COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

University of Canterbury International College

Yeni Zelanda Yeni Zelanda

66 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at University of Canterbury International College

University of Canterbury International College

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

UC International College (UCIC), Christchurch, Yeni Zelanda'da bulunmaktadır ve tamamlandığında, University of Canterbury’ye (UC) kayıt için doğrudan bir yol sağlayan çeşitli programlar sunmaktadır. UC, Yeni Zelanda’nın en eski ikinci üniversitesidir ve dünya standartlarında eğitim verme konusundaki 140 yıllık mirasıyla dünyadaki üniversiteler arasında ilk yüzde bir içinde yer almaktadır. UCIC'den mezun olmak, UC'deki lisans derecesi programlarına girişi garanti etmektedir.

UCIC, Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nın doğu kıyısında yer almaktadır. Hem denize hem de dağlara yakın olan şehrin sakinleri, bölgenin muhteşem manzaralarını ve bozulmamış doğal güzelliklerini keşfetmek için harika bir konumdadır. Yakınlardaki buzullar, plajlar ve bulut ormanları keşfedilmeye hazırdır ve bir açık hava eğlence aktiviteleri kültürüne sahip olan Yeni Zelanda, aynı gün içinde hem kayak hem de sörf yapabileceğiniz dünyanın sayılı yerlerinden biridir.

Christchurch, Güney Adası'ndaki en büyük yerleşim yeridir. Canlı ve dinamik şehir, birçok restoran, bar, müze ve canlı müzik ortamıyla Yeni Zelanda'da çeşitli ve çağdaş bir yaşam deneyimi sunmaktadır. Bu "Bahçe Şehri" gelişmiş bir şehir parkları ve botanik bahçeleri ağına sahiptir ve film ve sinema kültürüyle ünlüdür. Christchurch, çeşitliliğe sahip ve modern bir şehirdir ve UCIC'deki yeni öğrenciler, 100'ün üzerinde milletten oluşan bir öğrenim topluluğuna katılmaktadır.

UC'nin ana kampüsündeki öğrenciler, spor tesisleri gibi tüm UC tesislerinin ortak kullanımından yararlanabilir, çalışma kaynaklarına erişebilir ve hatta üniversite kulüplerine ve topluluklarına katılabilirler. UCIC programları, University of Canterbury derecelerine sorunsuz bir geçiş sağlayan benzersiz ve destekleyici bir ortam sunmaktadır.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

NZ$31,460

Harcamalar

Yaşam masrafları
Kaynak: Go to Study in New Zealand
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

NZ$11,960

Kampüs konaklama

NZ$16,600

Yenilikler

Yenilikler

Yakın zamanda ikinci kez virüsten tamamen arındırılan Yeni Zelanda ilerici, ileri görüşlü bir ülkedir ve belki de dünyadaki en başarılı Covid-19 müdahale planını uygulamıştır. UCIC, tüm programlarını Yeni Zelanda'daki öğrencileri için yüz yüze ve yurt dışında sınırların açılmasını bekleyen öğrenciler için online olarak sunmaktadır. Vakaların sıfırlandığı Yeni Zelanda'da sosyal mesafeye gerek yoktur ve üniversite tesisleri her zamanki gibi açıktır. Müdahale planının birçok yönü hakkında açık ve öz bilgiler, günlük güncellemeler ve destek iletişim bilgileri üniversitenin web sitesinde online olarak mevcuttur. Üniversite ve personeli, öğrencilerinin ihtiyaçlarına olabildiğince duyarlı olmayı amaçlamaktadır.

