Queen Mary University of London, Malta

Malta

2844 Görüntüleme

Londra Queen Mary Üniversitesi, öğrencilere tıp ve cerrahi lisans diplomaları vermektedir (Barts and The London Tıp ve Dişçilik Okulu).

  • 40'ın üzerinde akademik enstitü
  • Olağanüstü eğitim hizmetleri
  • Avrupa'nın en iyi dalış noktalarından biri
  • Birleşik Krallık'ta Tıp dalında 4üncü
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite tarafından söylenen

Genel Bakış

Birleşik Krallık'taki en iyi tıp okullarından biri olan Londra Queen Mary Üniversitesi (Barts and The London Tıp ve Dişçilik Okulu), öğrencilere Malta'da Eylül 2018 girişi için İngilizce dilinde tıp ve cerrahi lisans diplomaları vermektedir. Beş yıllık Malta Tıp ve Cerrahi Lisans Programları, Londra'daki Barts tıp okulunda verilenle aynı öğretim programına sahiptir.

Londra Queen Mary Üniversitesi, öğrencilere tıp ve cerrahi lisans diplomaları vermektedir (Barts and The London Tıp ve Dişçilik Okulu).

  • Birleşik Krallık'ta Tıp dalında 3üncü: The Guardian 2018 Üniversite Rehberi - konu sıralamaları
  • Birleşik Krallık'ta Tıp dalında 4üncü: Eksiksiz Üniversite Rehberi 2018

Program için lisansüstü girişi de mevcuttur.  İngilizce dil gereksinimi, 7,0 genel IELTS puanıdır. Bu test son 2 yıl içinde yapılmış olmalıdır.

Birleşik Krallık, AB ve yurt dışından gelen (AB dışı) öğrenciler için yıllık harç ücreti 35.000 avrodur.

Eylül 2018 girişi için son başvuru tarihi: 30 Haziran 2018, Cumartesi

Öğrenciler doğrudan Üniversite'ye başvuracaktır.

Malta adaları, İtalya sahilinden 100 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Malta'nın resmi dilleri Maltaca ve İngilizce'dir. Ancak çoğu insan İngilizce konuşmaktadır. Adanın iklimi yıl boyunca ılık ve güneşlidir. Yazları da sıcaktır.

Malta, Avrupa Birliği üyesidir ve para birimi avrodur. Adadaki geçim giderleri, diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında daha düşüktür. Londra, Frankfurt, Amsterdam, İstanbul ve Paris gibi birçok Avrupa merkezinden kolayca erişilebilir. Malta ve Gozo arasında yolcu taşıyan bir feribot hizmeti bulunmaktadır. Her feribot terminalinden adaların tüm bölgelerine otobüs kalkmaktadır.

Adalar hem yerliler hem de ziyaretçiler için güvenli bir ortam oluşturduğu için kişisel güvenlik konusunda öğrencilerin çekinmesi gereken hiçbir şey yoktur. Suç oranları 2015 OSAC Diplomatik Güvenlik Bürosu'na göre diğer gelişmiş ülkelerden daha düşüktür.

Malta, 40'ın üzerinde akademik enstitüye ve yurt dışından gelen 81.000 öğrenciye sahiptir. Malta'nın Akdeniz iklimini, inanılmaz manzaralarını, sıcak denizini, samimi halkını ve faaliyet seçeneklerini düşündüğünüzde bu rakam şaşırtıcı değildir.

Destekleyici ve ilham verici bir ortamda eğitim almanın yanı sıra yeni insanlarla tanışacak, dostluklar kuracaksınız. Dünyanın dört bir yanından öğrencilerle tanışacak, yeni deneyimler yaşayacak ve profesyonel küresel ağınızı kuracaksınız.

Yılın 300 günü güneş gören Malta'da açık hava faaliyetleri çok popülerdir. Öğrenciler tırmanma, trekking, raket sporları, golf, yüzme, yelkencilik, rüzgâr sörfü, kano, dalış, binicilik ve yamaç paraşütü gibi etkinliklere katılabilir. Müzik yapmak, çeşitli konserlere katılmak, açık hava tiyatrosu, sanat, film, gece hayatı, restoranlar ve kulüpler gibi başka faaliyetler de söz konusudur.

Gozo, hem kıyı hem de tekne dalışlarıyla Avrupa'nın en iyi dalış noktalarından biridir. Ayrıca Gozo'da futbol, yüzme, su polosu, yelkencilik ve daha birçok spor da popülerdir.

Gozo, bir UNESCO Dünya Mirası Sitesi olan 5500 yıllık Ġgantija Tapınaklarına da sahiptir. Rabat'a (Victoria) tepeden bakan Kale kasabası, Bronz Çağından beri yerleşik düzenin olduğu Knights of St John binalarıyla ortaçağ düzenini birleştirmektedir.

Gozo, ayrıca opera, konserler ve sanat sergileri gibi kültürel ve sanatsal faaliyetlerin iki ay boyunca kutlandığı Festival Mediterranea'ya da ev sahipliği yapmaktadır. Yazın düzenlenen Victoria Uluslararası Sanat Festivali, dünyanın her yanından sanatçıları bir araya getirmektedir. Ayrıca Paskalya boyunca Gaulitana Müzik Festivali'nde de ücretsiz etkinlikler düzenlenmektedir. Gozo, tüm bunların yanı sıra yıl başında 5 günlük karnaval faaliyetleri de düzenlemektedir.

Gozo'da beş kulüp bulunmaktadır. Ayrıca turist köyleri olan Marsalforn ve Xlendi'de barlar ve kafeler de mevcuttur. Gozo'ya pek turist gelmediği kış döneminde Maltalılar, Gozo'nun başkenti olan Victoria'da (Rabat) buluşmayı tercih etmektedir.  Victoria'da yıl boyunca yiyecek ve içecek servis eden birçok bar ve kafe bulabilirsiniz.

Başkent Victoria'da kütüphaneler, otobüsler, mağazalar, restoranlar, kafeler ve barlar mevcuttur. Ayrıca Victoria'da bir spor merkezi, sinema salonu, futbol sahası, opera salonları, kulüpler ve kiliseler de vardır.

Queen Mary University of London, Malta ile ilgili önemli bilgiler

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
ORTALAMA ÖZEL KİRA TUTARI
Kaynak: Numbeo

€682

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

€35,000

Öğrenci yorumları

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün Queen Mary University of London, Malta

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*

En fazla aranan bölümler Queen Mary University of London, Malta

1
Sağlık ve Tıp
Sağlık ve Tıp