International students

Studying at La Trobe is a uniquely Australian experience.

At La Trobe, we offer an Australian experience like no other. Our friendly, multicultural campuses are based in beautiful settings ranging from native bushland to inner-city metropolitan. What are you waiting for?

Find your course

La Trobe University - image gallery 1

Genel Bakış

2017'de 50. yaşını kutlayan La Trobe Üniversitesi, 50 Yaş Altındaki En İyi 50 Üniversite sıralamasına (QS 2017 Dünya Üniversite Sıralamaları) girmiş genç ve hırslı bir üniversitedir. Üniversitenin yaptığı araştırmalar, dünyanın en iyi %1,4'lük kısmına girmeyi (QS 2017 Dünya Üniversite Sıralamaları) başarmıştır ve tesisleri arasında birinci sınıf bir moleküler bilim kompleksi, hukuk fakültesi ve doğal yaşamı koruma alanı bulunmaktadır.

Profesyonel eğitim ortamları, çeşitli sektörlerle bağlantıları ve gerçek çalışma deneyimi sunma fırsatlarıyla öğrenciler uluslararası düzeyde kabul gören bir diplomaya sahip olacaktır.

La Trobe'daki Kariyere Hazırlık ekibi, öğrencileri mezuniyet sonrası hayata hazırlamaktadır. Kariyere Hazırlık ekibi, öğrencilerin CV'lerini geliştirmelerine, iş bulmalarına, mülâkat alıştırması yapmalarına yardımcı olmakta ve yüz yüze kariyer danışmanlığı yapmaktadır.

La Trobe, yurt dışından gelen öğrencilerin Avustralya'ya gelir gelmez kendilerini rahat hissedebilmeleri için çeşitli destek hizmetleri de sunmaktadır. Yeni öğrencilerin yeni bir ülkede üniversite hayatına sorunsuz bir şekilde alışabilmesi için ikamet danışmanları, Uluslararası Öğrenci Danışmanlık Ağı ve vize sorunlarından çalışma yoğunluğuna kadar yüz yüze destek de bu hizmetlere dahildir.

Öğrenciler, dokuz kampüs lokasyonundan kendilerine en uygun olanı seçebilir. Dünyanın en yaşanabilir şehri Melbourne'daki kampüsten La Trobe'un Tatlı Su Araştırma Tesisi'nin bulunduğu Mildura kampüsüne ya da Sydney kampüsüne kadar herkese uygun kampüslerimiz mevcuttur.

110 farklı ülkeden 7.000'in üzerinde öğrenci, 20 resmi üniversite spor kulübü ve sayısız topluluklarıyla La Trobe, yurt dışından gelen öğrenciler için mükemmel bir yerdir.

La Trobe University - image gallery 2

Yenilikler

La Trobe Üniversite'ndeki son gelişmelerden bazıları şunlardır:

Sıralamalar

La Trobe, küresel akademilerde en önemli sıralamalardan biri olan The Times Yüksek Öğretim sıralamasında ilk 400 üniversite arasına girmiştir. Bunun ötesinde Üniversite'nin Sanat ve Beşeri Bilimler bölümü dünya sıralamasında ilk 200'e, yani küresel bağlamda ilk yüzde birlik dilime girmiştir.

Kariyer Danışmanlığı

La Trobe Üniversitesi, öğrencilerin ilgi alanlarındaki sektör çalışanlarıyla eşleştirildiği ve deneyimlerini öğrendiği yeni bir Kariyere Hazırlık Danışmanlığı programı açmıştır. Bu program, öğrencilerin ağlarını genişletmelerini ve mesleki ilgi alanları hakkında nitelikli bilgiler edinmelerini sağlamaktadır.

Sydney Kampüsü

La Trobe Üniversitesi'nin 10 milyon AUD'lik Sydney kampüsü, Hyde Park'ta açıldı. Son teknolojileri kullanan eğitim ortamları ve sesli ve görsel ekipmanlar, bu kampüsün önemli özelliklerinden. Bina A sınıfı, 5 yıldızlı NABERS Enerji puanına sahip, doğal ışıktan ideal düzeyde faydalanıyor ve Hyde Park ile şehir manzaralarına sahip.

