COVID-19 güncellemesi: Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

Sunway University

Malezya Malezya

1,193 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at Sunway University

Sizin için İşletme ve Yönetim Çalışmaları bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Kozmopolit Kuala Lumpur’da bulunan ve İngilizce dilinde akreditasyonlu tüm programlarıyla birlikte 90’ı aşkın ülkenin öğrencilerini ağırlayan Sunway Üniversitesi, Malaysian Qualifications Agency tarafından beş yıldızla ödüllendirilmiş ve eğitim, istihdam ve olanaklar açısından uluslararası QS beş yıldıza layık görülmüş birinci sınıf bir kurumdur. Ayrıca, üniversite, Asya’daki en iyi %2 üniversite arasında yer almaktadır (2019 QS Asia University Rankings). 

Akıllı altyapıya yapılan 350 milyon RM’lik yatırıma sahip özel kampüs, turistik yerlere ve KL Uluslararası Havaalanına kolaylıkla ulaşılabilen bir konumda olup Pyramid alışveriş merkezine giden Canopy Walk’un bulunduğu Sunway Şehrindedir. 

Özel Öğrenci Refah ekibi, barbekü ve piknik alanları, klimalı mekanlar ve Wi-Fi’li çalışma alanlarına sahip farklı yurt olanakları sunulmaktadır.

Çeşitli kulüpler, topluluklar ve spor tesislerine sahip üniversitede öğrenciler, raket sporları, dövüş sporları, atletizm, futbol sahasına bakan kafesiyle SunGym, Olimpik yüzme havuzu ve havuz kenarındaki kafeden faydalanabilmektedir. 

Jeffrey Cheah Vakfı, Harvard, Oxford ve Cambridge ile olan araştırma ve burs planları eşliğinde Sunway’in üstün akademik personelini destekleyerek eğitim mükemmelliğini geliştirmekte ve global sürdürülebilir kalkınma için işbirliği yaratmaktadır. 

Sunway, prestijli çift diploma programlarında Lancaster University İngiltere ile, ayrıcalıklı mutfak ve ağırlama sertifikasyonunda Le Cordon Bleu Paris ile, değişim programlarında ise Western Michigan University, ABD ile işbirliği içindedir.

Cömert burs, finansman ve kişisel gelişime yönelik rehberlik hizmetleri sunan üniversitenin tüm programları, Sunway mezunlarını ve stajyerlerini istihdam eden 500’ü aşkın çok uluslu ve yerli kurumda staj imkanı sunmaktadır.

Öğrenci YAŞAM Merkezi içinde yer alan Sunway Mezunlar ekibi, dünya çapında karşılıklı fayda sağlayan ilişkiler geliştirmektedir.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

RM25,760

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

RM17,250

Meslek kursları
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

RM17,870

Harcamalar

Yaşam masrafları
Kaynak: Education Malaysia Global Services
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

RM13,840

Ortalama özel kira tutarı
Kaynak: Education Malaysia Global Services
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

RM5,375

Video thumb

Yenilikler

Sunway University, her zaman etkinliklere, atölyelere, seminerlere ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapan dinamik ve canlı bir topluluktur. Öğrenciler, ders veren ve günümüz global çağında hayati öneme sahip olan bir tür maruziyet yaşadıkları bu faaliyetlerin bir parçası olabilmektedir.

Son gelişmelerden bazıları:

Sunway University’nin Psikoloji bölümü, University of Western Australia ile işbirliği yapmaktadır

Sunway University, Psikoloji Bölümü üniversiteler arasındaki işbirliğini ele alabilmek amacıyla Ocak 2019 tarihinde University of Western Australia’nın (UWA) Fen Fakültesi üyelerini ağırladı.

