Skip to main content
University of Adelaide - image gallery 1

Genel Bakış

Dünya genelinde en iyi üniversiteler arasında ilk %1’de yer alan ve Group of Eight olarak bilinen Avustralya araştırma üniversiteleri topluluğunun bir üyesi olan University of Adelaide, öğrencilere uluslararası düzeyde tanınan derece seçenekleri sunan seçkin bir kurumdur.

Mezunları arasında 110 Rhodes Bursiyeri ve 5 Nobel Ödülü sahibi bulunan bu üniversite, öğretimde yüksek standartlara sahiptir. Sahip olduğu elverişli akademisyen-öğrenci oranı, uluslararası öğrencilere bu kurumda, başarılı olmak için gerekli desteğin verildiğine işaret eder.

Üniversitede 100’ü aşkın ülkeden 7.385 uluslararası öğrenci bulunur - öğrenci topluluğunun %27 gibi büyük bir kısmı yurtdışından gelmektedir.

Adelaide’da 200’ü aşkın lisans ve lisansüstü program seçeneği mevcuttur. Modern tesisleri ve dünyada öncü teknolojik imkânları ile University of Adelaide, öğrencilerine sınırsız kariyer seçenekleri sunar. Derece programları, ilgili sanayilerde faaliyet gösteren öncü kurumların tavsiyeleri ve devlet kurumlarıyla yürütülen sıkı çalışmalar doğrultusunda tasarlanır - böylelikle öğrencilerin, gelecekte karşılarına çıkabilecek zorluklarla baş etmeye hazır olmaları sağlanır.

University of Adelaide, dünya genelinde çeşitli bağlantılara sahiptir. İhtiyaç sahibi toplumların yaşamlarını iyileştirmek adına, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika genelindeki hükümetler, işletmeler ve diğer üniversitelerle birlikte çalışır.

Bünyesinde bulunan Kariyer Hizmetleri Birimi öğrencilere, ağ kurma ve işverenlerle bağlantı kurma imkânı sunar; ayrıca iyi bir CV hazırlama konusunda yardımcı olacak onları gelecek kariyerlerine hazırlar.

Güney Avustralya’da bulunan Adelaide, güvenli, temiz ve oldukça yeşil bir şehirdir - aynı zamanda The Economist’in dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde 5. sırada yer almaktadır. Avustralya’daki diğer şehirlere kıyasla, bu şehirde yaşam giderleri makuldür. University of Adelaide’ın ana kampüsü şehir merkezinden yürüme mesafesinde bulunur. Öğrenciler Adelaide’da sanat galerilerinden stadyumlara kadar çok çeşitli kültürel imkânlardan asla uzakta kalmaz.

University of Adelaide - image gallery 2

Yenilikler

Adelaide Üniversitesi, Avustralya'nın önde gelen araştırma kurumlarından biri olarak konumunu doğrulayan teşvik edici ve zorlu yeni projelerde yer almaktadır.

Yeni Araştırmalar İçin 11.93 Milyon AUD

Adelaide Üniversitesi’ne, Avustralya Hükümeti tarafından prestijli 17 Avustralya Laureate Burslarından 2’si, 1 Endüstriyel Dönüşüm Eğitim Merkezi ve 4 Gelecek Bursu olarak toplam 11.93 milyon AUD değerinde bağış yapılmıştır. Bu bağışlar, Üniversitenin güneş yakıtı üretimiyle sera gazı emisyonlarının azaltılması, yeni matematiksel tekniklerin geliştirilmesi ve şarap endüstrisinin karlılığının geliştirilmesi gibi alanlardaki öncü araştırmaları için verilmiştir.

Siber Güvenlikte Yeni Kooperatif Araştırma Merkezi

Avustralya Hükümeti, sektörde lider yeni bir siber güvenlik Kooperatif Araştırma Merkezine (CRC) 50 milyon AUD yatırım yapma taahhüdünde bulunmuştur. Bu, işletmelerin ve vatandaşların siber ortamda güvenliğini sağlamak için çözümler üretmeye ve sunmaya yardımcı olacaktır. Adelaide Üniversitesi, 6 öğrenim kurumu ve 3 fakültesinden araştırmacıları ile araştırma ve inovasyon programlarını şekillendirmeye yardımcı olan önemli bir ortaktır.

