Video thumb

Sunway University

Malezya Malezya

2,832 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at Sunway University

Sunway University

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Malezya’nın kozmopolit başkenti Kuala Lumpur’a yakın mesafede yer alan Sunway University, olağanüstü Sunway Lagoon Tema Parkı’na da komşudur.

Tamamı akreditasyona sahip ve İngilizce dilinde öğretilen akademik programlarıyla 90’ın üzerinde ülkeden öğrenciye kapılarını açan Sunway, Malaysian Qualifications Agency tarafından beş yıldıza layık görülmüş, bunun yanında eğitim kalitesi, istihdam edilebilirlik oranları ve tesisleriyle de uluslararası QS 5 yıldız ödülü almış, dünya standartlarında bir üniversitedir.

Sunway’in 350 milyon RM’lik akıllı altyapı yatırımıyla amaca özel olarak yapılan kampüsü, ikonik Canopy Walk, son teknolojiye sahip Pyramid alışveriş merkezi ve KL Uluslararası Havalimanına ev sahipliği yapan Sunway City’de konumlanmış olup diğer birçok turistik cazibe merkezine toplu taşımayla rahat ulaşım imkânı vermektedir.

Sunway’in şık öğrenci konutları, barbekü ve piknik alanları, klimalı dinlenme salonları ve Wi-Fi bağlantısının yanında öğrencilere destek olmaya hazır Öğrenci Refahı ekiplerine de sahiptir.

Öğrenciler çeşitli kulüpler, topluluklar ve spor tesislerine sahip Sunway’de raket sporlarından dövüş sanatlarına ve atletizme kadar birçok aktivitenin tadını çıkarabiliyor; FIFA futbol sahası, olimpik yüzme havuzu ve yanı başındaki kafenin karşısında konumlanan keyifli verandası ve içecek barıyla muhteşem SunGym’de keyifli vakit geçirebiliyorlar.

Jeffrey Cheah Vakfı; Harvard, Oxford ve Cambridge ile birlikte yürüttüğü araştırma ve partnerlik programları aracılığıyla Sunway’in üstün akademik kadrosuna destek oluyor, böylelikle eğitim mükemmelliğini daha üst seviyelere taşırken sürdürülebilir bir küresel gelişim için işbirlikleri kuruyor.

Sunway, hâlihazırda uluslararası partnerlik anlaşmalarına sahip olduğu İngiltere Lancaster University ile prestijli çift dal programları, Le Cordon Bleu Paris ile profesyonel mutfak ve ağırlama sertifikasyonu programı ve ABD’deki Western Michigan University ile değişim programları yürütmektedir.

Üniversite, cömert burs ve finansman olanaklarının yanında mesleki gelişimi destekleyen rehberlik hizmetleri de sunuyor. Sunway mezun ve stajyerleri, 500’ün üzerinde çokuluslu ve yerel şirkette staj yapma imkânından faydalanıyor.

Student LIFE Centre bünyesinde bulunan Sunway Mezun İlişkileri ekibi, dünya çapında iyi ve faydalı ilişkiler kuruyor.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

RM24,640

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

RM15,920

Harcamalar

Yaşam masrafları

RM18,000

Kampüs konaklama

RM13,800

Video thumb

Yenilikler

Canlı ve dinamik bir topluluğa sahip olan Sunway University’de her zaman yapacak bir şeyler, katılacak etkinlikler, atölye çalışmaları ve seminerler var. Öğrenciler, onlara bir şeyler öğreten ve bugünün küresel dünyasında hayati öneme sahip deneyimler kazandıracak bu aktivitelere katılarak büyük kazanımlar sağlıyorlar.

Yakın zamanda gerçekleşen etkinliklerden bazıları:

  • Sunway University’nin ev sahipliği yaptığı 2. Cambridge – Oxford – Sunway Biyomedikal Sempozyumu, önde gelen İngiliz ve Avustralya araştırma enstitülerinden dünyaca ünlü uzmanların sunumlarına sahne oldu. Sempozyum kapsamında Güneydoğu Asya çapında diyabet, kanser ve yaşa bağlı hastalıklarda görülen artış gibi güncel sağlık sorunları ele alındı.
  • Sunway University İşletme Fakültesi, öğrencilere yönelik bir Mesleki Gelişim Atölyesi organize etti. Öğrenci, mezun ve okutmanların çeşitli konularda sunumlar yaptığı atölye çalışması sırasında işletme öğrencilerine kariyerlerine iyi hazırlanmaları için sektörde aranan becerileri edinmelerinde ve istihdam olanaklarına erişimlerinde destek olacak konulara da değinildi.
  •  Sunway Tıp Merkezi, Harvard Tıp Fakültesi ile işbirliğiyle Asya-Pasifik bölgesi çapındaki sağlık çalışanlarının dünya standartlarında eğitim sağlamayı amaçlayan, bir yıl süreli sağlık hizmetleri sertifika programı Harvard Tıp Fakültesi Güneydoğu Asya Liderlik Programı’nın (HMS-SEAL) ilkini gerçekleştirdi. Programdan, yönetim alanına geçiş yapmak ya da idari pozisyonlarda görev almak isteyen klinik uzmanları ile direktör, yönetici veya müdür olmayı arzu eden tıbbi personel veya diğer personellerin faydalanması hedefleniyor.
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Sunway University’nin sunduğu akademik programların tümü, yüksek uluslararası standartlara uygundur. Üniversite, 2017 Malaysian Rating for University and University College Excellence (SETARA-2017) değerlendirmesi sonucunda, 2009’dan bu yana elinde tuttuğu Tier 5 “mükemmel” kalite sertifikasına tekrar layık görülmüştür. Eğitim kalitesi, istihdam oranları ve tesisleriyle en son yapılan QS Stars University Ratings sıralamasında liste başı olan Sunway ayrıca, 2018 QS World University Rankings for Asia sıralamasında, Asya’nın en iyi üniversiteleri arasında %2,5’luk dilimde yer almıştır.

