ESL Explore

Giriş

Austin Texas Üniversitesi (UT), Birleşik Devletler' deki en büyük devlet üniversitelerinden biri ve dünyanın en iyi 50 üniversitesinden biridir. Birinci kademe araştırma üniversitesi olarak, UT 18 kolej ve fakülteye ve 50.000'den fazla öğrenciye sahiptir. UT, işletme, mühendislik, eczacılık, hukuk ve bilgisayar bilimlerinde sıralamalarda ilk 20 içerisinde bulunan programlara sahip olması ile tanınmaktadır. Üstün eğitim, araştırma ve kamu hizmeti ile üniversitenin temel amacı, yaşamları öğrenme, keşif, özgürlük, liderlik, bireysel fırsat ve sorumluluk gibi temel değerler yoluyla toplum yararına dönüştürmektir.

ESL Hizmetleri

UT, 1965 yılından bu yana Uluslararası Ofisinde İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) programını desteklemektedir. Programlar çeşitli öğrenciler için her yeterlilik seviyesinde mevcut bulunmaktadır. Programlar arasında İngilizce Dil Programı, Akademik İngilizce Programı, yaz programları, öğretmen eğitimi ve CELTA ile kişiye özel dil ve kültür programları bulunmaktadır.

ESL Hizmetleri'nin mevcut tüm eğitmenleri lisansüstü eğitim almıştır, en az 1 yabancı dil konuşmaktadır ve ABD dışında öğretmenlik yapmış, seyahat etmiş veya yaşamıştır. Birçoğu 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan her eğitmenin uluslararası eğitimde çalışma deneyimi bulunmaktadır.

UT, 120'den fazla ülkeden 7.000'i aşkın uluslararası öğrenci ve akademisyenden oluşan uluslararası bir topluluğa sahiptir. Her yıl 40'tan fazla ülkeden sekiz ila dokuz yüz öğrenci UT ESL' ye gelmektedir. Başlıca köken yerleri Suudi Arabistan, Meksika, Güney Kore, Japonya, Çin, Arjantin ve Türkiye'dir.

Öğrenci yurtları, özel veya ortak daireler, kooperatif evleri ve aile yanı konaklama gibi UT kampüsüne yakın pek çok konut seçeneği bulunmaktadır. UT ESL' ye katılan öğrencilere çok sayıda kaynak sunulmaktadır, ancak kendi düzenlemelerini yapmaları gerekmektedir.

Öğrenciler sınıf dışı ABD ve Teksas kültürü hakkında bilgi sahibi olurlar ve haftalık sosyal etkinliklerimiz, İngilizce alıştırma vakitleri ve çok dilli konuşma grupları aracılığıyla yeni arkadaşlıklar kurarken, güzel şehir Austin'i keşfederler.

Austin, Teksas'ın başkentidir ve yaşamak, çalışmak ve eğlence için en iyi yerler listesinde istikrarlı bir şekilde yüksek sıralamaya sahiptir. Şu anda yaklaşık 930,000 nüfusu ile ABD'nin 11. büyük şehridir. Austin, diğer şehirlere kıyasla daha küçük bir kasaba hissine ve nispeten daha düşük bir yaşam maliyetine sahiptir. Austin, bisiklet, doğa yürüyüşü ve yüzme gibi açık hava etkinlikleri için çok sayıda park ve yeşil alan sunmaktadır. İklimi sıcaktır ve yılda yaklaşık 300 gün güneşli bir gökyüzü mevcuttur. Austin, "Dünyanın Canlı Müzik Başkenti" olarak da bilinmektedir. Austin ve çevresinde 150'den fazla canlı müzik mekanı bulunmaktadır. Tiyatro, sanat ve film gibi diğer eğlencelere kolayca erişilebilmektedir. Bu nedenlerden dolayı, Austin her yıl 20 milyondan fazla ziyaretçi kabul etmektedir.