University of Adelaide - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Prestijli Sekizli Gruba (Go8) üye olan ve en araştırma ağırlıklı üniversitelerden biri olarak sıralanan Adelaide Üniversitesi, öğretim ve öğrenim sonuçlarına önem vermekte ve mükemmellik sunmaktadır. Go8 Kalite Doğrulama Sistemi, Avustralya'daki önde gelen araştırma üniversiteleri için bir kalite güvence faaliyetidir. Bu faaliyet, Üniversitenin lisans programlarının Go8 genelinde kıyaslanabilir ve dünya çapındaki önde gelen üniversiteleri ile aynı doğrultuda olduğunu teyit etmektedir.

Üniversite, güvenilir bir öğretim felsefesi ve müfredatı, e-öğrenim ve öğretim stratejisi geliştirmekten sorumlu olan Adelaide Eğitim Akademisini faaliyete geçirmiştir. Bu, Üniversitenin öğrencilerinin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayan ve onları seçtikleri alanda bir yükseköğrenime veya kariyere tam olarak hazırlayan nitelikli eğitim sunmasını sağlar.

Üniversite, öğretim sonuçlarını geliştirmek için aşağıdakileri sağlar:

 • Öğrenim ve öğretim tesisleri için BT desteği
 • Görsel-işitsel donanım
 • Çevrimiçi öğrenim uygulamaları
 • Öğrenim yönetim sistemi
University of Adelaide - image gallery 4

Departman Yapısı

Adelaide Üniversitesi, öğrencilerinin beklentilerini tam olarak karşılayan birinci sınıf bir eğitim sunmaktadır. Üniversitenin lisans, lisansüstü ve araştırma programları 5 fakültesine yayılmıştır..

Sanat Fakültesi

Sanat Fakültesi, ilgi çekici ve zorlu sanat, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında dereceler sunmaktadır. Öğrencilere, dünya üzerinde gerçek anlamda etkili olmak için gerekli olan araç ve bilgileri sağlar. Burada, öğrencilerin düşünmeye, araştırmaya ve iletişim kurmaya teşvik edilmesi, mezun olduktan sonra cazip bir kariyer geliştirmelerine yardımcı olur.

Mühendislik, Bilgisayar ve Matematik Bilimleri Fakültesi

Öğrenciler, Fakültenin gerçek dünya araştırma ve danışmanlığına giden yolu açan güçlü sanayi bağlarından yararlanacaklardır. Fakültenin gelişmiş tesisleri ve uzman kadrosu, fırsatlar dünyasına kapıları açmaktadır. Petrol, İnşaat ve Mühendislik alanları dahil olmak üzere 7 fakültede programlar sunulmaktadır.

Sağlık ve Tıp Bilimleri Fakültesi

Öğrenciler, yeni Royal Adelaide Hastanesi'nin bitişiğinde bulunan Adelaide Sağlık ve Tıp Bilimleri binasının eşsiz konumundan yararlanabilir. Fakülte, amiral tıp ve hemşirelik dereceleri için gelişmiş bir öğretim alanı sunmaktadır. Öğrenciler, en iyi tıbbi tedaviyi sunmak için gerekli bilgi ve becerilerle donatılacaktır.

Meslek Yüksekokulu

Fakülte, öğrencilere mesleklerinin ihtiyaç ve talepleri üzerine kurulu istisnai bir öğretim-öğrenim ortamı sunmaktadır. Mimarlık, İşletme, Ekonomi ve Hukuk olmak üzere dört fakültede programlar sunulmaktadır.

Fen Bilimleri Fakültesi

Fakültenin endüstri ve araştırma ortaklıkları, öğrencilerin bilimdeki en son yenilikleri keşfetmesini sağlar. Biyomedikal bilimler, ziraat, çevre ve yer bilimleri ve fotonik gibi alanlarda mükemmellik ile uluslararası bir üne sahiptir.

