Hero Image

Hong Kong Baptist University (HKBU) School of Business

Hong Kong Hong Kong

36 Görüntüleme

Join us at HKBU

Sizin için Sosyal Calışmalar ve Medya bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Hong Kong Baptist University (HKBU), zengin ve köklü bir tarihe sahip olan öncü bir kurumdur. 1956 yılından bu yana 20.000’i aşkın mezun ile daha iyi bir işletme topluluğu yetiştiren devlet destekli bir üniversitedir. Aynı zamanda, dünya genelinde başarılar elde eden öğrencileri sayesinde küresel bir etki yaratmıştır.

HBKU, The Times Higher Education World University Impact Rankings 2019’da 60. sırada yer almıştır; aynı zamanda son 5 yıldır düzenli olarak QS World University Rankings En İyi 50 Yeni Üniversite sıralamasında yer almıştır.

AACSB, EQUIS ve AMBA olmak üzere 3 prestijli akreditasyon kuruluşu tarafından onaylı olan The HKBU School of Business, Hong Kong’taki tek işletme okulu olup dünya genelindeki işletme okulları arasında %1’de yer alır. Bu 3 kuruluşun tamamı, HKBU’nun mezunlarına sunduğu güçlü istihdam edilebilirlik ve fark yaratan sonuçların yanı sıra işletme alanında sunduğu eğitimin başarısını takdir etmektedir.

HKBU İşletme Okulu, bir İşletme Lisans Programı (BBA) ve yüksek lisanstan Doktora seviyesine kadar 14 lisansüstü program seçeneği sunar. Aynı zamanda, Birleşik Krallık’taki University of Sheffield ve Fransa’daki Grenoble Ecole de Management ile ortak yüksek lisans programları sunan kurum, diğer önde gelen üniversitelerle seçkin ortaklıklara sahiptir.

Çin’deki işletme imkânlarına açılan bir kapı olan, Asya’nın kalbindeki canlı Hong Kong şehrinde bulunan üniversite öğrenim görmek ve yaşamak için harika bir konuma sahiptir. Ticaret için geniş bir uluslararası merkez olan dinamik bir destinasyon olması dolayısıyla finans, havacılık, taşımacılık ve diğer alanlarda sınırsız imkânlar sunar.

HKBU’daki öğrenciler dünyanın çeşitli bölgelerinden gelir ve sadece dünya standartlarında bir eğitim ve deneyim kazanmakla kalmaz aynı zamanda mükemmel destek ve imkânlara sahip olur.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

HK$140,000

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

HK$204,060

Harcamalar

Yaşam masrafları
Kaynak: Study in Hong Kong
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

HK$40,000

Ortalama özel kira tutarı
Kaynak: Study in Hong Kong
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

HK$22,500

Yenilikler

Yenilikler

Okul, 2019 yılında iki yeni lisansüstü program başlatmıştır:

Finans Alanında Fen Yüksek Lisans Programı (Finans Teknolojisi ve Finansal Analitik)

HKBU School of Business, Finans alanında yeni bir Fen Yüksek Lisans Programı (Finans Teknolojisi ve Finansal Analitik) başlatmaktadır. Program, öğrencilerin gelişmekte olan finansal teknolojiler, analitik ve blok zinciri ve sanal bankalar gibi varlık yönetimine yönelik metotlara ilişkin yeni fikirler ortaya koymalarına yardımcı olmayı amaçlar. Program, bir yıl tam zamanlı veya iki yıl yarı zamanlı olarak sunulacaktır.

Bu programdaki temel dersler arasında makine öğrenimi, bağlam analizi, algoritmik ticaret, finansal dolandırıcılık ve mevzuata uygunluk yer alır. Program, öğrencilerin mevcut veri güdümlü ekonominin zorluklarıyla başa çıkmaya iyi bir şekilde hazırlanmalarını sağlar. Sınıf ortamında öğrenime ek olarak sektör liderlerinin, sanayiye ilişkin perspektiflerini paylaşmak ve öğrencilerin öğrenim deneyimini zenginleştirmek için konuşmalar ve seminerler vermek üzere kampüsü ziyaret etmelerine yönelik planlar mevcuttur.

