Video thumb

Genel Bakış

Griffith University dünya genelinde en iyi üniversiteler arasında %2’de yer alan devlet destekli bir araştırma kurumudur. Hem lisans hem de lisansüstü seviyede geniş bir program yelpazesi sunan kurum 2021 QS World University Rankings: Top 50 Under 50’de (50 Yılı Doldurmamış En Başarılı 50 Üniversite) 33. sırada yer alarak yüksek bir başarı elde eden genç bir üniversitedir.

Üniversite öğretim ve araştırma kalitesiyle tanınır. Öğrenciler mühendislikten BT ve havacılığa kadar birçok disiplinde eğitim alma fırsatına sahiptir. Üniversitenin iftihar ettiği güçlü sektör bağları ek avantajıyla birlikte 200’ün üzerinde derece alınabilmektedir.

Üniversite çalışma konularından sekizi programlarına ait küresel profil ile ShanghaiRanking Küresel Akademik Konular Sıralaması 2020’ye göre ilk 100 arasında yer almıştır. Ayrıca, kurum 2018 Excellence in Research for Australia’da araştırmalarının başarısı ile takdir toplamıştır; bu da üniversitenin 50 disiplinde dünya standartlarında veya üzerinde bir performans sergilediğinin altını çizmektedir.

Griffith’te öğrenciler çok çeşitli tesis, hizmet ve etkinliklere erişim sayesinde kapsamlı bir deneyim kazanır. Öğrenciler, Griffith’teki öğrenim alanlarını kullanabilir, spor kulüplerine katılabilir ve açık alanda muhteşem bir yaşam tarzının keyfini çıkarabilirler. Kampüsleri, Logan, Brisbane ve Gold Coast olmak üzere Avustralya’nın 3 büyük şehrinde yerleşiktir. Hepsi öğrencilere hem doğal güzelliklerin hem de şehrin sunduğu imkânlarını tadını çıkarma fırsatı sunar. Griffith University 40 yılı aşkın eğitim deneyimiyle fark yaratan mezunlar yetiştirme konusunda oldukça başarılıdır – bu başarı, üniversitenin 130’dan fazla ülkede 200.000’i aşkın güçlü mezun topluluğu ile kanıtlanmıştır.

Griffith University - image gallery 2

Eğitim seçenekleri

Mimarlık, İnşaat ve Planlama

Griffith, pratik eğitim veren tasarım stüdyoları ve sürdürülebilirliğe olan odağıyla programlarını şekillendirmekte, daha güçlü bir öğrenim deneyimi sunmaktadır.

İşletme ve Devlet

Öğrenciler, diğer pozisyonların yanı sıra özel şirketlerde, danışmanlık şirketlerinde ve devlet birimlerinin veya kurumlarının her düzeyinde iş fırsatı bulabilmektedir. Griffith Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümü ShanghaiRanking Küresel Akademik Konular Sıralaması 2020’ye göre dünyada 3’üncü sıradadır.

Kriminoloji ve Hukuk

Griffith Hukuk Fakültesi ShanghaiRanking Küresel Akademik Konular Sıralaması 2020’ye göre Avustralya’da 1’inci sıradadır. Öğrenciler sektör bilgisine sahip öğrenimden faydalanmakta ve akademik çalışmaları sırasında gerçek davalar ve müvekkillerle çalışarak değerli deneyimler kazanabilmektedir.

Eğitim

Bu programlar, teoriyle uygulamayı birleştirerek öğrencileri işe hazırlamakta ve onlara ilginç, farklı yerlerde öğretim becerilerini geliştirme fırsatı sunmaktadır.

Mühendislik, Bilişim ve Havacılık

Griffith, sivil, elektrik, çevre, mekanik ve yazılım mühendisliği programlarıyla birlikte bilgisayar bilimleri, bilgi sistemleri ve multimedya tasarımı alanlarında da Bilişim programları sunmaktadır. Ayrıca Avustralya'nın en büyük takdir gören Havacılık programına da sahiptir.

Beşeri Bilimler, Diller ve Sosyal Bilimler

Öğrenciler bu bölümde topluluklar, kültürler, halk hakkında ve insanlarla nasıl etkin iletişim kurabilecekleri gibi konularda daha derin bir anlayışa sahip olacaktır.

