Mohawk International students standing together

Where the World
Comes to Learn

Welcome to Mohawk College. With students from 80+ countries around the world enjoying the wide range programs and services offered, you’ll find Mohawk College is truly an exceptional education destination.

Apply as an international student

New! 1+1 Graduate Certificate Programs

Getting Ready to Start in Winter 2021

Learn more about starting your studies.

Explore Programs for International Students

Mohawk offers a wide range of programs that open career opportunities for international students.

Mohawk College - image gallery 1

Genel Bakış

Mohawk College Kanada, Ontario’daki en büyük dvlet üniversitelerinden biridir ve canlı bir uluslararası popülasyona sahip olmakta iftihar eder. Ontario Gölü kıyılarındaki muhteşem Hamilton şehrinde bulunan Mohawk College her yıl 90 farklı ülkeden gelen 4.000’in üzerinde uluslararası öğrenci de dahil yaklaşık 13.000 öğrenciyi bünyesine kabul eder. Toronto’ya sadece 45 dakika uzaklıkta olan öğrenciler sertifika, diploma, dönemlik derece geçişleri ve staj olanakları dahil uluslararası öğrencilere uygun 100’ün üzerinde programıyla dinamik ve heyecan verici bir öğrenim deneyimi yaşamaktadır.

Mohawk sağlık, teknoloji, işletme, beceriye dayalı meslekler, kamu hizmetleri ve iletişim sanatları gibi program alanlarının yanında başka konularda da uzmanlaşmıştır. Mohawk College iş tabanlı öğrenmeye odaklanır ve ortak şirketlerle olan sayısız işbirliği programı ve yakın zaman önce renovasyondan geçirilen mükemmel öğrenim tesisleri sayesinde öğrencilere gerçek dünya deneyimleri kazandırır. İl ortalamasının üzerinde olan yüzde 88,6 mezun iş bulma oranı gösteren 2017/18 Mezun KPI Sonuçları Anketi ile iş bulabilir mezunlar vermeyi hedefler.

Mohawk College Kanada’ya denizaşırı ülkelerden gelenlere yönelik özel personel, hizmetler ve etkinliklerle uluslararası öğrencilerin kampüs yaşamına katılımını aktif olarak teşvik etmektedir. Uluslararası öğrenciler Mohawk Uluslararası Bültenini okuyarak ve sosyal medyada Dil ve Kültür Merkezini takip edrek neler olduğuna ve sunulan desteğe göz atabilir. Mohawk aynı zamanda eğitim üst seviyelerine ilerlemek iseyen uluslararası öğrencilere yardımcı olan popüler Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) ESL programlarını sunmaktadır.

Öğrenciler hepsi dörtte biri Kanada dışında doğmş yaklaşık yarım milyon nüfusa sahip bir şehir olan Hamilton’da bulunan üç kampüste öğrenim görmektedir. Hepsi yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan Toronto, Niagara Şelaleleri ve Pearson Uluslararası Havalimanına kolay ulaşım imkanı sağlar.

Mohawk College - image gallery 2

Yenilikler

Mohawk College; Ontario eyaletinin Mississauga kentindeki yeni kampüslerinde, geleceğe hazır programlar sunmak üzere triOS College ile işbirliği yapmıştır. Bu fırsat, uluslararası öğrencilere Kanada’nın küresel anlamda en bağlantılı ve kültürel açıdan en çeşitli şehirlerinden birinde öğrenim görmek, çalışmak ve yaşamak için esnek bir seçenek sunar.

Mississauga Kampüsü’ndeki öğrenciler, esnek ders programları ile kaliteli bir akademik deneyim elde edecektir. Öğrenciler, bir Mohawk College yeterliliği ile mezun olacak ve Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni (PGWP) çıkarma hakkına sahip olacaktır.

Programlar hakkında daha fazla bilgi Mississauga Kampüsü internet sayfasında mevcuttur.

Lisansüstü programlarda öğrenim görmek isteyen öğrenciler artık “Bir Başvuru ile İki Programa Giriş Hakkı” kazanabilecektir.

Eylül 2021 tarihinde başlamak üzere lisansüstü seviyede öğrenime ilgi duyan öğrenciler, artık bir kez başvuru yaparak iki adet 1-yıllık lisansüstü sertifika programına giriş hakkı kazanabilecektir – Başlangıç Güz 2021 ve Bitiş Bahar 2023. ‘Çift’ lisansüstü programda öğrenim için bu benzersiz fırsat, öğrenim izni başvurularının yanı sıra giriş sürecini de kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Öğrenciler, işletme fakültesi ve mühendislik ve teknoloji fakültesinden lisansüstü programlar tercih edebilecektir.