Veri Analitiği ve İşletme Ekonomisi Alanında Fen Yüksek Lisans Programı

HKBU School of Business, 2019 yılında Veri Analitiği ve İşletme Ekonomisi Alanında Fen Yüksek Lisans Programı başlatmaktadır. Bu program, işletme ekonomisi analizi ve veri analitiği alanında eğitim sunan bir yıllık tam zamanlı bir programdır. Öğrencilere işletme fikirleri sunarak ve fikri mülkiyet politikası, rekabet ve mevzuat politikalarındaki değişikliklere göre hareket ederek istatistiksel modeller, işletme ekonomisi bilgisi ve programlama becerileri kazandırır. Ayrıca, program veri analitiği ve yapay zekâyı kalkınmaya yönelik araştırma kümelerinden biri olarak belirleyen HKBU’nun 2018-28 10 Yıllık Kurumsal Strateji Planı ile uyumludur.

Şirketlere değer katabilmeleri ve gerçek işletme programlarına çözüm sunabilmeleri için mezunlara, işletme ve veri bilimi alanında uygulamalı ve dengeli bir eğitim sağlamak amacıyla deneyimli sanayi uygulayıcıları, program sunumunda yer almaya davet edilir.

Neden Burayı Seçmelisiniz?

Neden Burayı Seçmelisiniz?

 • HKBU School of Business, dünyanın en önemli finansal merkezlerinden birinin tam ortasında yer alır; böylece işletme ve ticaret dünyasındaki temel gelişmeleri ele almaya ve bunlarla başa çıkmaya hazırdır.
 • Uzun bir akademik başarı tarihi, özel sektörle bağlantılar ve modern öğretim yöntemleri sayesinde okul, öğrencilere günümüzün işletme dünyasında ilerleyebilmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri sunmaya hazırdır.
 • Okul, öğrencilerin pratik bilgilerini, sosyal ve teknik becerilerini geliştirme ve ağ kurmaya yönelik sınırsız imkânları keşfedebilmelerine yardımcı olmak için çok sayıda programlar sunar.
 • HKBU School of Business öğrencilere, farklı disiplinleri kapsayan çeşitli lisansüstü program seçenekleri sunar.
 • Akademik anlamda başarılı olan uluslararası öğrenciler lisansüstü ve diğer giriş burslarına başvuru yapabilir.
 • Okulda yürütülen İşletme Yönetimi Fen Yüksek Lisans Programı (MScBM) 2018 yılında Financial Times Masters in Management’ta (MiM) en iyi 100 program arasında yer almıştır. Bu program, Hong Kong’ta Yönetim Yüksek Lisans programları sıralamasına girmeyi başaran ilk programdır.
 • Okul, 2019 yılında iki yeni program sunmaya başlamıştır: Finans Yüksek Lisans Programı (Finans Teknolojisi ve Finansal Analitik) ve Veri Analitiği ve İşletme Ekonomisi Alanında Fen Yüksek Lisans Programı (MScDABE).
 • Kurum, güçlü bir mezun istihdam edilebilirliğine yönelik kapsamlı bir işletme eğitimine önem verir.
 • HKBU School of Business mezunları, becerikli yapıları ve hayranlık uyandıran çalışma etikleri ile işverenler tarafından takdir toplamaya devam etmektedir; bu da HKBU’yu öğrencilerin gelecek vaat eden işletme kariyerleri geliştirebilmelerine yönelik ideal bir başlangıç noktası yapar.
Akademik birimler