La Trobe University - image gallery 3

Eğitim seçenekleri

La Trobe, yurt dışından gelen öğrencilere birçok dalda kurslar sunmaktadır. Konu alanlarından bazıları şöyle:

  • Muhasebe, Finans ve Analitik
  • İşletme ve Yönetim
  • Turizm, Konaklama ve Etkinlik Yönetimi
  • Bilişim, Siber Güvenlik ve Mühendislik
  • Bilim ve Biyoloji Bilimleri
  • Sağlık ve Hemşirelik
  • Hukuk ve Kriminoloji

Listelenen tüm konu alanlarında hem lisans hem de lisansüstü eğitim verilmektedir. Lisans derecesi veren lisans eğitimleri genellikle üç yıl sürmektedir. Lisansüstü veya mastır dereceleri, öğrencinin ilk derecesine yakın bir dalda daha ileri çalışmalar gerektirmektedir, ancak kursun farklı bir alanda olduğu durumlar da mevcuttur.

Araştırma programları

Araştırma programları, araştırma derecesi, PhD veya Doktora ile mastır derecesi vermektedir.

Araştırma programlarına katılan öğrenciler, dil ve akademik gereksinimleri karşılamalı ve La Trobe Üniversitesi'nde uygun bir akademik danışman bulmalıdır.

La Trobe College Australia, ayrıca İngilizce ve Kurum çalışmaları ve Diplomalarda destekleyici kurslar da vermektedir. Bu kurslar, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin Üniversite'de bir programda gelişme katedebilmesi için gerekli becerileri kazanmasına yardımcı olmaktadır.

La Trobe'da tüm konu alanlarındaki programlar sektör odaklıdır ve öğrencilere önemli deneyimler kazandırma ve stajyerlik ve sektör pozisyonları fırsatlarıyla mesleki ağlar kurma şansını sunmaktadır.

La Trobe University - image gallery 4

La Trobe'da Hayat

La Trobe'da hayat sadece derslere girmek ve kitaplara kapanmaktan ibaret değildir. Yurt dışından gelen öğrencilerin çabucak anlayacağı gibi canlı bir kültür de mevcuttur. Kampüs, öğrencilerin ilgilerini keşfedebilecekleri veya sosyalleşebilecekleri fırsatlarla doludur.

Eğlence ve Rekreasyon

Öğrenciler açık derslere ve müzakerelere, tiyatro gösterilerine, film gösterimlerine, görsel sanat sergilerine ve konserlere katılabilir. Ayrıca öğrencilerin keyifle yemek yiyebileceği veya arkadaşlarıyla vakit geçirebileceği birçok restoran ve kafe de mevcuttur.

La Trobe Öğrenci Birliği

La Trobe Öğrenci Birliği birçok sosyal ve kültürel etkinlik düzenlemektedir. Birlik, ayrıca 1967 yılından beri öğrenciler tarafından hazırlanan öğrenci dergisi Rabelais'in idaresinden de sorumludur.

Kampüste oyunculuktan tiyatroya, dinden politikaya kadar öğrencilerin farklı ilgi alanlarına cevap veren yüzün üzerine öğrenci kulübü ve topluluğu da mevcuttur. Ayrıca öğrenciler kendi kulüplerini açmakta da serbesttir. La Trobe'da hayat hakkında daha fazla bilgi...

La Trobe University - image gallery 5

Mezun sonuçları

La Trobe Üniversitesi'nin Kariyere Hazırlık ekibi, iş bulma, girişimcilik ve becerilerini geliştirme konularında öneriler vererek öğrencilerin kariyer yolunu geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Verilen hizmetler arasında kariyer danışmanlığı, yüz yüze danışmanlık, CV kontrolü ve mülâkat pratiği de bulunmaktadır.

La Trobe ayrıca öğrencilerin istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmek için aşağıdaki gibi programlar da sunmaktadır:

  • Danışmanlık programı: Öğrencilerin ilgi alanlarında bilgi ve deneyime sahip biriyle eşleştirilmesi.
  • Gönüllü iş deneyimi: Öğrencilerin işyerinde pratik becerilerini geliştirmelerini ve işyeri deneyimi kazanmalarını sağlar.

La Trobe'daki çoğu kurs, öğrencilere bölümleriyle ilgili bir sektörde pratik deneyim de sunmaktadır. Bunlara bölümlerindeki bir projede bir sektör ortağıyla birlikte sektöre dayalı öğrenim ve çalışma da dahildir. Stajyerlikler, öğrencilerin kıymetli sektör deneyimleri kazanırken aynı zamanda akademik kredi de almalarına yardımcı olmaktadır. Stajyerlikler ayrıca sektörde pozisyon fırsatları da sağlamaktadır. Örneğin klinik ve eğitim pozisyonları, çoğu Sağlık bilimleri ve Eğitim kursunun bir parçasıdır.

