Video thumb

School of Hotel and Tourism Management, The Hong Kong Polytechnic University

Hong Kong Hong Kong

100 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at Hong Kong PolyU's School of Hotel & Tourism Management

Sizin için Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

The Hong Kong Polytechnic University Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Fakültesi (SHTM) Asya ve dünyadaki en büyük konaklama ve turizm fakültelerinden bir tanesidir. Konaklama ve Turizm İşletmeciliği için ShanghaiRanking'in Global Akademik Alan Sıralamalarında 1. sırada ve QS Alana göre Dünya Üniversite Sıralamalarında Konaklama ve Tatil İşletmeciliği kategorisinde ilk 3 sırada yer almaktadır ve Asya'da ve dünya genelinde birçok ödüle layık görülmüştür.

Okul, bu amaca yönelik olarak inşa edilen, eşi benzeri bulunmayan ve türünün ilk örneği olan eğitim ve araştırma oteli Hotel ICON'un da aralarında olduğu seçkin eğitim olanaklarına sahiptir. Otelde 262 misafir odası ve üç restoran mevcuttur. Öğrenciler otelde tam zamanlı profesyonellerin rehberliğinde çalışmaktadır ve pratik bir ortamda gerçek hayatta olabileceklere benzer görevler almaktadır.

Öğrencilerin iş görüşmelerine hazırlanmalarına ve mezuniyetten sonra iş aramalarına yardımcı olmak için birçok kariyer tavsiye kaynağına erişimleri bulunmaktadır. Yıl boyunca gerçekleşen aktiviteler arasında Kariyer Günü ve İşe Alım Seminerleri yer almaktadır. Özel tavsiye almak isteyenler için Kariyer Danışmanlığı da sunulmaktadır. 

Öğrenciler, öğrenim gördükleri dönemde zorunlu bir sektör pozisyonuna katılarak çalışma deneyimi fırsatlarından yararlanırlar. Öğrenimleri boyunca sektör hakkında daha iyi bilgilere sahip olmaları için sektörden misafir eğitmenler tarafından ziyaret edilirler.

Okul, yabancı öğrencileriyle gurur duymaktadır ve dünya çapında yaklaşık 1.400 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda 21'nin üzerinde ülke ve bölgeden 71 öğretim üyesine sahiptir. Uluslararası öğrenci değişim programları desteklenmektedir ve öğrenciler, eğitimlerinin bir kısmını Birleşik Krallık, Almanya ve Japonya gibi ülkelerde geçirme fırsatına sahiptir.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

HK$140,000

Harcamalar

Yaşam masrafları

HK$63,500

Kampüs konaklama

HK$12,500

Sıralamalar

Sıralamalar

ShanghaiRanking'in 2019 Global Akademik Alan Sıralamalarında "Konaklama ve Turizm İşletmeciliği" kategorisinde birinci sırayı alan SHTM, üniversite sıralamalarında istikrarlı başarılar göstermektedir.

Global sıralamalarda sürekli olarak üstlerde yer alan fakülte, diğer konaklama ve turizm eğitim kurumlarından kendisini ayırmaktadır. Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi’nin 2017 Sıralamalarında "Konaklama, Tatil, Spor ve Turizm" alanı için ilk sırada yer almıştır. Alana göre QS Dünya Üniversite Sıralamalarında 2017/2018 için uluslararası "Konaklama ve Tatil İşletmeciliği" enstitüleri arasında ilk üç içerisindedir.

SHTM, yaklaşık 40 yıllık bir gelişim süreci ile konaklama ve turizm eğitimi ve araştırmaları konusunda küresel bir mükemmeliyet merkezi olarak ün kazanmıştır. Sıralamalar, fakültenin konaklama ve turizm sektörü hakkındaki bilgileri geliştirme konusundaki başarısı ve önemine dair daha detaylı bir bakış açısı sunmaktadır.

Devamını Oku

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Fakülte, 40 yıl boyunca konaklama ve turizm eğitimi konusunda kendine özgün bir vizyon belirlemiştir ve bu alanda küresel bir mükemmeliyet merkezi olarak yükselmiştir. Fakülte, dünyanın en iyi otel ve turizm okulları arasındadır.

Seçkin akademik kadrosu, bu alanda uzmanlaşan ve pratik iş eğitimi sunan bir akademik program için oldukça önemli bir faktör olan turizm veya konaklama sektöründe yönetim deneyimine sahiptir.