Bu zihniyetini daha geniş bir bağlamda gösteren UC, Yeni Zelanda'nın yakın çevresi ve dünya üzerindeki etkisini değerlendiren bir dizi çalışma ve girişim yürütmektedir. Üniversitenin Bilim Koleji yakın zamanda Yeni Zelanda'nın sürdürülebilir okyanus yönetimi politikası açısından iklim değişikliğine ve insan yerleşiminin geleceğine katkıda bulunma konusunda oynadığı rolü inceleyen birkaç makale yayınlamıştır.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

UCIC Programları, öğrencilerin UC lisans derecelerinin birinci veya ikinci yılına ilerlemelerini sağlayacaktır. Öğrenciler, iki veya üç yarıyılda tamamlanan, özenle seçilmiş sekiz modülde öğrenim görecektir. UCIC programları, öğrencinin üniversitede almayı planladığı eğitim programına bağlı olarak, zorunlu ve seçmeli derslerin bir kombinasyonunu içermektedir. UC'de beş akademik bölüm bulunmaktadır:

 • Sanat Fakültesi
 • İşletme ve Hukuk Fakültesi
 • Eğitim, Sağlık ve İnsan Gelişimi Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Bilim Koleji

Her fakülte, eğitime ve araştırmaya yönelik kendi yaklaşımını geliştirmiştir. Lisans, lisansüstü ve doktora düzeylerinde sağlanan eğitim programlarının yanı sıra üniversitenin mezunlar ağıyla ve profesyonel bağlantılarıyla etkileşim kurmak üzere tasarlanmış kısa süreli programlar bulunmaktadır.

UCIC öğrencileri, UC tarafından sunulan 150'den fazla programdan birine girmeye hazırlanmak için İngilizce dil becerilerini ve çalışma yöntemlerini de geliştirirler. Öğrenciler ayrıca üniversitede ve kariyerleri boyunca kendilerine fayda sağlayacak iletişim, liderlik, sunum becerileri ve proje yönetimi gibi çeşitli aktarılabilir beceriler geliştirirler.

Ücretler ve Finansman

Ücretler ve Finansman

2020/21 akademik yılı için tüm UCIC Programları öğrenim ücretleri web sitesinde mevcut olup tam program ücretlerini yansıtır. Yıllık öğrenci hizmetleri ücreti 870 NZD'dir ve öğrenciler kendi sağlık ve seyahat sigortalarını düzenlemelidir. Öğrenci vizesi almak için öğrenim ücretlerinin tamamı, eğitim programı başlamadan önce UCIC'ye ödenmelidir. Online öğrenciler yalnızca ilgili yarıyılda üstlenmek istedikleri dersler için ödeme yaparlar. UCIC destek hizmetleri ekibi, aday öğrencilere yardımcı olarak tavsiyelerde bulunabilir.

UC, her yıl öğrenci eğitimini finanse etmek için 20 milyon NZD'nin üzerinde ödül ve burs sağlamaktadır. Akademik mükemmellik veya sportif başarı gibi liyakate dayalı faktörlerin yanı sıra, finansal zorluklar temelinde verilen ve sosyal içerme ve eşitliğe ağırlık veren diğer burslar da dahil olmak üzere, birçok uygunluk kriteri bulunmaktadır. Öğrencileri aile sorumlulukları ile ilgili olarak desteklemek üzere bir Navitas aile burs programı da sunulmaktadır.

UCIC öğrencileri, UC burslarının birçoğuna başvurabilmekte olup seçeneklerin ve uygunluk kriterlerinin tam listesi üniversitenin web sitesinde mevcuttur. Başvurular online olarak yapılmaktadır.

Tesisler

Tesisler

Bir eğitim sağlayıcısı olarak 140 yılı aşkın bir mirasa sahip olan UC, 15.000'den fazla öğrenciden oluşan topluluğu için benzersiz bir öğrenme ortamı sunar. UCIC, arazi büyüklüğü bakımından Yeni Zelanda'nın en büyük kampüslerinden biri olan University of Canterbury'nin güzel Ilam kampüsünde yer almaktadır.

Kampüs, UC’nin Öğrenci Yurdu olan Ilam Apartments'ta yaşayan 2.000'den fazla öğrenci ile bir yerleşim kampüsüdür. Bu güvenli ve iyi tasarlanmış daireler, üniversitenin güzel peyzajlı bir köşesinde yer alır ve 800 kişilik bir dizi konaklama seçeneği sunar. Kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz odalar genelinde yüksek hızda internet, ortak mutfak, banyo ve çamaşır yıkama olanakları mevcuttur. Konferans salonlarına ve diğer kampüs olanaklarına sadece beş dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Ilam Apartments, her kökenden ve dünyanın her yerinden gelen çeşitli ve samimi bir öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır.

