Pathways School

You are here:
Trinity College - The University of Melbourne - image gallery 1

Genel Bakış

1870'de kurulan Trinity College, Oxford ve Cambridge’in İngiliz yüksekokulları modeline dayanmaktadır. University of Melbourne için uygulamalı bir yüksekokul olan Trinity ile aralarındaki bağlantı 1876'da başlamıştır. Yurt dışından gelen ve University of Melbourne’da eğitim almak isteyen yetenekli öğrenciler, akademik mükemmeliyete sahip Trinity College Hazırlık Kursları (TCFS) programını takip edebilirler. University of Melbourne'daki uluslararası lisans öğrencilerinin yaklaşık yüzde 25'i Trinity'nin hazırlık programlarından gelmektedir.

TCFS, öğrencilerin gerekli puanları almaları koşuluyla University of Melbourne için lisans dersi eğitimini garanti eden tek hazırlık programıdır. Önde gelen akademisyenler tarafından verilen TCFS programı, hem özenli hem de zorlayıcı bir programdır. Universty of Melbourne ile iş birliği yapılarak tasarlanmıştır ve üniversitenin akademik kurulunun denetiminden geçmiştir.

60'ın üzerinde ülkeden öğrenciye eğitim vermiş olan Trinity, 140 yıllık tarihiyle gurur duymaktadır. Şehir merkezine sadece 1,5km mesafede bulunan Trinity College, sessiz ve sakin bir University of Melbourne kampüsünde yer almaktadır.

Trinity College - The University of Melbourne - image gallery 2

Yenilikler

Trinity öğrencisi, Avustralya ulusal robotbilim yarışmasında ödüllendirildi

Trinity College Hazırlık Kursu öğrencisi olan Rachel Ye, Avustralya ulusal robotbilim yarışmasında robot becerileri şampiyonu unvanını elde etti ve turnuva şampiyonu (VRC/VEXU) olmayı başardı. Bu galibiyetler, ona ABD'deki 2019 Robotics World Championship’e (Dünya Robotbilim Şampiyonası) katılma hakkı sağladı.

İnanılmaz bir kararlılığa sahip olan Rachel, günde en az 12 saatini robotbilim çalışmalarına harcadı. Trinity College, ona robotbilim çalışmaları ve okuldaki dersleri arasında denge sağlayabilmesi için destek oldu ve ulusal yarışmaya katılımını teşvik etti.

Robotun tasarımı hem topları taşıyabilmelerini hem de farklı hedeflere ateş etmelerini gerektiriyordu. Rachel diyor, "[Robotbilim] bir çocuğa bakmak ve hem yaratıcılığını hem de mantığını kullanarak büyümesini ve gelişmesini görmek gibi. Robotu yaptığımda önce temeliyle başladım ve ardından mancınık ve zımba gibi topları ateşleme yöntemlerini denedim".

Şu anda Avustralya birincisi olan Rachel, ulusal düzeyde birkaç robotbilim yarışmasında yer aldı ve Trinity College tarafından kendisine akademik hayatı ve robotbilim konusunda sunulan özgürlük ve destekten dolayı oldukça mutlu.

Trinity College - The University of Melbourne - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Hazırlık kurslarındaki öğrenciler, akademik ve araştırma mükemmeliyeti ile dünyanın önde gelen üniversitelerinden olan University of Melbourne için en ideal geçiş programını seçebilmek adına birebir rehberlik almaktadır. İki temel dersin yanı sıra, hazırlık öğrencileri aynı zamanda sunulan 11 seçenekten üç seçmeli ders görecektir.

Bu rehberlik, öğrencilerin University of Melbourne içinde seçtikleri lisans bölümüne doğrudan yerleştirilebilecekleri programlara kaydolmalarına yardımcı olmaktadır. Bu programlar, öğrencilerin lisans programı için gereken derslerde eğitim görmelerini sağlar ve aynı zamanda kabul edilmelerini sağlayacak yüksek bir TCFS puanı alma fırsatı verir.

30 yıllık deneyimi ile Trinity College, öğrencileri Avustralya'nın önde gelen üniversitelerinde çeşitli akademik seçimlere hazırlayan esnek bir müfredat sunmaktadır. Aynı zamanda üniversite, 2020 Times Higher Education Rankings’e (Yükseköğretim Sıralamaları) göre Avustralya'nın en iyi üniversiteleri arasındadır.

Trinity College - The University of Melbourne - image gallery 4

Geçiş Programları

Trinity College Hazırlık Kursları programı, hem İngilizce dili hem de akademik sonuç kriterlerini karşılayan yabancı öğrenciler için tasarlanmıştır. Aynı zamanda Avustralya'nın üniversite hayatını keşfetmek isteyen ve University of Melbourne veya diğer Avustralya üniversitelerinde eğitim görmek isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır.