Tıp, Dişçilik ve Sağlık

Griffith öğrencileri ve araştırmacıları, çeşitli sağlık uzmanlıklarında çalışmalar hazırlayarak birinci sınıf tesislerde eğitim almaktadır. Griffith Hemşirelik ve Ebelik bölümü ShanghaiRanking Küresel Akademik Konular Sıralaması 2020’ye göre dünyada 2’nci sıradadır.

Müzik ve Sahne Sanatları

Öğrenciler, kendini en kalifiye müzisyenleri yaratmaya adamış ödüllü öğretmenlerden, son teknolojiyle donatılmış alanlarda eğitim almaktadır.

Bilim ve Çevre

Öğrenciler, modern laboratuvarlarda ödüllü öğretmenlerden eğitim almakta ve aynı zamanda sektör bağlantılarından faydalanarak pratik deneyim kazanmaktadır.

Görsel ve Kreatif Sanatlar

Öğrenciler, tasarım, güzel sanatlar, fotoğrafçılık ve dijital medya arasından seçim yapabilmektedir. Queensland Sanat Fakültesi, ayrıca Avustralya'nın en büyük film okulu olan Griffith Film Okulu'na sahiptir. Öğrenciler burada film, medya prodüksiyonu, animasyon ve oyun tasarımı eğitimi almaktadır.

Griffith University - image gallery 3

Giriş koşulları

Griffith University’de lisans, yüksek lisans ve araştırma derecelerine devam etmek isteyen öğrenciler için standart İngilizce dil giriş koşulları şöyledir şöyledir:

  • İnternet-tabanlı(iBT) TOEFL: alt puanların 19’un altında kalmaması şartıyla 79 puan
  • Pearson İngilizce Testi (Akademik): her alandan en az 50 puan almak kaydıyla 58 genel puan
  • IELTS: her alandan en az 6.0 puan almak kaydıyla 6.5 genel puan

Lisans dereceleri için akademik giriş koşulları Avustralya 12 Yıllık veya eşdeğer bir akademik başarıyla kıyaslanabilir ortaöğretimin tamamlanmış olmasını kapsar. Bazı programlar özel ön koşullar, daha yüksek giriş koşulları içermekte veya öğrencilerin portföy, tıbbi kontroller veya profesyonel iş deneyimi sunmasını gerektirmektedir.

Yüksek lisans derece programlarında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin lisans veya üzerinde bir dereceye ya da tanınmış bir üniversiteden lisans eğitimine eşdeğer bir dereceye sahip olmaları gerekir. Öğrenciler Griffith’e giriş şartı olarak minimum akademik puan ortalaması (GPA) şartını yerine getirmelidir. Üniversite, aynı zamanda bazı derece programları için öğrencilerin iş deneyimi veya ön eğitim yoluyla kazandıkları bilgileri tanır.

Griffith University - image gallery 4

Tesisler

Griffith University’de sunulan imkanlar şöyledir:

Amfiteatrlar

Üniversitenin modern amfiteatrları 50 ila 700 koltuk kapasitesinde değişen en modern öğrenim alanlarıdır.

Spor

Spor tesisleri spor salonları, tenis sahaları, atletizm parkurları, havuzlar, futbol sahaları ve eğlence salonlarından oluşur.

Yemek ve İçecek

Üniversite çok çeşitli kampüs içi kafe ve restoranlara sahiptir.

Kütüphane

Griffith University bireysel ve grup çalışma alanları ve akademik eğitim atölye çalışmaları sunan bir kütüphane ağına sahiptir.

Stüdyo ve laboratuvarlar

Üniversite laboratuvarları ve stüdyoları sektörle ilişkili bir ortamda çalışabilmeleri için öğrencilere özel yapılandırılmıştır.

Mağazalar

Griffith University’nin kampüs içi satış hizmetleri tüm öğrencilere rahatlık sağlar.

Bilgisayarlar ve baskı

Griffith University kampüste ortak kullanıma açık laboratuvarlar, baskı ve kopyalama tesislerine sahiptir.