Mezuniyet Sonrası hakkında daha fazla bilgi...

La Trobe University - image gallery 6

Giriş Koşulları

La Trobe Üniversitesi'nde bir lisans programına girmek için başvuran uluslararası öğrencilerin, belirli bir not ortalamasıyla Avustralya'nın 12 yıllık eğitimine denk bir eğitimi kendi ülkelerinde tamamlamış olmaları gereklidir.

La Trobe Üniversitesi'nde lisansüstü bir programa girmek için Avustralya'daki lisans programına denk bir lisans programının gerekli puan ortalamasıyla bitirilmiş olması gereklidir. Bazı durumlarda lisans programı yoluyla edinilen eğitime denk kabul edilmesi halinde ilgili iş deneyimi veya mesleki akreditasyon yoluyla edinilen eğitim de dikkate alınabilir.

Araştırma derecesiyle mastır başvurusu yapan öğrencilerin, La Trobe'dan veya kendi ülkelerindeki başka bir tanınan üniversiteden ya da eğitim kurumundan H1 ya da H2A seviyesinde veya bu seviyelere denk bir seviyede onur derecesiyle bir lisans programını tamamlamış olması gereklidir. Bazı durumlarda onur derecesi almış H2B seviyesindeki adaylar da değerlendirmeye alınabilir.

Öğrencilerin Profesyonel Doktora veya PhD kabulü için değerlendirilmeleri, onur derecesiyle bir lisans veya mastır programını tamamlamış olmalarına ve en az üç yıllık ilgili mesleki deneyime sahip olmalarına ve araştırma uzmanlıklarını kanıtlamalarına bağlıdır.

İngilizce Dili Gereksinimleri

La Trobe Üniversitesi, yurt dışından gelen öğrencilerin kabul edilebilmeleri için belirli derecede İngilizce yeterliliği karşılamalarını gerektirmektedir. Lisans programları için başvuran öğrencilerin IELTS'de hiçbir bölümde 6.0'ın altında puan almadan en az 6.0 ortalamaya sahip olmaları gereklidir. Lisansüstü programları için başvuran öğrencilerin IELTS'de hiçbir bölümde 6.0'ın altında puan almadan en az 6.5 ortalamaya sahip olmaları gereklidir. Diğer belirli İngilizce test puanları da dikkate alınmaktadır.

Giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi...

La Trobe University - image gallery 7

Burslar ve Finansman

Yurt dışından gelen öğrenciler, La Trobe Üniversitesi'nde aşağıdakiler dahil çeşitli burslardan faydalanabilir…

La Trobe Yüksekokulu Mükemmeliyet Bursu (CES)

Bu burs, lisans ve lisansüstü programlara kabul edilen yüksek başarı göstermiş uluslararası öğrencilere verilmektedir. Burslar, yıllık harç ücretlerinden %15, %20 ve %25 indirim değerindedir ve sınırlı sayıda verilmektedir.

Öğrencilerin bu bursa kabul edilmeleri için lisans programları için en az 26 veya üzeri puanla Uluslararası Bakalorya Diplomasına (Avustralya Denkliğinde) sahip olmaları veya lisansüstü programları için yüzde 65 veya üzeri ağırlıklı not ortalamasına sahip olmaları gibi belirli İngilizce dili ve akademik giriş koşullarını karşılıyor olmaları gereklidir.

Lisans ve lisansüstü bölgesel kampüs bursları

La Trobe'un bölgesel kampüslerinden birinde okuyan uluslararası öğrenciler için bu burslar 5.000 AUD'ye kadar bir değere sahiptir. Öğrencilerin kursları için İngilizce dili ve akademik gereksinimleri karşılamış olması ve Üniversite'nin bölgesel kampüslerinden birinde lisans veya lisansüstü bir program için koşulsuz bir teklifleri olması gereklidir.

Lisansüstü Araştırma Bursları

Bu burslar, La Trobe'da lisansüstü araştırmalara başvuru yapan öğrenciler içindir. Yurt dışından gelen öğrenciler, ayrıca harç ücretlerini karşılamak ve bazı durumlarda geçim masraflarını karşılamak için burslara başvurabilir.

Diğer burslar arasında tam zamanlı araştırma mastırı veya PhD adayları için La Trobe Üniversitesi Lisansüstü Araştırma Bursları (LTUPRS) ve üstün başarı gösteren uluslararası öğrenciler için La Trobe Üniversitesi Tam Harç Ücreti Araştırma Bursları (LTUFFRS) da mevcuttur.

close