Tüm bu sıralamalar, Sunway’in nitelikli akademik kadrosu ve eğitim ve araştırma konularındaki saygınlığının yanında, seçkin bir kampüs ortamında öğrenme olanağı sağlayan son teknoloji tesisleri ve altyapısının gücünü ortaya koyuyor. Yenilikçi öğretim yöntemleriyle öğrencilere bilgilerini zenginleştirme ve uygulama için geniş olanaklar sağlayan üniversitenin etkili araştırmaya odaklanmış olması da en iyilerden öğrenme ve en iyilerle çalışma imkânı veriyor.

Dünya vatandaşları ve sektörde aranan mezunlar yetiştiriyor

Sunway University, akademik programları ve müfredatının güncelliğini sağlamak için her seviyeden sektör liderleriyle bağlantı kuruyor. Öğrenciler Sunway’deki öğrenim hayatları sırasında uygulamalı bilim alanlarında kendilerine değerli bakış açıları kazandıran ve onları iş hayatına hazırlayan gerçek projeler üzerinde çalışıyorlar.

Kampüsteki akademik kadro ve öğrencilerden oluşan çokuluslu ve çokkültürlü topluluk, öğrencilerin küresel görüşlü profesyoneller olarak yetişmeleri için zemin hazırlayan akademik ortamı daha da zenginleştiriyor.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Sunway University, sektörde aranan, istihdam edilebilirliği yüksek mezunlar yetiştirmeyi ve öğrencilerine seçtikleri kariyer yolunda ilerlemeleri konusunda destek olmayı misyon edinmiştir. Bu doğrultuda, Sunway Kariyer Hizmetleri öğrencileri iş hayatına hazırlayacak doğru araçlar ve gerekli becerilerle donatırken, üniversite işverenlerle kurduğu yakın ilişkiler sayesinde hem piyasadaki işgücü ihtiyacına cevap veriyor hem de öğrencilerinin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Sunway Kariyer Hizmetleri, PRePARE programı kapsamında sosyal beceriler üzerine haftalık toplantılar, Kariyer Ağı etkinlikleri, kampüs içi görüşmeler, staj atölyeleri ve Kariyer Danışmanlık Hizmetleri gibi çeşitli hizmetler sağlıyor.

Etkinlikler ve Staj Programları

Öğrenciler, Sunway Kariyer Hizmetleri tarafından her yıl düzenlenen Kariyer Fuarında kariyer fırsatlarını keşfediyor ve potansiyel işverenleriyle tanışıyorlar. Sunway ayrıca sömestr tatillerini staj yaparak değerlendirmek isteyen öğrenciler için staj programları da koordine ediyor.

İstihdam Beklentileri

Sunway University mezunları, reklamcılık ve medyadan, elektroniğe, finansal hizmetlerden, BT’ye ve mühendisliğe kadar akla gelebilecek her çalışma alanında 500’den fazla yerel ve çokuluslu şirket tarafından istihdam edildi. Yakın dönemde öne çıkan işverenler arasında Ogilvy & Mather, Volvo, Citibank, British Petroleum ve daha birçok ünlü şirket bulunuyor.

Sunway’de Araştırma

Sunway’de Araştırma

Dünyada gerçek bir etki yaratmayı hedefleyen Sunway University, araştırma profilinin gelişimine son derece önem veriyor. Üniversite, Jeffrey Cheah Vakfı’nın desteğiyle büyük araştırma altyapısı yatırımları yapıyor ve güçlü araştırma profillerine sahip, çalışmalarının önde gelen akademik yayınlarda yayımlandığını kanıtlayabilen akademisyenleri istihdam ediyor. Bunlara ek olarak yepyeni ve son teknoloji laboratuvar ve tesisleriyle de gelişimine devam eden Sunway’de, uluslararası öğrenciler oldukça canlı ve ilham verici bir araştırma ortamına sahiptir.