Mohawk College Kanada’da 4. seçilen saygın bir araştırma okulu

Mohawk College, Mohawk’ın uygulamalı araştırma birimi olan IDEAWORKS’u hizmete sunduğundan bu yana kurum, Research Infosource yıllık sıralamalarında istikrarlı bir ilerleme kaydetmiştir. Bu yıl, ilk 5’ye yer almanın yanı sıra iki kategoride Kanada’nın önde gelen büyük okullarından biri olarak değerlendirilmiştir.

  • Ücretli Öğrenci Araştırmacılar – IDEAWORKS, 2019 yılında uygulamalı araştırma projelerinde 353 öğrenciyi işe almıştır. Her öğrenci, araştırma gelirine 70.000 CAD’ın üzerinde katkı sağlamıştır.
  • Sanayi Araştırma Geliri – Mohawk’ın uygulamalı araştırma projeleri, geçen yıl 5 milyon CAD’ın üzerinde gelir elde etmiştir. (Sanayi hibeleri ve sözleşmeleri toplam araştırma gelirinin %46,3’ünü oluşturur – bu, Kanada’nın en iyi okulları arasında en iyi 3. orandır.
Mohawk College - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Mohawk College öğrencilere bilgi ve uzmanlık donanımı kazandırmak için başvurulan birçok yöntem ile merak uyandıran ve ilgi çekici bir öğrenim yolu sunmaktadır. Mükemmel öğretim kadrosu yüksek standartta yüz yüze eğitim vererek, öğrencilere geniş deneyimlerine ilişkin kavrayış ve bilgi birikimi sağlamaktadır. Mohawk aynı zamanda akademik konularda tüm gün yakın destek ve yardım sunan işine adanmış bir Eğitim ve Öğretim Merkezi ile online öğretimden faydalanmaktadır.

Ayrıca geleneksel sınıf ortamında kazanılan deneyimleri takviye etmek için son derece eğitimli öğrenim kadrosunun yönlendirdiği sahaya yerleştirmeler ve laboratuvarda eğitim de temel odak noktalarıdır. Mohawk College’da sunulan çok çeşitliliğe sahip öğretim kurumu mezuniyet sonrası gerçek anlamda fayda sağlanacak bilgi birikimini kazanmak için çekici ve ilgi uyandıran bir yer haline getirmektedir. 

Mohawk College - image gallery 4

Departman Yapısı

Mohawk College departman yapılarını tanımlamak yerine sayısız alanda ders katalogları dökümü oluşturmuştur. Bunlar:

McKeil İşletme Fakültesi

Uluslararası öğrencilere muhasebe ve pazarlamadan halkla ilişkiler ve uluslararası işletmeye kadar sunulan 25 farklı program seçeneği sunar. Yeni lisansüstü programlar.

Hazırlık Çalışmaları

Denizaşırı öğrencilere yönelik, öğrencilere ileri akademik çalışmalara net bir geçiş yolu sağlayan sertifika yeterliliği kazandırmak için özel olarak tasarlanmış beş ayrı hazırlık dersi mevcuttur.

Sağlık

Uluslararası öğrencilere açık, onlara en modern laboratuvar tesislerini kullanarak ve klinik düzenlemelerinde yer alarak hemşirelik, görüntüleme, teşhis ve tanı alanında bir kariyere hazırlanma fırsatı veren 12 ders vardır.

İletişim Sanatları

Öğrenciler kendilerini çok çeşitli yollardan ifade etme konusunda cesaretlendirildiği için bir dizi farklı müzik dersi ve gazetecilik ve halkla ilişkiler gibi konuları kapsar.

Toplum Hizmetleri

Dersler Okul Öncesi Eğitimi ve Hukukta yürütme, adalet ve hukuki hizmetler programlarını kapsar. Tüm dersler öğrencilere umut verici ve belli bir amaca yönelik bir gelecek sağlamak için tasarlanmıştır.

Beceriye Dayalı Meslekler ve Stajyerlik

Mohawk College Ontario’da inşaat, imalat ve mekanik teknikler artı daha birçok alan gibi yerel sanayide bir dizi uygulamalı, beceriye dayalı meslek dalında stajyerlik sağlayan en büyük üniversitelerden biridir. Bu programların yedisi uluslararası öğrencilere açıktır.

Yüksek Lisans Eğitimi

Mezun sertifikaları öğrencilere diplomaları veya derecelerine sayısız konuda disiplininde lisansüstü uzmanlık çalışması ekleme imkanı tanır.

Toplum Hizmetleri

Uluslararası öğrenciler adalet ve hukuki hizmetler, sosyal hizmetler, hukuki yürütme ve daha fazla alan gibi toplum hizmetlerinin keşfedilebildiği 16 dersten birine başvurabilir.

Teknoloji

Uluslararası öğrencilere yönelik 26 ders büyüyen teknoloji sektörünün neredeyse tüm yönlerini kapsamaktadır.