Fakültenin uluslararası eğitmenler ve sektördeki liderlerin dahil olduğu aktif Danışman Komitesi, gelişme konuları ve müfredat hakkında tavsiyeler sunmaktadır. Bu sayede müfredat hem günümüzde hem de gelecekte sektörün gerçeklerini yansıtabilmektedir ve ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Hotel ICON işbirliğiyle fakültenin çığır açan programları, konaklama ve turizm sektörüne öncelik edecek ve liderlik pozisyonları alabilecek tutkulu profesyoneller ve öğrencilere yön vermektedir.

Fakültedeki akademik kadro, sektörün önde gelen dergilerinde yer almıştır ve araştırmalarıyla verdikleri eğitimin standartları sayesinde küresel çapta ün kazanmıştır. Konaklama ve turizm ile ilgili uluslararası akademik dergilerin yedi tanesi fakültede düzenlenmektedir:

 • Asya Pasifik Turizm Araştırmaları Dergisi
 • Uluslararası Etkinlik ve Festival İşletmeciliği Dergisi
 • Çin Turizm Araştırmaları Dergisi
 • Seyahat ve Turizmde Öğretim Dergisi
 • Seyahat ve Turizm Pazarlamacılığı Dergisi
 • Tatil Pazarlamacılığı Dergisi
 • Turizm, Kültür ve İletişim
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Doktorası (Ph.D.)

Bu program, öğrencilerin kariyer beklentileri ve bireysel ilgi alanlarına dayalı olarak sunduğu ileri düzey araştırma eğitimi ile öğrencilerin turizm ve konaklama alanlarındaki belirli araştırmaları tamamlama yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Doktorası (D.HTM)

Otel ve turizm işletmeciliği alanında profesyonel bir doktora hedefleyen akademisyenler için geliştirilmiştir.

Global Konaklama İşletmeciliği Yüksek Lisansı

Bu program, The Hong Kong Polytechnic University Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik fakültesi, University of Houston'daki Conrad N. Hilton Otel ve Restoran İşletmeciliği Fakültesi ve Lozan Otelcilik Fakültesi tarafından ortaklaşa sunulmaktadır. Öğrenciler, üç farklı kıtada yer alan üç tanınmış enstitü aracılığıyla her bölgenin iş uygulamalarını ve kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacaktır.

Uluslararası Konaklama İşletmeciliği MSc

Program, öğrencilerin disiplinler arası bölüm deneyimi, karar verme teorisi, problem tanımlama ve yönetim uygulamaları aracılığıyla konaklama sektöründe yönetim becerileri, sektör deneyimi ve araştırma yetkinlikleri kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

Fakültede sunulan diğer Msc/PgD programları arasında Uluslararası Turizm ve Kongre İşletmeciliği ile Uluslararası Şarap İşletmeciliği yer almaktadır.

Otel İşletmeciliği Lisansı (Onur)

Bu ders, öğrencilere otel işletmeciliği ve yemek servisi işletmeciliği konularında eğitim vermektedir. Programın müşteri odaklı eğitim anlayışı mezunların otel ve yemek servisi sektöründeki birçok çeşit karmaşık, yönetimsel ve özel iş faaliyetlerinde başarılı olmasını sağlamaktadır.

Turizm ve Etkinlik İşletmeciliği Lisansı (Onur)

Bu program, turizm ve etkinlik sektörü pozisyonları için uzman mezunlar yetiştirmek adına iş turizminin hem teorik hem de pratik unsurlarını içermektedir ve bunu müşteri hizmetleri odağıyla birleştirmektedir. 

Devamını Oku

Gurur Noktaları

Gurur Noktaları

Fakülte, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Organizasyonu (UNWTO) tarafından 1999 yılında organizasyonun Uluslararası Eğitim ve Öğretim Ağı Merkezlerinden bir tanesi olarak belirlenmiştir. SHTM, Nisan 2001'de UNWTO'nun turizm araştırmaları, eğitim ve öğretim için bir kalite kontrol sistemi olan TedQual Sertifikasını alan ilk akademik enstitülerden bir tanesi olmuştur. SHTM şu anda UNWTO Bilgi Ağı’nın üyeleri arasındadır.

Uluslararası Turizm Araştırmaları Akademisi (IAST), 2002 yılında daimi sekreterya ikametgahı olarak SHTM'yi seçmiştir. Akademi hem pratik hem de teorik araştırmalar üzerinde çalışarak turizm bilimini geliştirmeye çalışmaktadır.