University of Melbourne, lisans eğitimine doğrudan geçiş programları sunmaktadır. Bu programlar, odaklanmış bölüm akışları, öğrencilere kendi tempolarında çalışma fırsatı, bireysel tavsiyeler ve üniversite deneyimi ile öğrencileri yükseköğrenimleri için hazırlar.

Trinity College, Avustralya'nın en iyi hazırlık programlarından bir tanesine sahiptir. Her yıl 1.500'ün üzerinde yabancı öğrenciyi University of Melbourne ve diğer önde gelen Avustralya üniversitelerinde başarıya hazırlamaktadır.

Trinity College - The University of Melbourne - image gallery 5

Nasıl Başvurulur

Başvuru Adımları

Yurt dışından gelen öğrenciler, web sitesini ziyaret ederek Trinity College için gereken başvuru adımlarını takip etmelidir.

Başvuru başarılı olduktan sonra öğrencilere bir teklif mektubu gönderilecektir. Trinity College'a kabul edilen öğrenciler giriş, başlangıç tarihi, ödenecek ücretler ve ilgili politikalar hakkında bilgi veren bir teklif mektubu alırlar.

Teklif Kabulü

Öğrenciler, okuldaki yerlerini onaylamak için:

  • teklif mektubunda belirtilen tüm koşulları karşılamalıdır.
  • kabul sayfasına tarihi yazmalı ve imzalamalıdır.
  • teklif mektubunda görüntülenen ilk taksiti ödemelidir.

Ücret ödeme yöntemleri

Öğrenciler, harç ücretini kredi kartı, banka poliçesi veya doğrudan para yatırma/telgraf para havalesi yollarıyla ödeyebilirler.

Öğrenciler için konaklama

18 yaş altı öğrenciler, öğrenci vizesi başvurusunda bulunmadan önce konaklama tercihlerinin okul tarafından onaylanması gerekmektedir.

Kayıt onaylama

Trinity College, ödeme alındıktan ve İçişleri Bakanlığı yönergeleri karşılandıktan sonra öğrenci kayıtlarını onaylayacaktır.

Vize başvurusu

Öğrenciler, öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak için elektronik Kayıt Onayı (e-COE), CAAW mektubu (18 yaş altı öğrenciler için) ve diğer gerekli belgelere sahip olmalıdır.

Trinity College - The University of Melbourne - image gallery 6

Burslar ve Finansman

Okul, 2020 yılında hazırlık kursu programlarına katılan 40 öğrencinin harç ücretinde %50 indirim yapacaktır. Bu burslar, rekabetçiliğe göre tahsis edilecektir ve öğrencilerin akademik becerilerine göre verilecektir.

Burs almaya hak kazanabilmek için aday öğrencilerin çok iyi lise notlarına sahip olmaları, kalıcı bir Avustralya vatandaşı olmamaları ve Trinity College hazırlık kursları başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Burs için ayrı bir başvuru gerekli değildir.

Dört eleme döneminin her birinde verilecek burs sayıları belirlidir:

  • Ocak-Mart 2020 girişleri için Kasım 2019
  • Temmuz 2020 girişleri için Nisan 2020
  • Ağustos 2020 girişleri için Mayıs 2020
  • Ekim 2020 girişleri için Temmuz 2020

Hak kazanan adaylar, eleme dönemlerinden sonraki iki hafta içerisinde e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.

Trinity College - The University of Melbourne - image gallery 7

Konum

Avustralya, sahil kentleri ve plajları, kültürel mekanları, eşsiz doğal hayatı, birinci sınıf yemekleri, sportif başarıları ve çok kültürlü nüfusu ile ün kazanmış bir ülkedir.

Neden Melbourne?

Sıklıkla dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak gösterilen Melbourne, eğlenceli ve heyecan verici bir yerdir. Mimarisi, kültür çeşitliliği, tramvayları, alışveriş merkezleri ve sporlarıyla ünlü, yaklaşık dört milyon nüfusu olan çok kültürlü ve modern bir şehirdir. Melbourne şehri aynı zamanda mükemmel kahveleri ve yemekleriyle ün kazanmıştır. Şehirde keşfedilmeyi bekleyen birçok restoran ve kafe bulunmaktadır.

Melbourne, Avustralya'nın kültürel merkezi olarak kabul edilir ve çeşitli tiyatrolar, üniversiteler, müzik mekanları, müzeler, sanat galerileri, sinemalar ve kütüphanelere sahiptir. Melbourne ayrıca Melbourne Uluslararası Sanat Festivali, Melbourne Uluslararası Komedi Festivali, Melbourne Uluslararası Film Festivali ve Melbourne Fringe Festivali dahil olmak üzere geniş ölçüde takdir edilen festivallere ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

close