Akademik birimler

HKBU School of Business, her biri lisans ve lisansüstü öğrencilere iyi yapılandırılmış, kapsamlı programlar sunan 5 birim bünyesinde programlarını yürütür. Bu birimler şunlardır:

Muhasebe ve Hukuk

Bu birim, öğrencilere meslek becerilerini ve gelişimlerini sürdürmek için bireysel becerilerini geliştirme imkânı sunar. Yüksek nitelikli kadrosu, yönetimsel muhasebe, uluslararası muhasebe, vergi sistemi, şirket hukuku, uluslararası işletme hukuku ve pek çok diğer alanlarda araştırmaların yanı sıra bu alanlarda çalışma deneyimine sahiptir.

İktisat

Yaklaşık 50 yıl önce kurulmuş olan birim, çeşitli iktisat alanlarında deneyimli araştırmacılar olan akademisyenler tarafından yürütülen lisans ve lisansüstü program seçenekleri sunar. Bu akademisyenlerin pek çoğu, uzmanlıklarını düzenli olarak işletmeler ve kamu sektörü ile paylaşmaktadır.

Finans ve Karar Bilimleri

Birimin eğitim ve araştırma kadrosu, zengin bir gerçek-dünya deneyimine sahip olup, finansal türevler, yatırım stratejileri, karar destek sistemleri, bilgi sistemleri etiği ve tedarik zinciri gibi çeşitli konu alanlarındaki çalışmaları akademik dergilerde yayımlanmıştır.

Yönetim

Bu birimin dikkat çeken özelliği, çoğunluğu Hong Kong’un en iyisi olarak bilinen yenilikçi İnsan Kaynağı Yönetim Programlarına yaptığı vurgudur. Programlar sosyal becerilere ve sosyal sorumluluğuna ağırlık verir.

Pazarlama

Bu birim tarafından yürütülen programlarda öğrenim gören öğrenciler, küresel işletme liderleri olabilmek üzere eğitilir ve gerekli becerileri kazanır. Mevcut tüm programlarda, pazarlama alanında yeterlilik ve ahlaki değerler bir arada sunulur.

Küresel bağlantılar

Küresel bağlantılar

HKBU School of Business, içinde bulunduğumuz çağın öğrencilerin çağdaş dünyanın zorluklarıyla başa çıkmak için coğrafi sınırların ötesinde meslek alanının gerçeklikleriyle yüzleşmelerinin gerektiği bir çağ olduğuna inanır. Okulun uluslararası değişim programı, öğrencilere perspektiflerini genişletmek için farklı bir kültürde yaşayarak ve onu deneyimleyerek akademik öğrenimlerini geliştirme fırsatı ile tam da bunu sağlar.

Okul, 36’yı aşkın ülkede 200’den fazla üniversite ile değişim anlaşmalarına sahiptir; bu sayede HKBU öğrencileri derece programlarının bir kısmı boyunca yurtdışında öğrenim görebilir. Okul, kaliteli bir uluslararası ağ geliştirmede sadece kurumsal sıralamalara değil aynı zamanda kültürel çeşitliliğe ve küresel uygunluğa vurgu yapar.

Genel dönemlik değişim programlarının yanı sıra bu uluslararası işbirliğinin bir parçası olarak mevcut programlar arasında çift anadal derece programları yer alır (örn: Birleşik Krallık’ta bulunan University of Sheffield ile Küresel Pazarlama Fen Yüksek Lisans Programı ve Fransa’da bulunan Grenoble Ecole de Management ile Küresel Pazarlama Programı. Aynı zamanda Tayvan’da bulunan National Taipei University of Business ile işbirliği içinde İşletme Yüksek Lisans (MBA)/İşletme Yönetimi Fen Yüksek Lisans (MScBM) programında çift anadal derece seçeneği mevcuttur. Bu derece, öğrenciye otomatik olarak ikinci bir yüksek lisans derecesi sağlar.