University of Adelaide - image gallery 5

Giriş Koşulları

Dil Gereksinimleri

Uluslararası öğrenciler, İngilizce dil yeterliliklerini dil sınavı sonuçları ile kanıtlamak zorundadırlar. Üniversitenin tercih ettiği akredite İngilizce dil testleri şunlardır:

 • IELTS - Akademik Sınav
 • TOEFL - internet tabanlı ve kağıt tabanlı
 • Pearson İngilizce Testi – Akademik
 • CAE
 • Uluslararası Bakalorya Diplomasının başarıyla tamamlanması

Akademik Gereklilikler

Lisans programları

Her lisans programı, öğrencilerin başarılı bir şekilde tamamlamış olmaları gereken bazı minimum giriş koşullarına sahiptir. Müzik, tıp, ağız sağlığı ve diş hekimliği gibi bazı programlar, minimum giriş yeterliliklerine ek olarak diğer seçim kriterlerini de göz önüne alır.

Lisansüstü programları

Lisansüstü kurs programına giriş, bir Lisans derecesi veya onaylanmış bir kurumdan eşdeğer bir yeterliliği gerektirmektedir. Bazı mezuniyet belgeleri ve mezuniyet diplomaları, bir Yüksek Lisans programına giriş için seçme aracı olarak kabul edilebilir.

University of Adelaide - image gallery 6

Tesisler

Akademik Tesisler

Üniversitenin ana kampüsü olan North Terrace Kampüsü, eğitim ve araştırma tesislerinin çoğunu barındırmaktadır.

Üniversitenin genel akademik ve araştırma tesislerinin bazıları...

 • Mimarlık ve Yapılı Çevre Fakültesi, CAAD Stüdyosu ve son teknoloji model laboratuvarına 1 milyon AUD’ dan fazla yatırım yapmıştır.
 • Adelaide Microscopy, mikroskopi ve mikro analiz alanında teknolojik olarak en gelişmiş cihazlara erişim sunmaktadır.
 • Adelaide Microarray Merkezi, mikroarray hizmetleri için temel bir tesistir. Merkez, Affymetrix ve spotlanmış mikroarray deneylerini gerçekleştirmek için cihazlara sahiptir.

Kütüphane

Üniversitedeki kütüphaneler öğrencilerin kullanımı için bilgisayar, baskı ve fotokopi, kablosuz ve sessiz çalışma alanları gibi çeşitli olanakları sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca, talep edilmesi üzerine face-up kitapları,  mikroform tarayıcıları ve DVD ve videokaset çalarlı ses görüntü odalarından yararlanabilirler.

Öğrenci Konaklaması

Öğrenciler, Village, Mattanya Öğrenci Yurdu ve Roseworthy Residential College dahil olmak üzere, Üniversite tarafından yönetilen etkileyici bir yelpazede farklı öğrenci konaklama seçeneklerine erişebilirler.

University of Adelaide - image gallery 7

Burslar ve Finansman

Üniversite, lisans ve lisansüstü programlara katılmak isteyen yabancı öğrencilere çeşitli burslar vermektedir.  Bu burslardan bazıları şöyledir...

2019 Adelaide Üniversitesi Fiyat Garantisi Bursları (Uluslararası)

Üniversite, diğer yüksek eğitim kurumlarının tekliflerine göre harç ücretini %15'e kadar indirecektir. Öğrencilerin yaptıkları başvuruyla burs teklifinin kanıtını ibraz etmesi gereklidir ve tam zamanlı eğitim aldıkları ve programlarını dönem kaybetmeden tamamladıkları sürece Adelaide'de okudukları her yıl indirim burslarını alacaktır.

2019 Adelaide Üniversitesi Küresel Vatandaş Bursları

Bu burslar, küresel vatandaşlık anlayışına sahip olduğunu ve buna bağlılığını göstermiş yabancı lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilmektedir. Bu burs, seçtiğiniz lisans veya lisansüstü programın minimum standart tam zamanlı süresi boyunca harç ücretinden %15 indirim* şeklinde verilmektedir. *Bu bursa özel başvuru tarihleri geçerlidir

2019 Adelaide Üniversitesi Küresel Akademik Mükemmeliyet Bursları (Uluslararası)

Bu burslar, önceki eğitimlerinde akademik mükemmeliyet göstermiş olan yabancı lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen ve rekabete dayanan burslardır. Bu burs, seçtiğiniz lisans veya lisansüstü programın minimum standart tam zamanlı süresi boyunca harç ücretinden %50 indirim* şeklinde verilmektedir. Bu burs otomatik olarak verilmektedir.

Teklif edilen tüm bursları inceleyin

close

top