Video thumb

Genel Bakış

Griffith University dünya genelinde en iyi üniversiteler arasında %2’de yer alan devlet destekli bir araştırma kurumudur. Hem lisans hem de lisansüstü seviyede geniş bir program yelpazesi sunan kurum 2021 QS World University Rankings: Top 50 Under 50’de (50 Yılı Doldurmamış En Başarılı 50 Üniversite) 33. sırada yer alarak yüksek bir başarı elde eden genç bir üniversitedir.

Üniversite öğretim ve araştırma kalitesiyle tanınır. Öğrenciler mühendislikten BT ve havacılığa kadar birçok disiplinde eğitim alma fırsatına sahiptir. Üniversitenin iftihar ettiği güçlü sektör bağları ek avantajıyla birlikte 200’ün üzerinde derece alınabilmektedir.

Üniversite çalışma konularından sekizi programlarına ait küresel profil ile ShanghaiRanking Küresel Akademik Konular Sıralaması 2020’ye göre ilk 100 arasında yer almıştır. Ayrıca, kurum 2018 Excellence in Research for Australia’da araştırmalarının başarısı ile takdir toplamıştır; bu da üniversitenin 50 disiplinde dünya standartlarında veya üzerinde bir performans sergilediğinin altını çizmektedir.

Griffith’te öğrenciler çok çeşitli tesis, hizmet ve etkinliklere erişim sayesinde kapsamlı bir deneyim kazanır. Öğrenciler, Griffith’teki öğrenim alanlarını kullanabilir, spor kulüplerine katılabilir ve açık alanda muhteşem bir yaşam tarzının keyfini çıkarabilirler. Kampüsleri, Logan, Brisbane ve Gold Coast olmak üzere Avustralya’nın 3 büyük şehrinde yerleşiktir. Hepsi öğrencilere hem doğal güzelliklerin hem de şehrin sunduğu imkânlarını tadını çıkarma fırsatı sunar. Griffith University 40 yılı aşkın eğitim deneyimiyle fark yaratan mezunlar yetiştirme konusunda oldukça başarılıdır – bu başarı, üniversitenin 130’dan fazla ülkede 200.000’i aşkın güçlü mezun topluluğu ile kanıtlanmıştır.

Griffith University - image gallery 2

Yenilikler

Griffith University, özellikle sürdürülebilir kalkınma konusundaki kararlılığıyla takdir toplayarak son zamanlarda yapılan uluslararası değerlendirme anketlerinde öne çıkmıştır ve dünya üniversite sıralamalarındaki yükselişine devam etmektedir.

2021 Times Higher Education Impact Rankings, Griffith University'yi sürdürülebilir kalkınma kategorisinde 1115 enstitü arasından 38. olarak göstermiştir, bu başarısıyla ilk 40 içerisinde yer alan tek Gold Coast enstitüsüdür. Times Higher Education Impact Rankings, üniversitelerin performansını 2015 yılında Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan sürdürülebilir kalkınma hedeflerine göre ölçen bir sıralamadır. Bu sıralamanın hedefleri, barış ve refah ilkelerinin geniş bir kapsama yayılması için çaba göstermek, küresel eşitsizlik ve yoksulluk problemlerini ele almak ve gezegen üzerindeki etkimizi azaltmaktır.

Griffith University, 2021 QS World University Rankings'te (Dünya Üniversite Sıralamaları) 290. olmuştur, geçtiğimiz seneye göre 13 sıra ve 2014'ten bu yana 51 sıra yükselmiştir. Rektör Yardımcısı ve Baş Profesör Carolyn Evans'ın bu konudaki düşünceleri: "Sektörün küresel bir pandemiden böylesine etkilendiği bir dönemde QS tarafından değerlendirilen 1300 üniversite arasında ilk 300'e girebilmek bizim için inanılmaz bir moral kaynağı oldu."

Üniversitenin gelişmeye devam eden uluslararası itibarı, birçok alanda dünyayı etkileyen araştırmalar gerçekleştiren ve toplum olarak karşılaştığımız en büyük zorluklardan bazılarıyla ilgilenen araştırma gruplarının kalitesiyle ve etkisiyle desteklenmektedir.

Griffith University - image gallery 3

Giriş koşulları

Griffith University’de lisans, yüksek lisans ve araştırma derecelerine devam etmek isteyen öğrenciler için standart İngilizce dil giriş koşulları şöyledir şöyledir:

  • İnternet-tabanlı(iBT) TOEFL: alt puanların 19’un altında kalmaması şartıyla 79 puan
  • Pearson İngilizce Testi (Akademik): her alandan en az 50 puan almak kaydıyla 58 genel puan
  • IELTS: her alandan en az 6.0 puan almak kaydıyla 6.5 genel puan

Lisans dereceleri için akademik giriş koşulları Avustralya 12 Yıllık veya eşdeğer bir akademik başarıyla kıyaslanabilir ortaöğretimin tamamlanmış olmasını kapsar. Bazı programlar özel ön koşullar, daha yüksek giriş koşulları içermekte veya öğrencilerin portföy, tıbbi kontroller veya profesyonel iş deneyimi sunmasını gerektirmektedir.