Profesör Serguei Demidenko (Dekan), Profesör Nigel Marsh (Dekan Yardımcısı) ve Dr Alvin Ng Lai Oon (Psikoloji Bölüm Başkanı) dahil olmak üzere Sunway University’nin Bilim ve Teknoloji Okulu’nun personeli, lisansüstü seviyedeki işbirlikçi eğitim programlarına ilişkin fırsatları keşfetmek için UWA delegasyonuyla görüşmüştür. 

Ayrıca, UWA’nın lider İşletme Psikolojisi Yüksek Lisans derecesinin söz konusu birleşik girişim açısından ideal bir başlangıç noktası olacağı da ele alınmıştır. Lisansüstü program, sektörler tarafından yoğun ilgi görmekte olup UWA gibi dünyanın en iyi 100 üniversitesiyle birlikte çalışma imkanı sunmaktadır.

ASEAN Yükselen Araştırmacılar Açılış Konferansının ev sahipliğini Sunway University üstlendi

Güney Doğu Asya bölgesinden 300’ü aşkın araştırmacı, 2018 ASEAN Yükselen Araştırmacılar Açılış Konferansı (AERC) için Aralık 2018 tarihinde Sunway University’de toplanmıştır.

İki gün süren konferans, University of Cambridge, Wolfson College, Young Scientist Network (YSN) Maezya ve Cambridge University Malaysia Society işbirliği ile Sunway University tarafından düzenlenmiştir.

Uluslararası konferans kapsamında konuşmalar, forumlar, dersler, seminerler, teklif görüşmeleri ve sunumlar gerçekleştirilmiştir. Etkinlik, katılımcılara Cambridge deneyimi yaşatan Cambridge-tarzı salonda düzenlenen gala yemeğiyle sonlanmıştır.

Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

Sunway University’nin altı okulu uluslararası öğrencilere farklı konularda lisans ve lisansüstü program sunmaktadır.

Sunway University İşletme Okulu (SUBS)

Öğrencilerine ileri beceri ve en iyi işletme uygulamaları deneyimi kazandıran SUBS, ASEAN Bölgesinin önde gelen işletme okullarından birisidir. Programları, İngiltere’deki Lancaster University tarafından onaylanan okul, Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) üyesidir.

Sağlık ve Tıp Bilimleri Fakültesi

Bu okul, Hemşirelik Diploması vasıtasıyla hastaların tedavisi, rehabilitasyonu, danışmanlığı ve eğitimine ilişkin beceriler kazandırmaktadır.

Bilim ve Teknoloji Fakültesi

Okul, en yeni eğitim ve öğretim uygulamaları ve araştırma esaslı programlarıyla öğrencileri, biyoloji, programlama, bilgi sistemleri ve psikoloji alanındaki kariyerlere hazırlamaktadır.

Matematik Bilimleri Fakültesi

Okulun Aktüeryal Çalışmalar Lisans (Hons) programı, istatistik ve matematik tekniklerinin finansal alanda uygulanmasını içermekte olup öğrencileri finansal risk ve sigorta sektörlerinde çalışmak üzere sigorta uzmanı olmaları için gerekli profesyonel sınavlara hazırlamaktadır.

Konaklama Fakültesi

Okulun sertifika ve diploma programları, konaklama sektörünün sürekli değişen yapısını göz önünde bulunduran yeni trendleri ve eğitim uygulamalarını içermektedir. Okul, öğrencilere bu sektörde çalışmaları için gerekli becerileri kazandırmaktadır.

Sanat Fakültesi

Bu okul, öğrencilerin sanat yaratmadan yöneticiliğe kadar geniş kapsamı keşfetmelerine olanak tanıyan pratik yaklaşım eşliğinde iletişim ve liberal sanattan sahne sanatlarına kadar farklı disiplinler sunmaktadır.