Sunway University’nin çığır açan yenilikçi araştırmalarının etkileri dünya çapında hissedilmeye başladı bile. Timsahlardan ilham alan kanser ilacı çalışmalarından kültürel mirasın dijital olarak korunmasına ve kristal mühendisliğinden türler arası sosyal davranışların anlaşılmasına kadar Sunway’in araştırma çalışmaları, daha iyi bir dünya için çeşitli şekillerde katkı sağlıyor.

Kristalin Malzemeler, Radyasyon Bilimleri ve Sürdürülebilir Kalkınma gibi çok çeşitli konuları kapsayan Araştırmaların tamamı Sanat, Bilim ve Teknoloji ve Sunway Sağlık Hizmetleri Gelişimi Ensitüsü’ne de ev sahipliği yapan Disiplinlerarası Çalışmalar Fakültelerinde yer alan toplam dokuz merkezde yürütülmektedir.

Video thumb

Giriş Koşulları

Sunway’de lisans öğrenimi için başvuran öğrencilerin Sijil Tinggi Persekolahan Malaysia (STPM) olarak bilinen Malezya eğitim sistemi yüksekokul diplomasına denk bir mezuniyet belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Üniversite, çeşitli üniversite öncesi yeterliliklerine karşılık gelen genel puanları aşağıdaki yöntemlere dayanarak belirlemektedir:

A Düzeyi

A-Level, İngiliz eğitim sisteminde ortaöğretim eğitiminin tamamlandığını gösteren, İngiltere dışında da uluslararası denkliği kabul edilen bir belgedir. Başvuru sırasında öğrencinin A-Level belgesindeki en iyi üç notunun toplamı dikkate alınacaktır.

Uluslararası Bakalorya

Uluslararası Lisans Diplomalarındaki ek puanlar haricindeki notlarının toplamı belirtilen taban puanın üzerinde olan öğrenciler başvuru yapma hakkına sahiptir. Öğrencilerin buna ek olarak, öğrenimlerini başarıyla tamamladıklarını kanıtlayan diplomalarını da sunmaları gerekmektedir.

Lisansüstü eğitim

Sunway’de bir lisansüstü öğrenim programına katılmak isteyen öğrencilerin, başvuru yaptıkları bölümle ilgili bir alanda lisans veya onur (honours) derecelerine ve gerekli görülmesi halinde belirli bir not ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin en az 6.0 IELTS puanı veya buna denk TOEFL puanı alarak İngilizce yeterliliklerini kanıtlamış olmaları da beklenmektedir. Öğrenci adaylarından bazı durumlarda portföy veya farklı çalışmalar sunmaları da talep edilebilir.

Kabul şartları hakkında daha fazla bilgi alın…

Video thumb

Burslar ve Finansman

Sunway University, başarılı öğrencilerin yükseköğrenime erişimine destek olmak amacıyla liyakat bazlı burslar vermektedir.

2010’un Mart ayında kurulan ve Sunway Grup Başkanı’nın adını verdiği Jeffrey Cheah Vakfı, 2017 yılından itibaren çeşitli akademik alanlardan binlerce başarılı öğrenciye toplam 330 milyon RM burs verdi.

Sunway College, akademik başarılarıyla ödül ve burs şartlarını sağlayan öğrencilere Jeffrey Cheah Vakfı aracılığıyla sürekli olarak burs ve finansal ödül sağlayarak destek olmaktadır. Üniversitenin sağladığı çeşitli burs imkânlarından en başta gelenler ise şunlardır:

  • Jeffrey Cheah Giriş Bursu
  • Jeffrey Cheah Devamlı Burs
  • Sunway Spor Bursu
  • Sunway – ICAEW Küresel Muhasebecilik Burs Planı
  • Sunway Education Group – Elena Cooke Eğitim Fonu

Uluslararası öğrenciler Student LIFE Centre’daki personel ve danışmanlarla iletişime geçerek hangi burs programlarına başvurabilecekleri ve başvuru şartları konusunda bilgi alabilirler.

Bunların yanında, öğrenim programlarını üstün akademik başarıyla tamamlayan öğrencilere Jeffrey Cheah Eğitim Ödülü de verilebilmektedir.

Staj programları hakkında daha fazla bilgi alın…

Öğrenci yorumları

Öğrencilerin gözünden

Video thumb

"Samimi ve her daim desteğe hazır eğitmenler" Warren Christopher Öğrenim gördüğü alan BSc (Hons) Marketing

Başka öğrencilerin gözünden...

Bu üniversite için hiç yorum yok.

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.0Yüksek lisans

Minimum TOEF IBT

80Lisans

80Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
OTURUM AÇIN

Zaten üye misiniz?

Bağlan

FACEBOOK
close