UCIC öğrencileri, UC öğrencileri ile aynı kaynaklardan ve tesislerden faydalanabilmektedir. Bunlar arasında barlar, müzik mekanları ile yiyecek ve içecek satıcıları gibi sosyal olanakların yanı sıra üniversitenin modern spor ve fitness tesisleri yer almaktadır. UC, tüm öğrencilerin kullanabileceği binlerce kitap, dergi ve dijital kaynak içeren modern ve tam donanımlı bir kütüphaneye sahiptir. UCIC öğrencileri, 140 öğrenci kulübü ve derneğinden herhangi birine katılarak UC öğrenci topluluğuna tam anlamıyla dahil olabilir ve üniversite deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanabilirler.

Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

UCIC'de öğrencilere akademik yolculuklarında yardımcı olmak için olağanüstü destek ve pastoral bakım sunulmaktadır. Bu, programla ilgili destekten kişisel bakıma kadar uzanmaktadır. Hizmetler şunları içermektedir:

 • Akademik destek - zaman yönetimi, makale yazma, araştırma becerileri, eleştirel düşünme ve referanslama gibi alanlarda yardım sunulmaktadır.
 • Engelli desteği - eşit muamele sağlamak ve tüm öğrencilerin eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için uzman desteği mevcuttur.
 • Sağlık ve Refah hizmetleri - danışmanlar ve zihin sağlığı rehberleri, öğrencileri herhangi bir kişisel sorun veya kaygıları ile ilgili olarak destekler.
 • İngilizce dil desteği - uluslararası öğrenciler dil becerileriyle ilgili ekstra yardım alabilirler.
 • Tıp merkezi - kampüs içinde yarıyıl dönemlerinde hizmet veren bir klinik bulunmaktadır.
 • Finansal destek - öğrenciler, hibe ve burs başvuruları da dahil olmak üzere paralarını ve fonlarını yönetme konusunda yardıma ve tavsiyelere erişebilirler.

UCIC, öğrencilerin sosyalleşmelerine, çevrelerine alışmalarına ve kendilerini UC topluluğunun bir parçası olarak hissetmelerine yardımcı olan oryantasyon programları yürüten özel bir uluslararası öğrenci destek ekibine sahiptir. Ekip, öğrencileri eğitimleri boyunca desteklemek, kişisel danışmanlık seansları sağlamak, dil desteği ve sosyal içerme konusunda yardımcı olmak için hazırdır.

Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

UCIC’de programlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Christchurch, University of Canterbury'deki çok çeşitli derece programlarına giriş garantisine sahiptir. UC, dünya çapındaki üniversitelerin ilk yüzde biri içinde yer almaktadır ve dünya çapında bir eğitim sağlayıcısı olarak kabul edilmektedir. UCIC öğrencileri, UC'nin kapsamlı kariyer destek hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Buna, özel online kariyer portalı, bir mentorluk programı, CV yazma desteği, kariyer atölyeleri ve etkinlikleri dahildir.

Öğrenciler, UCIC programları ve sonrasındaki derece programları sırasında istihdam edilebilirliklerini artırmaktadır. Mezun olduktan sonra iş ararken kendilerine yardımcı olacak beceri setleri oluşturmakta ve çok önemli deneyimler kazanmaktadırlar. Öğrenilen beceriler arasında sunum, planlama, liderlik ve ekip çalışması deneyimi ile problem çözme becerileri bulunur. UC’den alınan bir derece, mezunlara hem yurt içinde hem de yurt dışında çalışma olanağı sağlayan, uluslararası alanda tanınan bir yeterlik olup staj, iş deneyimi ve istihdam fırsatları bulma konusunda büyük bir değerdir.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

5.5Lisans

Minimum TOEF IBT

46Lisans

Profile image1
close