzleşmelerinin gerektiği bir çağ olduğuna inanır. Okulun uluslararası değişim programı, öğrencilere perspektiflerini genişletmek için farklı bir kültürde yaşayarak ve onu deneyimleyerek akademik öğrenimlerini geliştirme fırsatı ile tam da bunu sağlar.

Okul, 36’yı aşkın ülkede 200’den fazla üniversite ile değişim anlaşmalarına sahiptir; bu sayede HKBU öğrencileri derece programlarının bir kısmı boyunca yurtdışında öğrenim görebilir. Okul, kaliteli bir uluslararası ağ geliştirmede sadece kurumsal sıralamalara değil aynı zamanda kültürel çeşitliliğe ve küresel uygunluğa vurgu yapar.

Genel dönemlik değişim programlarının yanı sıra bu uluslararası işbirliğinin bir parçası olarak mevcut programlar arasında çift anadal derece programları yer alır örn: Birleşik Krallık’ta bulunan University of Sheffield ile Küresel Pazarlama Fen Yüksek Lisans Programı ve Fransa’da bulunan Grenoble Ecole de Management ile Küresel Pazarlama Programı. Aynı zamanda Tayvan’da bulunan National Taipei University of Business ile işbirliği içinde İşletme Yüksek Lisans (MBA)/İşletme Yönetimi Fen Yüksek Lisans (MScBM) programında çift anadal derece seçeneği mevcuttur. Bu derece, öğrenciye otomatik olarak ikinci bir yüksek lisans derecesi sağlar.

Tesisler

Tesisler

Okulun referansları, bazıları sadece özel olarak bu okul öğrencilerine ayrılan hayranlık uyandıran, modern tesisler ile daha da pekiştirilmektedir.

Bloomberg Laboratuvarı’nda öğrenciler, finans uzmanları tarafından kullanılan en güçlü sistemlerden birini bizzat görme şansı elde ederler. Bloomberg terminali aracılığıyla haberler, ücret teklifleri ve güvenli mesajlaşmaya erişimin yanı sıra gerçek zamanlı finansal pazar verileri izlenebilmekte ve analiz edilebilmektedir.

Datastream Laboratuvarı, tek bir entegre uygulama içerisinde ekonomik araştırma ve stratejiyi birleştiren veri güdümlü bir hizmet olan ve varlık yönetimi sanayinin ilerleme kaydetmesini sağlayan Datastream’e ev sahipliği yapar.

Davranış Araştırma Lavoratuvarı (The Lab), araştırma öğrencilerinin ve son sınıf lisans öğrencilerinin projeleri için kullanabilecekleri bir alandır. Simulated Trading Laboratory (Alım-Satım Simülasyon Laboratuvarı) ise, Fon Yönetim Komitesi’nin mezunlar tarafından bağışlanan gerçek parayı yatırdığı yerdir. Buna ek olarak, yüzü aşkın masaüstü bilgisayar ve SPSS yazılımının bulunduğu bilgisayar laboratuvarları mevcuttur.

The Learning Corner, ekip projeleri sırasında beyin fırtınası ve işbirliğine yönelik elverişli bir ortam sunan bahçelerin yanı sıra çeşitli ortak öğretim alanları ve tartışma odalarını kapsar.

Tüm öğrencilerin kullanabileceği genel tesisler arasında geniş bir kaynak yelpazesi sunan, İngilizce ve Çince kaynakların bulunduğu kütüphane, Wai Hang Spor Merkezi, 3 yıldızlı otel ve kampüs genelinde çeşitli kafeteryalar ve restoranlar bulunur.

Öğrenci yorumları

Öğrencilerin gözünden

Video thumb

"HKBU, gelecek kariyerinizde başarılı olmak için size güçlü bir temel sunar." Tuimebek Karabay Öğrenim gördüğü alan Uygulamalı Muhasebe ve Finans Yüksek Lisans (MScAAF)

Başka öğrencilerin gözünden...

Bu üniversite için hiç yorum yok.

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.5Yüksek lisans

Minimum TOEF IBT

79Lisans

79Yüksek lisans

Profile image1
close