Ayrıca, öğrencilerin kayıt oldukları programların ilk bölümünü Sunway’de tamamlayarak daha sonra ABD’deki üniversitelere problemsiz bir şekilde geçiş yapmalarına olanak tanıyan American Degree Transfer Programı sunulmaktadır.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Sunway University’nin akademik programları, yüksek uluslararası uyum standartlarına göre düzenlenmiştir. Üniversite, 2019 QS World University Rankings for Asia kapsamında %2’lik dilimdeki en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. Ayrıca, eğitim, istihdam ve tesisler açısından 2018 QS Stars University Ratings tarafından en yüksek seviye olan 5 yıldızla ödüllendirilmiştir (2021 yılına kadar geçerlidir).

Sunway University, 2009 yılından beri sahip olduğu kalite belgesi olan 2017 Malaysian Rating for University and University College Excellence (SETARA-2017) kapsamında Tier 5 “mükemmellik” sırasını korumayı başarmıştır. 

Bu ödüller, Sunway’ın akademik personelinin üstün kalitesini, eğitim ve araştırma alanındaki ve öğrencilerin öğrenme deneyimini geliştiren altyapısının ve tesislerinin farkını onaylamaktadır. Üniversite, araştırmaya verdiği önem ve gelişmiş eğitim yöntemleri sayesinde öğrencilerin bilgilerini arttırmasına ve uygulamasına olanak tanımaktadır.

Global vatandaşlar ve sektöre uygun mezunlar yetiştiriyoruz

Sunway University, programlarının ve müfredatının alakalı olmasını sağlamak amacıyla sektör liderleriyle bağlantı kurmaktadır. Öğrenciler, gerçek projeler üzerinde ve uygulamalı araştırma alanlarında çalışmakta, bu sayede, değerli fikirler edinerek iş dünyasına hazır hale gelmektedir.

Üniversitenin öğrenci ve akademik personel topluluğu, uluslararası çeşitliliğe sahip olup öğrenciler, global profesyoneller olarak yetişmelerine olanak tanıyan zengin kampüs olanaklarından faydalanmaktadır.

Sunway’de Araştırma

Sunway’de Araştırma

Sunway University, dünyada gerçek bir etki yaratmayı hedeflemektedir ve farklı disiplinlerde çalışmalar gerçekleştiren dokuz araştırma merkeziyle araştırma profilini geliştirmek için çaba sarf etmektedir. Sunway University, Jeffrey Cheah Vakfı desteğiyle birlikte araştırma altyapısını geliştirmeye ve güçlü araştırma profillerine ve önde gelen dergilerde kanıtlanmış yayın başarısına sahip akademisyenlere yatırım yapmaktadır.

Ayrıca, üniversite, bu amacına hizmet etmesi için yeni ve modern laboratuvarlar ve tesisler kullanmaktadır. Bu sayede, Sunway’in uluslararası öğrencileri oldukça canlı ve yardımcı bir araştırma ortamında eğitim alma şansına sahiptir.

Sunway University’nin çığır açan, yenilikçi araştırması, tüm dünyada etki yaratmaktadır. Hamam böceklerinden ilham alan kanser önleyici ilaçlardan kültürel mirasın dijital olarak korunmasına ve kristal mühendisliğinden türler arası sosyal davranışın anlaşılmasına kadar Sunway’in araştırma çabaları, dünyanın daha iyi bir yer olmasına katkı sağlamaktadır.

Tesisler

Tesisler

Sunway University, öğrencilerin kampüste daha etkin vakit geçirebilmeleri için bir dizi tesise ev sahipliği yapmaktadır. Sunway City, Petaling Jaya’da konumlu 22 akrelik geniş kampüs, akademik olanaklarla, konaklama ve spor tesisleriyle donatılmıştır.

Kaliteli internet bant genişliği

Öğrenciler, e-Öğrenme deneyimini yaşayabilmekte ve üniversite binalarını, derslikleri, kütüphaneyi, sınıfları, kafeteryayı ve açık alanları içerecek şekilde ana kampüsün her yerinden erişilebilir Wi-Fi imkanından faydalanabilmektedir.