Fakülte, turizm eğitimi için yaptığı önemli katkılar sayesinde 2003 yılında International Society of Travel and Tourism Educators (ISTTE) tarafından ISTTE Geleneksel Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.

SHTM, Journal of Hospitality and Tourism Research’te yayınlanan bir çalışmada 2005 yılında dünya genelinde 4. ve Asya'da 1. sırada yer almıştır. Aynı dergide yayınlanan bir başka araştırmaya göre fakülte burs ve araştırma temelli otel ve turizm okulları arasında dünya genelinde 2. sırada yer almıştır.

2017-2018 döneminde Academic Performance Research Laboratory'nin (URAP) Üniversite Sıralamalarına göre SHTM, Turizm ve Hizmet alanlarında uluslararası okullar arasında 1. sırada yer almıştır.

Sıralamalar hakkında daha fazla bilgi...

Tesisler

Tesisler

Fakülte, aşağıdakilerin de dahil olduğu dünya standartlarında öğretim ve araştırma tesislerine sahiptir:

 • Che-woo Lui Otel ve Turizm Araştırma Merkezi aracılığıyla öğrenciler, turizm işletmeciliği ve otelcilik konularında geniş çapta eğitim ve referans materyallerine erişebilmektedir.
 • Bistro 1979, öğrenciler tarafından işletilen ve Fakülte öğrencilerinin yiyecek ve içecek sektöründe gereken becerileri denemeleri, deneyimlemeleri, öğrenmeleri ve geliştirmeleri için "gerçek dünya" restoran ortamı sunan bir mekândır.
 • Vinoteca Laboratuvarı, öğrencilerin yiyecek ve içecek eğitimlerini geliştirmeleri için önemli bir tesis olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda fakülte öğrencilerini, bir şarap merkezi olan Hong Kong'un taleplerini karşılamaya hazırlar.
 • Samsung Digital Lab for Hospitality Technology, öğrencilerin konaklama ve turizm sektöründe kullanılan en yeni cihazları ve teknoloji programlarını öğrenmelerini ve uygulamalarını amaçlayan bir tesistir.

Hotel ICON

SHTM'nin bir uzantısı olan ve PolyU’nun sahip olduğu Hotel ICON, dünyanın ilk öğretim ve araştırma otelidir ve türünün tek örneğidir. Diğer üniversitelerin öğretim otelleri olsa da Hotel ICON benzersizdir. Tamamen hizmet odaklı bir ortamda eğitim, araştırma ve öğrenimi tam anlamıyla bir araya getirmektedir.

SHTM kampüsünü, sınıflarını, araştırma tesislerini, kaynak merkezlerini ve daha birçoğunu kapsayan bir bina kompleksinde yer alan Hotel ICON, üç muhteşem restoran ve 262 misafir odasına sahiptir. Otel, Hong Kong'un tasarımdaki yenilikçiliğinin ve yaratıcı enerjisinin bir simgesidir. Hotel ICON, dinamik ve interaktif öğrenim ortamlarıyla modern eğitim tesisleri sunmaktadır.

Hotel ICON'u fakültenin müfredatına tam olarak dahil edebilmek için SHTM tarafından günlük otel işlemleri, finansal yönetim, etkinlik yönetimi, hizmet kalitesi ve girişimcilik yönetimi gibi bir dizi pratik eğitim bölümü yenilenmiştir.

Hotel ICON hakkında daha fazla bilgi...

Burslar

Burslar

Otel ve Turizm Yönetimi Fakültesi, yüksek akademik başarı gösteren, sınıf dışında da ilgili aktivitelere ve topluluk ve hayır faaliyetlerine katılan öğrencilere hibeler ve burslar vermektedir.

Otel ve Turizm Yönetimi Fakültesi kurulduğundan beri konaklama ve turizm sektörünün tamamıyla birlikte Hong Kong'daki, bölgedeki ve yurtdışındaki bağışçılar, öğrencileri kişisel ve akademik mükemmeliyeti kazanmaya teşvik etmek için çeşitli burslara katkıda bulunmuştur.

Bu hibe ve bursların öğrencilere büyük faydası dokunmuştur ve öğrencilerin akademik başarılarını geliştirerek iş dünyasına hazır bireyler haline gelmesine yardımcı olmuştur.

Daha fazla bilgi için

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.0Yüksek lisans

Minimum TOEF IBT

80Lisans

80Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
close