Tesisler

Tesisler

Okulun referansları, bazıları sadece özel olarak bu okul öğrencilerine ayrılan hayranlık uyandıran, modern tesisler ile daha da pekiştirilmektedir.

Bloomberg Laboratuvarı’nda öğrenciler, finans uzmanları tarafından kullanılan en güçlü sistemlerden birini bizzat görme şansı elde ederler. Bloomberg terminali aracılığıyla haberler, ücret teklifleri ve güvenli mesajlaşmaya erişimin yanı sıra gerçek zamanlı finansal pazar verileri izlenebilmekte ve analiz edilebilmektedir.

Datastream Laboratuvarı, tek bir entegre uygulama içerisinde ekonomik araştırma ve stratejiyi birleştiren veri güdümlü bir hizmet olan ve varlık yönetimi sanayinin ilerleme kaydetmesini sağlayan Datastream’e ev sahipliği yapar.

Davranış Araştırma Lavoratuvarı (The Lab), araştırma öğrencilerinin ve son sınıf lisans öğrencilerinin projeleri için kullanabilecekleri bir alandır. Simulated Trading Laboratory (Alım-Satım Simülasyon Laboratuvarı) ise, Fon Yönetim Komitesi’nin mezunlar tarafından bağışlanan gerçek parayı yatırdığı yerdir. Buna ek olarak, yüzü aşkın masaüstü bilgisayar ve SPSS yazılımının bulunduğu bilgisayar laboratuvarları mevcuttur.

The Learning Corner, ekip projeleri sırasında beyin fırtınası ve işbirliğine yönelik elverişli bir ortam sunan bahçelerin yanı sıra çeşitli ortak öğretim alanları ve tartışma odalarını kapsar.

Tüm öğrencilerin kullanabileceği genel tesisler arasında geniş bir kaynak yelpazesi sunan, İngilizce ve Çince kaynakların bulunduğu kütüphane, Wai Hang Spor Merkezi, 3 yıldızlı otel ve kampüs genelinde çeşitli kafeteryalar ve restoranlar bulunur.

Burslar

Burslar

İşletme dünyasında geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere küresel bir girişim olarak oluşturulan Uluslararası Lisansüstü Öğrenci Bursu (IPS) dünya genelinden en yetenekli öğrencileri, lisansüstü bir eğitim programı için tek bir platformda toplamayı amaçlar. Tüm bu genç liderleri ortak özelliği, farklı kültürel geçmişlerden gelmeleri ve liderlik potansiyellerini kanıtlamış olmalarıdır.

Bu burs için gerekli şartlar şunlardır:

 • Tanınmış bir yükseköğretim kurumundan alınan bir lisans derecesi
 • Lisans derecelerini, eğitim dilinin İngilizce olmadığı bir kurumdan almış olan başvuru sahipleri için İngilizce yeterliliklerini gösterir belge (IELTS veya TOEFL puanları)
 • Çevrimiçi mülakat (gerekirse)

Bu burs için bireysel başvuru yapılması gerekmemektedir. Okulun mevcut 8 tam zamanlı lisansüstü programlarından birine başvuru yapan öğrenciler, rekabete dayalı akademik ve mülakat performanslarına, meslek deneyimlerine, işletme topluluğuna olumlu bir katkı sağlamaya olan kararlılıklarına ve öğrenim süreleri boyunca HKBU’nun uluslararasılaştırma etkinliklerine verdikleri öneme göre bursu almaya hak kazanabilirler.

Öğrenci yorumları

Öğrencilerin gözünden

Video thumb

"HKBU, gelecek kariyerinizde başarılı olmak için size güçlü bir temel sunar." Tuimebek Karabay Öğrenim gördüğü alan Uygulamalı Muhasebe ve Finans Yüksek Lisans (MScAAF)

Başka öğrencilerin gözünden...

Bu üniversite için hiç yorum yok.

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.5Yüksek lisans

Minimum TOEF IBT

79Lisans

79Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
close