Griffith University - image gallery 5

Burslar ve Finansman

Üniversite uluslararası öğrencileri desteklemeye yönelik çeşitli burslar suna, örneğin:

Griffith 2020 Başlangıç Bursu

Bu burs 2020 yılı 2 veya 3’üncü dönemde bir lisans veya yüksek lisans derecesine başlayan tüm uluslararası öğrencilere yöneliktir. Burs 2020 2 veya 3’üncü dönem öğrenim harcı ücretlerinin %20’sini kapsar.

Griffith Üstünlük Bursu

Bu burs, Griffith University’de lisans ve lisansüstü derece programlarına başvuru yapan üstün başarılı öğrencilere verilir. Burs, öğrenim süreleri boyunca öğrenim masraflarının %50’sini kapsar.

Uluslararası Öğrenci Başarı Bursu – Lise Öğrencileri

Bu burs, yurtdışından Griffith University’deki lisans programlarına başvuru yapan üstün başarılı lise öğrencilerine verilir. Burs, öğrencilerin tüm program süreleri boyunca öğrenim ücretlerinin %25’ini kapsar.

Uluslararası Öğrenci Başarı Bursu – Lisansüstü Program Çalışmaları

Üniversitedeki lisansüstü program çalışmalarına başvuru yapan üstün başarılı öğrenciler, tüm öğrenim süreleri boyunca öğrenim ücretlerinin %25’ini kapsayan bu bursa başvuru yapabilir.

Griffith University - image gallery 6

Öğrenci Güvenliği

Güvenli kampüsler

Griffith University öğrencilere şiddet, taciz ve ayrımcılıktan uzak güvenli ve kapsayıcı bir kampüs topluluğu sağlamayı taahhüt eder.

Kampüs içi güvenlik hizmeti

Griffith University güvenlik hizmetleri tüm kampüslerede günün 24 saati tüm öğrencilere sağlanır. Güvenlik hizmetleri Kampüs Destek Ekibi tarafından yönetilmektedir. 

Ekip güvenlik sorunları, ilk yardım desteği, kampüs bilgilendirme, kampüs içi tehlikeler, trafik ve park yaptırımlarına odaklanan bir güvenlik hizmeti sunar. Ekip öğrencilerin her güvenlik soruşturmasında başvurabileceği birimdir.

Güvenlik korumaları

Öğrenciler Griffith University kampüsünde geç saate kadar kalırsa, kurumun güvenlik korumaları araçlarına ya da kampüs içi konaklama alanlarına güvenle ulaşmalarına yardımcı olacaktır.

Griffith University - image gallery 7

Mezun sonuçları

Kariyer ve istihdam hizmeti

Üniversitenin kariyer ve istihdam hizmetleri öğrencilerin akademik çalışmaları süresince ve mezuniyetten sonra kariyerlerini planlaması, işe hazır hale gelme ve iş bulmasına yardımcı olur. Öğrenciler istihdam olanaklarını geliştirmek ve hayallerindeki işi bulma şanslarını arttırmak için özgeçmiş yazma, mülakat hazırlığı, ön yazı ve iş arama teknikleri konusunda yardım alabilir.

Üniversitenin kariyer geliştirme danışmanları öğrencilere şu konularda yardımcı olur:

  • kariyer seçeneklerini anlamak
  • Kendilerini potansiyel işverenlere cazip bir şekilde tanıtma,
  • Öğrenimlerini sürdürürken uygun bir iş bulma.

Kariyer geliştirme ekibi öğrencilere iş arayışlarında sosyal medyayı nasıl kullanacaklarının yanı sıra meslek ağı kurma çalışmalarını nasıl başlatacaklarını gösterir. Aynı zamanda öğrencilere, derece programlarıyla bağlantılı kariyer seçeneklerinin yanı sıra istihdamı içeren işe alım uygulamaları konusunda en güncel bilgileri sunar.

Üniversitenin kaynakları ve çevrimiçi destek seçenekleri, öğrencilere Avustralyalı işverenlere hitap eden motivasyon mektubu, özgeçmiş ve LinkedIn profili hazırlama konusunda yardımcı olur.

close