Yüksek lisans derece programlarında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin lisans veya üzerinde bir dereceye ya da tanınmış bir üniversiteden lisans eğitimine eşdeğer bir dereceye sahip olmaları gerekir. Öğrenciler Griffith’e giriş şartı olarak minimum akademik puan ortalaması (GPA) şartını yerine getirmelidir. Üniversite, aynı zamanda bazı derece programları için öğrencilerin iş deneyimi veya ön eğitim yoluyla kazandıkları bilgileri tanır.

Griffith University - image gallery 4

Tesisler

Griffith University’de sunulan imkanlar şöyledir:

Amfiteatrlar

Üniversitenin modern amfiteatrları 50 ila 700 koltuk kapasitesinde değişen en modern öğrenim alanlarıdır.

Spor

Spor tesisleri spor salonları, tenis sahaları, atletizm parkurları, havuzlar, futbol sahaları ve eğlence salonlarından oluşur.

Yemek ve İçecek

Üniversite çok çeşitli kampüs içi kafe ve restoranlara sahiptir.

Kütüphane

Griffith University bireysel ve grup çalışma alanları ve akademik eğitim atölye çalışmaları sunan bir kütüphane ağına sahiptir.

Stüdyo ve laboratuvarlar

Üniversite laboratuvarları ve stüdyoları sektörle ilişkili bir ortamda çalışabilmeleri için öğrencilere özel yapılandırılmıştır.

Mağazalar

Griffith University’nin kampüs içi satış hizmetleri tüm öğrencilere rahatlık sağlar.

Bilgisayarlar ve baskı

Griffith University kampüste ortak kullanıma açık laboratuvarlar, baskı ve kopyalama tesislerine sahiptir.

Griffith University - image gallery 5

Burslar ve Finansman

Üniversite uluslararası öğrencileri desteklemeye yönelik çeşitli burslar suna, örneğin:

Griffith Üstün Başarı Bursu

Bu burs, Griffith University’de lisans ve lisansüstü öğretim programlarına başvuru yapan üstün başarılı uluslararası öğrencileri ödüllendirir. Burs, programın tamamı boyunca öğrenim ücretlerinin %50’sini karşılar.

Uluslararası Öğrenci Akademik Üstün Başarı Bursu

Bu burs, Griffith University’de lisans ve lisansüstü öğretim programlarına başvuru yapan üstün başarılı uluslararası öğrencileri ödüllendirir. Burs, programın tamamı boyunca öğrenim ücretlerinin %25’ini karşılar.

Uluslararası Öğrenci Akademik Başarı Bursu

Bu burs, Griffith University’de lisans ve lisansüstü öğretim programlarına başvuru yapan üstün başarılı uluslararası öğrencileri ödüllendirir. Burs, programın tamamı boyunca öğrenim ücretlerinin %10’unu karşılar.

Griffith University - image gallery 6

Öğrenci Güvenliği

Güvenli kampüsler

Griffith University öğrencilere şiddet, taciz ve ayrımcılıktan uzak güvenli ve kapsayıcı bir kampüs topluluğu sağlamayı taahhüt eder.

Kampüs içi güvenlik hizmeti

Griffith University güvenlik hizmetleri tüm kampüslerede günün 24 saati tüm öğrencilere sağlanır. Güvenlik hizmetleri Kampüs Destek Ekibi tarafından yönetilmektedir. 

Ekip güvenlik sorunları, ilk yardım desteği, kampüs bilgilendirme, kampüs içi tehlikeler, trafik ve park yaptırımlarına odaklanan bir güvenlik hizmeti sunar. Ekip öğrencilerin her güvenlik soruşturmasında başvurabileceği birimdir.

Güvenlik korumaları

Öğrenciler Griffith University kampüsünde geç saate kadar kalırsa, kurumun güvenlik korumaları araçlarına ya da kampüs içi konaklama alanlarına güvenle ulaşmalarına yardımcı olacaktır.

Griffith University - image gallery 7

Mezun sonuçları

Kariyer ve istihdam hizmeti

Üniversitenin kariyer ve istihdam hizmetleri öğrencilerin akademik çalışmaları süresince ve mezuniyetten sonra kariyerlerini planlaması, işe hazır hale gelme ve iş bulmasına yardımcı olur. Öğrenciler istihdam olanaklarını geliştirmek ve hayallerindeki işi bulma şanslarını arttırmak için özgeçmiş yazma, mülakat hazırlığı, ön yazı ve iş arama teknikleri konusunda yardım alabilir.

Üniversitenin kariyer geliştirme danışmanları öğrencilere şu konularda yardımcı olur:

  • kariyer seçeneklerini anlamak
  • Kendilerini potansiyel işverenlere cazip bir şekilde tanıtma,
  • Öğrenimlerini sürdürürken uygun bir iş bulma.

Kariyer geliştirme ekibi öğrencilere iş arayışlarında sosyal medyayı nasıl kullanacaklarının yanı sıra meslek ağı kurma çalışmalarını nasıl başlatacaklarını gösterir. Aynı zamanda öğrencilere, derece programlarıyla bağlantılı kariyer seçeneklerinin yanı sıra istihdamı içeren işe alım uygulamaları konusunda en güncel bilgileri sunar.

Üniversitenin kaynakları ve çevrimiçi destek seçenekleri, öğrencilere Avustralyalı işverenlere hitap eden motivasyon mektubu, özgeçmiş ve LinkedIn profili hazırlama konusunda yardımcı olur.

close