La Trobe University

İşletme & Yönetim

Avustralya Avustralya

16118 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 251

QS World University Rankings, THE World University Rankings ve Academic Ranking of World Universities’e göre dünyada ilk 400 üniversite arasında.

  • QS’e göre Ekonomi alanında en iyi 300 arasında
  • Çok sayıda yerel ve küresel kuruluşla işbirliği
  • Çeşitli sektörel ve mesleki programlar
  • Üniversitenin kariyer ekibinden tam destek
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite hakkında bilgi

Genel Bakış

La Trobe University, küresel akreditasyon ve ödüller, listeler ve ortaklıklar ile dünya çapında tanınan işletme ve yönetim programları sunuyor. La Trobe İşletme Fakültesi, küresel işletme eğitim ağ ve birliği AACSB International'ın bir üyesi olup lider derecelendirme kuruluşları QS World University Rankings, Timers Higher Education World University Rankings ve Academic Ranking of World Universities tarafından dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Okul, öğrencilerini sınıfta öğrendiklerini pratiğe dökmeleri için teşvik ediyor. Öğrenciler, işe yerleştirme, uluslararası öğrenim turları, işletme simülasyonları, sektörel eğitim ve saha ziyaretleri gibi, teorik eğitimlerini tamamlayıcı nitelikteki fırsatlardan faydalanıyor. La Trobe, işletme fakültesi öğrencilerini finans, inovasyon ve girişimcilik, liderlik ve insan kaynakları yönetimi gibi birçok alanda başarılı kariyerler için hazırlıyor.

La Trobe’un sunduğu farklı yönetimsel uzmanlıklara yönelik işletme programlarıyla öğrenciler yüksek seviye teorik ve mesleki beceriler kazanıyor. Sunulan eğitim, temel disiplinlere hakkında bilgiden, daha özelleşmiş yönetimsel konularda teori, araştırma ve uygulamayı bir araya getiriyor.

Ortaklıklar

La Trobe İşletme Fakültesi, çeşitli yerel ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yaparak seçkin işletme ve yönetim programları sunuyor. Okulun işbirliği yaptığı kuruluşlar arasında Chisholm Institute (Melborn – Avustralya), Ecole Superieure de Commerce (Montpellier – Fransa), Foreign Trade University (Hanoi – Vietnam) ve Hanoi University (Hanoi – Vietnam) bulunuyor.

Kariyer fırsatları

İşveren gruplarıyla yakın ilişkiler içinde bulunan La Trobe İşletme Fakültesi, Öğrenim Yönetim Sistemi Duyuru Panosu’ndaki bilgileri sürekli güncelleyerek öğrencilerini çeşitli fırsat ve istihdam olanaklarından haberdar ediyor. Üniversitenin Kariyere Hazırlık ekibi de öğrencilere kariyer hedeflerini belirleme, iş bulma, yatırımcı olma ve çeşitli becerilerini geliştirmeleri konusunda destek veriyor.

Üniversite, öğrencilerini işe yerleştirme, gönüllü çalışmalar, çevrimiçi eğitimler ve atölye çalışmaları gibi çeşitli girişimlerle iş hayatına hazırlıyor ve onlara işverenlerce talep edilen becerileri geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Staj ve çalışma imkânları sunan programlar, öğrencilere üniversitede öğrendiklerini gerçek bir iş ortamında uygulama olanağı veriyor.

Deneyim Temelli Öğrenim (ExBL) sayesinde öğrenciler, teorik kavramları gerçek sektörel problemlerle ilişkilendirebiliyor. La Trobe’un sunduğu çeşitli ExBL fırsatları kapsamında öğrenciler konuk öğretim görevlilerinden ders alabiliyor ve saha ziyaretleri gerçekleştirebiliyor.

Eğitim seçenekleri

Gerekli İngilizce Puanı

Minimum IELTS puanı

Yüksek lisans

6.5

Lisans

6.0

Minimum TOEFL IBT

Yüksek lisans

79

Lisans

64

Size en yakın IELTS sınav merkezini ve sınav tarihlerini arayın

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

La Trobe University ile ilgili önemli bilgiler

Sıralamalar

Hotcourses Diversity Index (Bu nedir?)

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ

Bu üniversitede 107 uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ

0.23% Türkiye’den gelen öğrenciler

Times Higher Education World University Rankings 2020
Kaynak: THE

251

GENEL PUAN

46.9%

ÖĞRETİM

27.1%

ULUSLARARASI GÖRÜNÜM

83.8%

Yenilik ve Gelişim

51.3%

ARAŞTIRMA

33.1%

Referans

73.3%
QS World University Rankings 2020
Kaynak: QS

400

Academic Ranking of World Universities 2019
Kaynak: ARWU

301

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
YAŞAM MASRAFLARI

A$28,444

KAMPÜS KONAKLAMA

A$11,648

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

A$35,820

YÜKSEK LİSANS

A$37,450

MESLEKİ

A$31100

*Gösterilen fiyat örnek amaçlıdır, lütfen üniversite ile iletişime geçin

CRICOS

Kurum kodu:00115M

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün La Trobe University

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*