Mohawk College - image gallery 5

Giriş koşulları

Mohawk College’da her bir dersin uluslararası öğrenciler için İngilizce dil koşulları olsa da bağımsız farklı dersler için farklı giriş koşulları uygulanır. Bunlar derse bağlı olarak değişir, dolayısıyla öğrenciler özel ders koşullarını kontrol etmelidir. Bazı programlarınki daha yüksek olsa da Mohawk College diploma programlarının çoğunluğunda aşağıdaki giriş koşulları uygulanır:

  • Mohawk College Akademik Amaçlı İngilizce programı 8’inci seviyenin yüzde 70 ile tamamlanması
  • Minimum 550 veya, internet tabanlı ise minimum 80 TOEFL puanı
  • Hiçbir alanda 5.5’in altında kalmayacak şekilde minimum 6.0 IELTS Academic puanı veya
  • Bir Ontario devlet okulları kurulundan verilmiş Ontario Orta Dereceli Okul Diploması & İngilizce Kredisi (Sınıf 12 U, M veya C)

Bazı bağımsız programlar daha yüksek bir İngilizce kabiliyet seviyesi gerektirir.

Bu da son derece saygın Mohawk College’ın daha popüler programlarda kabul dönemlerini daha rekabetçi hale nasıl getirdiğinin kanıtıdır. Başvuruların eşit değerlendirmeden geçmesi için son başvuru tarihi Eylül’de başlayan dersler için genelde Şubat, Ocak’ta başlayan dersler içinse Haziran’dır. Bazı durumlarda talep yüksek olabildiği için, öğrencilerin başvuru süresinden gözü korkmamalıdır, son başvuru tarihlerinden sonra da açık başvuru kalabilmektedir. Öğrenciler farklı derslerin son başvuru tarihleri değişebildiği için kontrol etmelidir.

2019 Eylül’ü itibariyle, tüm Uluslararası öğrencilerin eğitim başlangıç tarihi itibariyle 17 yaş ve üzeri olması koşulu getirilmiştir. 18 yaş altı herhangi bir uluslararası öğrencinin Uluslararası ekibe noter onaylı bir Gözetim Beyanı sunması gerekecektir.

Mohawk College - image gallery 6

Öğrenci desteği

Mohawk College birçok uluslararası öğrencisinin ihtiyaçlarını desteklemek için özel olarak tahsis edilmiş 30’un üzerinde hizmet sunmaktadır. Öğrenciler Kanada’ya ulaştığı andan itibaren, üniversite Hamilton’daki yaşama sorunsuz bir geçiş yapmalarını sağlamak için ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi sunmaktadır. Mohawk her kampüste öğrencilerin sömester başında ulaşabilecekleri bir uluslararası meydan hazırlar, öğrenciler buradan yeni okula uyum sağlayacakları oryantasyona yönlendirilir, bu da Mohawk Öğrenci Birliği (MSA) tarafından yürütülen opsiyonel sosyal oryantasyon etkinlikleriyle sonlanır.

Ayrıca vize ve göçmenlik desteği ve konaklamanın yanında öğrencilere yardımcı olacak sayısız akademik hizmet sağlamak için tahsis edilmiş bir ekip de vardır. Sunulan destekler arasında uluslararası öğrencilerin tanışması, sosyalleşmesi ve akranlarıyla birlikte aktivitelere katılmasına imkan tanımak için tasarlanmış bir Dil ve Kültür Merkezi bulunur.

Mohawk College - image gallery 7

Mezun sonuçları

Mohawk College yüzde 88.6 mezun iş bulma oranına sahiptir, ki bu Ontario eyaleti ortalamasının üzerindedir. Öğrenciler ve mezunlara ağ oluşturmaları ve yeni edindikleri becerilerin işyerinde ilgili sektörlerden gelen konuklarla nasıl kullanılabileceği hakkında konuşmaları için birçok fırsat tanınır. En son yıllık raporda, Mezun Memnuniyet oranı umut verici bir şekilde yüzde 79.2 çıkmıştı. Öğrenci ve mezun istihdam ekibi üyeleri öğrencilerin akademik çalışmalarını tamamladıktan sonra ne yapacakları ve başarılı kariyerler geliştirmek yoluna başvurmayla ilgili faaliyet planları tasarlamak için çalışmaya hazırdır.

Üniversite aynı zamanda okurken anlamlı bir iş deneyimi edinmek isteyen öğrencileri bulmak için çalışan bir Kampüs Öğrenci İstihdam Programı (CSEP) sunmaktadır. Mohawk öğrencileri becerileri ve geçmişlerine dayanarak uygun yerel işleri bulmalarını sağlayacak bir kariyer eşleştirme kılavuzuna da erişebilmektedir. İş süreci boyunca yardımcı olmaya ve akademik çalışmalardan iş dünyasına hızlı ve sorunsuz bir geçiş sağlamaya hazır destek personeli mevcuttur.

close