Kaliteli bant genişliğinin daha gelişmiş faydaları arasında İngiltere, Avustralya ve Singapur’daki uluslararası Eğitim Araştırma ağlarına ve gelişmiş multimedya içerine erişim yer almaktadır. Öğrenci Wi-Fi hesapları, tarama, fotokopi ve yazdırma gibi olanaklara da erişim imkanı sunmaktadır.

Birinci sınıf kütüphane

Sunway University’nin yıllık 2,5 milyon RM’den fazla yatırım yaptığı kütüphanesi, ISO 9001:2008 belgeli olup Malezya’daki özel eğitim kurumları arasında en büyük kütüphanedir. Binlerce e-dergiye ve büyük uluslararası veri tabanlarına erişim imkanı sunan kütüphane, modern teknoloji donanımına sahiptir.

6690 metre karelik alanı kaplayan kütüphane, diğer eğitim alanlarına ilaveten izleme alanına, konferans salonlarına, eğitim odalarına ve BT olanaklarına sahiptir.

Özel laboratuvarlar ve kütüphane BT olanakları

Kampüste dört adet özel bilgisayar laboratuvarı olup 100’den fazla bilgisayar, öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca, kütüphane alanında Wi-Fi erişimi de bulunmaktadır.

Rekreasyon

Sunway, akademik olanakların yanı sıra kültür ve eğlence alanında harika bir altyapı sunmaktadır. Öğrenciler, atletizm ve tenisten judo ve frizbiye kadar çok sayıda imkandan ve ilgilendikleri spor dalında ilerlemelerini sağlayan çok sayıda spor kulübünden faydalanabilmektedir.

Video thumb

Burslar ve Finansman

Sunway University, liyakate dayalı burs olanaklarıyla başarılı öğrencilerin yüksek eğitime erişimini kolaylaştırmaktadır.

Mart 2010 tarihinde kurulan ve Sunway Grup Başkanının adını alan Jeffrey Cheah Vakfı, 2017 yılı itibariyle farklı alanlardaki yüzlerce başarılı öğrenciye 402 milyon RM’den fazla burs imkanı sunmuştur.

Sunway, Jeffrey Cheah Vakfı ile burs ve eğitim fonlarını burslar/ödüller vasıtasıyla başarılı öğrencilere dağıtmaya devam etmektedir. Üniversite, aşağıda belirtilenleri içeren kapsamlı burs imkanı sunmaktadır.

  • Jeffrey Cheah Entrance Scholarship (Jeffrey Cheah Giriş Bursu)
  • Jeffrey Cheah Continuing Scholarship (Jeffrey Cheah Daimi Bursu)
  • Jeffrey Cheah Foundation - Sunway Group Scholarship (Jeffrey Cheah Vakfı – Sunway Grup Bursu)
  • Sunway – ICAEW Global Accountant Scholarship Scheme (Sunway – ICAEW Global Muhasebeci Bursu)
  • School of Arts Music Scholarship (Sanat Fakültesi Müzik Bursu)
  • Jeffrey Cheah Continuing Scholarship (Jeffrey Cheah Daimi Bursu)

Uluslararası öğrenciler, hangi burslara başvuracaklarını ve başvuru adımlarına ilişkin diğer bilgileri Öğrenci YAŞAM Merkezindeki personelden ve danışmanlardan öğrenebilir.

Ayrıca, akademik programlarını üstün başarıyla tamamlayan öğrencilere Jeffrey Cheah Scholastic Award verilmektedir.

Öğrenci yorumları

Öğrencilerin gözünden

Video thumb

"Samimi ve her daim desteğe hazır eğitmenler" Warren Christopher Öğrenim gördüğü alan BSc (Hons) Marketing

Başka öğrencilerin gözünden...

Bu üniversite için hiç yorum yok.

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

Önemli bilgiler

Sıralamalar

QS World University Rankings 2021
Kaynak: QS

701st

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.0Yüksek lisans

Minimum TOEF IBT

80Lisans

80Yüksek lisans

Profile image1
close